S2 Car audio

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Wejdźcie na forum car audio i znajdziecie opinie o zakładach, co kto gdzie poleca a co nie.
Co do rozpiski jaki sprzęt podpiąć, jakich materiałów użyć, co i jak zrobić żeby to popędzić z bolero lub columbusa itp to raczej Casa nie licz że ktoś to zrobi. Każda opinia i porada jest subiektywna, a zabawa z car audio to proces ciągły, nie da się opisać tego na zasadzie zrób to i to i będzie grało super.
Jest kilka tematów na naszym forum o car audio, wystarczy je przeczytać, poskładać sobie to do kupy w głowie, zastanowić się co chce się uzyskać i działać, pytać , pisać tutaj z konkretnymi pytaniami a nie ogólnikowymi.
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: polishxpl »

Audio w samochodzie to temat rzeka
Chyle czoła jak ktos nieodpłatnie podejmie sie napisania takiej książki
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: S2 Car audio

Post autor: dato »

A tam nieodpłatnie...
Normalnie - rękopis, wydawnictwo, korekta, promocja i cały ten cyrk :-)))
Albo do ebooka, 90% krócej.

Misiek - piszesz się ? Ja Ci mogę robić za korektę techniczną od strony użyszkodnika - bo Ty byś za szeroko popłynął :)

Zdrowych wesołych.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

Moja Skodzilla też już zrobiona. Robione w Media Centrum na Chłodnej w Wawie. Chyba podjadę jeszcze na drobne poprawki ale generalnie jest super.

Wyciszenie drzwi przód + głośniki Focal. Subwoofer (JL 25 cm) poszedł do schowka w bagażniku (jak u Wiercha), wzmacniacz do drugiego schowka. Efekt jest taki, że jeżdżę z gaśnicą w schowku pasażera a trójkąt i apteczka bujają się w siatce w bagażniku :)

Ale jeśli chodzi o efekt to różnica jest gigantyczna. Aż nie chce się wysiadać z auta. No i nie wydałem na to fortuny bo wyszło poniżej 3 kafli. Jedyne czego żałuję to że nie zdecydowałem się na to wcześniej.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Widzisz uważam że wydałeś idealnie. Bo najważniejsze żeby wydać jak najmniej a być jak najbardziej zadowolonym z efektu. MediaCentrum w W-wie dobra firma
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: S2 Car audio

Post autor: grzesiu26 »

Zuber - jakieś fotki ?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

Tylko takie bo nie robiłem zdjęć w czasie jak majstrowali mi w aucie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: S2 Car audio

Post autor: grzesiu26 »

Dzięki - właśnie planuję to samo i chciałem rzucić okiem jak Tobie to wyszło.
Mój wzmacniacz jest trochę większy, ale za to "niski" i dlatego mam nadzieję, że nie będę jeździł z gaśnicą w schowku ;-)
Jak podnosisz teraz podłogę, żeby dostać się do koła to nie obciera ona o maskownice od głośnika ?
Generalnie ładnie wyszło !
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

Lepszym rozwiązaniem jest podwójna podłoga i wzmacniacz pod nią ale niestety u mnie jej nie ma. Na upartego można coś do tego schowka wcisnąć ale ja zostawiam miejsce dla wzmacniacza, żeby miał czym oddychać.

Przy podnoszeniu nie ociera o maskownicę. Co ciekawe ten fragment materiału bagażnika dali mi w zakładzie car audio - nie wycinali z mojej osłony schowka. A jest niemal identyczny z resztą kufra i trzeba się przyglądać, żeby zobaczyć różnicę. Ale dzięki temu zawsze będzie można wrócić do serii bo została mi oryginalna osłona.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Zuber gratulacje!

Co do podwójnej podłogi to żaden problem zrobić taką, a jest to idealne rozwiązanie w sytuacji posiadania większych wzmacniaczy, u mnie totalnie schowki odpadają bo jeden wzmacniacz ma 60cm długości, a do tego pojawił się drugi prawie pół metrowy Orion do suba, trzeba tylko zapewnić wentylację żeby się to w takiej podwójnej podłodze nie zagotowało.

Zuber a jak przód ? Tweetery masz przeniesione chociaż w trójkąty lusterek lub słupki ? Bo z subem ( nie mówię o głośnikach w drzwiach tylnych bo chyba ich nie puszczasz ) to masz teraz totalny rozjazd z dźwiękiem jak wszystko zostawione masz na miejscach fabrycznych?
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

gsh przecież napisał że mu dobrze co mu trujesz o rozjazdach ma grać tak żeby był zadowlony a jest :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

Reszta została na swoim miejscu. Być może jest totalny rozjazd z dźwiękiem ale ja go nie słyszę. Pewnie gdybym posłuchał Twojego audio to widziałbym istotną różnicę ale na szczęście nie słuchałem. Chciałem coś co będzie brzmiało dużo lepiej niż fabryka i chciałem to w rozsądnych pieniądzach - i to się udało. Bo na fabrycznym zestawie brzmienie było tak tragiczne, że z reguły nie włączałem audio wcale żeby się nie irytować.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Macie racje oczywiście, NAJWAŻNIEJSZE JEST WŁASNE ZADOWOLENIE, ale fotki tylko z bagaznika są więc pytałem czy coś z przodem było robione. Z drugiej strony Zuber zobaczysz że za jakiś czas będziesz chciał trochę pozmieniać w graniu.
Ważne też że jak wydałeś na to tylko 3k to spoko wydane pieniądze. Teraz postaraj się balansem dźwięk puścić tylko na przód, bez drzwi tylnych i zobaczysz że już będzie różnica i gdzieś ten dźwięk lekko ku przodowi się skieruje.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

gsh pisze:Macie racje oczywiście, NAJWAŻNIEJSZE JEST WŁASNE ZADOWOLENIE, ale fotki tylko z bagaznika są więc pytałem czy coś z przodem było robione. Z drugiej strony Zuber zobaczysz że za jakiś czas będziesz chciał trochę pozmieniać w graniu.
Ważne też że jak wydałeś na to tylko 3k to spoko wydane pieniądze. Teraz postaraj się balansem dźwięk puścić tylko na przód, bez drzwi tylnych i zobaczysz że już będzie różnica i gdzieś ten dźwięk lekko ku przodowi się skieruje.
Pewnie tak - lepsze jest wrogiem dobrego :) Mam już ustawione na przód.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Można być takim freakiem jak ja :) Dałem sobie za cel wyciśnięcie z Columbusa nieziemskiego dżwięku robią się nowe skrzynie :) jedna dragowa 2 x 15" i jedna na codzień na 12" szybka zamknięta :D ale pytanie powstaje kto jest w stanie tak inwestować - tylko fanatyk uwierz mi gsh nie życzę nikomu tego podejścia bo po nim już tylko wypływ $$$$ :D
ODPOWIEDZ