ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AMEU

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: pab567 »

A pisałeś już bezpośrednio do producenta?
R1damii
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2015, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: R1damii »

Tak, ale producent kieruje do autoryzowanego serwisu Blaupunka. Blupunkt ma swojego podwykonawcę co do usług gwarancyjnych, zadzwoniłem do nich, przedstawiłem sprawę, stwierdzili , że mogą wziąć sprzęt aby sprawdzić ale gdy powiedziałem że nie mam rachunku to już zmienili zdanie. Stwierdzili, że to nie ich sprawa.
Może jest ktoś w Polsce oprócz serwisu gwarancyjnego co ogarnia taki sprzęt?
R1damii
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2015, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: R1damii »

Tak wygląda ekran z podglądem na wersję softów, jak widać nie ma MPEG bo nie da się go wgrać przez to, że nie chce odczytać żadnego źródła z nośnikami.

Obrazek


Teraz dotyk już prawie woogole nie działa, po tym jak odłączyłem aku na dłużej. Ikonki mogę sobie poprzeciągać, ale nie da się wejść w nią po kliknięciu.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: pab567 »

Z reguły każdy producent elektroniki potrafi na podstawie numeru seryjnego stwierdzić, czy sprzęt jest na gwarancji liczonej od daty produkcji. Wymontuj, znajdź serial, napisz do producenta maila z pytaniem czy sprzęt jest wciąż na gwarancji.
R1damii
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2015, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: R1damii »

pab567 pisze:Z reguły każdy producent elektroniki potrafi na podstawie numeru seryjnego stwierdzić, czy sprzęt jest na gwarancji liczonej od daty produkcji. Wymontuj, znajdź serial, napisz do producenta maila z pytaniem czy sprzęt jest wciąż na gwarancji.
Dzięki za podpowiedź, myślisz że przejdzie w ten sposób po numerze seryjnym bez rachunku?
Niby mam ten numer na pudełku, ale dla pewności w sobotę zdemontuję radio. Napiszę wtenczas maila bezpośrednio do producenta a nie do serwisu.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: pab567 »

R1damii pisze:Dzięki za podpowiedź, myślisz że przejdzie w ten sposób po numerze seryjnym bez rachunku?.
Pewności Ci nie dam ale najczęściej tak to działa. Akurat siedzę w tej branży (tylko w telefonach) więc coś tam o tym wiem...
R1damii
Posty: 6
Rejestracja: 18 lut 2015, o 16:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: R1damii »

pab567 pisze:
R1damii pisze:Dzięki za podpowiedź, myślisz że przejdzie w ten sposób po numerze seryjnym bez rachunku?.
Pewności Ci nie dam ale najczęściej tak to działa. Akurat siedzę w tej branży (tylko w telefonach) więc coś tam o tym wiem...
Wymontowałem radio, numer seryjny zgadza się na radiu i na opakowaniu, napisałem maila i niestety nic :/

Takie odpowiedzi od autoryzowanego serwisu Blaupunkta na Polskę :

Witam

Mam problem z radiem samochodowym Blaupunkt New York 835 World.
Zaczyna szwankować.

Chciał bym wysłać na gwarancję tylko radio było zakupione z samochodem
w związku z tym nie dostałem rachunku na radio, posiadam pełen komplet
włącznie z opakowaniem.
Ponoć nie stanowi to problemu, bo ma wystarczyć numer seryjny radia.

Podaję numery radia:
Blaupunkt New York 835 World - 1 011 203 831 001

FD 272

BP11032 0000513


Po tym numerze możecie Państwo sprawdzić produkcję radia i czy mogę
wysłać na gwarancję.






Witam,

Proszę o dokładny opis usterki oraz skan dowodu zakupu samochodu, jesli od nowości wyposażony był w to radio.
Jesli był doposażony potem, to niezbędny bedzie inny dowód zakupu radia, który potwierdzi rozpoczęcie biegu gwarancji.

Pozdrawiam
Jacek Iwaniuk




A po tym tym numerze który podałem Panu można chyba sprawdzić jako
autoryzowany serwis że radio jest na gwarancji?

Dotyk przycina się, często nie działa i sam sobie klika w ikony, druga
sprawa, nie odczytuje USB, SD, CD. Czyta tylko małe karty micro SD z
navi.




Serwis nie ma wiedzy kiedy radio zostało sprzedane do klienta ostatecznego/detalicznego.

Pozdrawiam
Jacek Iwaniuk


Czyli powinnem napisać maila do producenta a nie do serwisu?


Ale proszę zrozumieć ze nikt poza Panem i sprzedawcą nie wie w jakim dniu zostało sprzedane radio. Zgodnie z warunkami gwarancji podstawą reklamacji gwarancyjnej jest dowód zakupu.

Pozdrawiam
Jacek Iwaniuk

Dnia 21 lut 2015 o godz. 09:26
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5809
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: pab567 »

Napisz bezpośrednio do producenta podając numer seryjny. Będą wiedzieć kiedy było wyprodukowane a dalej to już ich dobra wola.
alojz
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2014, o 09:42
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: ciekawa alternatywa czyli Blaupunkt Philadelphia 835 AME

Post autor: alojz »

Dziś odebrałem paczkę od BASSERa z Philadelphia 845. Zmieniałem ze Swinga i wahałem się miedzy Amu+ a Blaupunktem gdyż cena była ta sama. Przeważyły możliwości, AM, niższy koszt kamery cofania i możliwość dołożenia DAB+. Montaż przebiegł elegancko, ramka oryginalna pasuje jak ulał. Zastanawiało mnie, że antena jest tylko na jednym kablu jednak odbiór bez problemów. Trochę namordowałem się nad montażem anteny GPS, bo nie potrafiłem odkręcić śrubki za guzikiem do otwierania schowka :evil: Bluetooth działa jak należy tak dzwonienie jak i muzyka, można przełączać utwory w telefonie z kierownicy itd. Zmiana źródła na kierownicy też działa, Maxi wyświetla stacje itd Jedyna sprawa na minus którą odkryłem to, że nie można uruchomić PDC z knefla. Gaśnie ono również od razu po wybiciu wstecznego. Może dało by się jakoś manualnie to podłączyć pod wolny kabel odpowiadający za bieg wsteczny :? Oczywiście przez głupotę naciąłem się na błąd AirBagu z powodu niepodłączenia lampki :D
ODPOWIEDZ