S2 Car audio

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: Arci9 »

Zuber pisze:Moja Skodzilla też już zrobiona. Robione w Media Centrum na Chłodnej w Wawie.
heh, to tam gdzie ja robiełem swoją :)

Zuber, juz Ci zazdroszczę, zwłaszcza pieca i suba, tych 2 elementów właśnie mi brakuje.
A piec napędza całośc czy tylko subika?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

Piec napedza calosc. Teraz zastanawiam sie nad robieniem tylu ale najpierw musialbym zrobic podwojna podloge zeby bylo gdzie polozyc drugi wzmacniacz. Wtedy obecny obslugiwalby glosniki a monoblok suba.

Twittera nie bede przenosil chyba, ze znajde na jakims forum jak to zrobic estetycznie. Slupkow ruszac nie chce.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Słupki naprawdę możesz mieć super wyglądające jak oryginał z tweeterami, tylko musisz znaleźć kogoś kto to potrafi estetycznie robić. Jeżeli chcesz tylko tweeter przenosić to w ogóle nie ma problemu bo można go ukryć i nic nie wystaje mocno. Gorzej jakbyś chciał tak jak ja ładować w słupek 2 głośniki.
Materiał na słupki kupisz oryginał, wiem bo taki kupiłem. Wygląda jak fabryczny, a kosztuje śmieszną kasę. Na allegro pokazało się już trochę części z SII i m.in. można kupić słupki więc w razie czego można szybko podmienić na fabryczne.
Polecam naprawdę taką modyfikację w ustawieniu głośników ponieważ fabrycznie SII jest skazany na porażkę z uwagi na umiejscowienie głośników. Szkoda Zuber że nie miałeś okazji być przy montażu bo można wtedy było prowizorycznie przyłożyć same tweetery do słupków albo je jakoś na taśmę zamocować i być usłyszał że zmiana ich miejsca dużo daje.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: Arci9 »

gsh pisze:Słupki naprawdę możesz mieć super wyglądające jak oryginał z tweeterami, tylko musisz znaleźć kogoś kto to potrafi estetycznie robić. Jeżeli chcesz tylko tweeter przenosić to w ogóle nie ma problemu bo można go ukryć i nic nie wystaje mocno. Gorzej jakbyś chciał tak jak ja ładować w słupek 2 głośniki.
A czy w SII na słupkach jest faktycznie tak dużo miejsca, aby schować tweetery?Nie ida tam kurtyny?
Boję się, że montaz tweeterów i tak popsuje widocznośc, która przez te szerokie słupki nie jest zbyt dobra w niektórych warunkach.
Oczywiście zgadzam sie, że na jakość dzwięku ma kolosalny wpływ.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

Idą tam kurtyny a dołem nawiew powietrza. Jedyna opcja to zrobić w słupkach obok tego co się w nich znajduje - tak jak zrobił to gsh ale konsekwencją jest gorsza widoczność. Dla mnie bez sensu bo dużo jeżdżę w mieście. W trójkątach za bardzo miejsca nie ma - są zbyt płytkie. Trzeba by gdzieś dorabiać plastik a optymalnie twittera i tak się nie ustawi - musiałby grać w tył. W drzwiach ma przynajmniej właściwy kierunek.

Można kombinować żeby ustawić na dole obok słupków ale nie wiem jak to ładnie zabudować.

Co do podwójnej podłogi - koszt w ASO 2 kafle + montaż. Sporo więcej niż się spodziewałem.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Zuber nie załamuj mnie, przecież podwójną podłogę to zrobią Ci w dowolnym zakładzie car audio lub na upartego sam sobie zrobisz i to nie mówię o jakiejś prowizorce ale normalnie wyglądającej podłodze, obitej taką samą tkaniną jak oryginał itp i to nie za 2 k !!!
Co do słupków to u mnie są sporej wielkości ale pamiętaj że ja mam 2 głośniki, sam tweeter ładnie schowasz w słupku ( wiadomo kawałek musi wystawać ) - nawiew to kawałek gumowej wkładki i nie ma co się tym przejmować, tweeter idzie wyżej, kurtyna znów jest całkiem u góry i też nie trzeba się nią przejmować, wbrew pozorom największy problem to wycelowanie tweeterem tak, żeby nie trafić na dolny element montażowy z haczykiem do mocowania słupka :)
Po prostu trzeba wyciąć kawałek słupka w odpowiednim miejscu, a pod samą obudową słupka to miejsca tam jest sporo na tweetera.
Można sprawdzić samemu, trzeba odciągnąć słupek od góry, mocno pociągnąć i odskoczy i można zobaczyć co i jak.
U mnie też musiał trochę głośnik odstawać z uwagi na to że do średniaka musi być mała komora zrobiona więc trzeba to było jakoś upchać z głową i zabudować, jeżeli chodzi o tweeter to tutaj tego problemu nie ma.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale trzeba dorabiać materiał słupka żeby wstawić ten twitter czy wystarczy coś wyciąć?/'
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Kupujesz materiał, ja dałem z 30-40zł za 1x1,5m. Jest identyczny jak oryginał. Potem się trzeba pobawić z żywicą i zrobić nowy kształt na słupku + otwór na osadzenie głośnika. Szpachluje się to, gładzi, picuje i masz gotowy słupek który trzeba potem na nowo obić materiałem. Brzmi to może jakoś nieszczególnie ale serio chłopaki od car audio robią takie rzeczy z palcem w **** :)
Sam tweeter znika w słupku, naprawdę nie będzie mocno wystawał. Bez przesady też z tym że to mocno ogranicza widoczność, przecież ja mam 2 głośniki i nigdy nie miałem sytuacji żebym się musiał wychylać czy dziwnie zaglądać w bok żeby coś zobaczyć. Siedząc na fotelu kierowcy widzę głośniki zlane ze słupkiem a nie jakiś wystający twór zasłaniający widoczność.

Co do tego tweetera to warto jest to zrobić, zwłaszcza jeżeli już tak daleko się zaszło w poprawkach audio. Ja nie będę tutaj nikogo namawiał do zmiany położenia woofera w drzwiach co sam zamierzam zrobić bo to już duża modyfikacja, ale tweeter to podstawa. Przy wydanych 3 tyś na audio warto to rozważyć, bo ile dołożysz ? 300-500zł za słupki ? Tym bardziej że tak jak pisałem wcześniej można kupić słupki na allegro - w razie czego kup słupki, przerób i będziesz miał 2 komplety. Nie spodoba Ci się to sprzedaż gotowe słupki pod tweetery do S2 myślę bez żadnego problemu, chętni się znajdą i nic nie stracisz na tym.
ODPOWIEDZ