S2 Car audio

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

imo na pewno warto
w skali wartości samochodu to mały wydatek


daje za to możliwość (bez większych inwestycji) na poprawę seryjnego dźwięku przez wymianę głośników i wytłumienie drzwi
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Znam osoby, którym seryjny dźwięk nie przeszkadza to po co to zmieniać ??
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

bo i tak seryjny dźwięk po pierwszej zimie już będzie padliną na seryjnych papierowych głośnikach... które pod wpływem wilgoci i mrozu tracą na jakości oferowanego brzmienia

W Oplu miałem to samo.
Na początku cacy.. po pierwszej zimie już słabo a po drugiej już charczenie.
Zmiana głośników + wytłumienie matami = problem rozwiązany
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

bezduszny pisze:imo na pewno warto
w skali wartości samochodu to mały wydatek
daje za to możliwość (bez większych inwestycji) na poprawę seryjnego dźwięku przez wymianę głośników i wytłumienie drzwi
Nie bardzo, bo w tej dopłacie do sound systemu dostajesz średniaka dodatkowo w drzwiach, którego ustawienie podobnie jak tweetera jest nieporozumieniem. Więc sama wymiana głośników + wytłumienie na pewno da poprawę ale dalej będzie to źle grało w sensie przestrzeni, po prostu dźwięk jest tam gdzie nie powinien być.

Można wytłumić drzwi, zostawić woofer na swoim miejscu, ale trzeba przenieść tweeter bardziej do przodu ( słupek lub obudowa lusterka ) wtedy coś to powinno poprawić.
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

dostajesz też mały to mały ale wzmacniacz
dostajesz też fabryczne miejsca na głośniki.. czyli nie trzeba nić rzeźbić
dostajesz też korektor


dla mało wymagającego ucha to wystarczy
nie popadajmy z tym dźwiękiem w skrajności
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 Car audio

Post autor: eX »

Misiektt, nie zgodziłeś się, bo ? Jeden uważa, że szkoda kasy i to nie dla niego, drugi, że dźwięk i tak mu nie odpowiada, a inny będzie zachwycony, czyli co 3 użytkowników i 3 różne opinie czy mi się tylko wydaje. Chciałem SS i skóry ale zrezygnowałem na poczet napędu, po 3 latach użytkowania nie żałuję decyzji (rezygnacji z SS), co nie zmienia faktu, że przejechać do salonu trzeba się osobiście.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

nie zawsze salony mają demo z SS niestety
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

bezduszny pisze: dostajesz też fabryczne miejsca na głośniki.. czyli nie trzeba nić rzeźbić
no a ja właśnie pisałem o tych fabrycznych miejscach które są do niczego, woofer gra Ci w dupę, średniak w łokieć, a tweeter w klate....
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 Car audio

Post autor: bpl1 »

Witam,
pojechalem do salonu, dostalem dwie sztuki, jedna z SS druga bez....i wiem ,ze nie biore....roznica praktycznie zadna dla mojego drewnianego ucha. Faktycznie, zeby tam gralo naprawde odczuwalnie lepiej to trzeba zainwestowac w jakiejs klinice dzwieku.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: S2 Car audio

Post autor: Misiektt »

Dlatego mówię, póki się sam nie przekonasz to nie ma sensu podejmować decyzji.
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: S2 Car audio

Post autor: Casa »

Dla małowymagającej osoby fabryczny zestaw z SS wystarcza (bez SS pewnie też, choć nie wiem jak wtedy gra), ale jeśli już ktoś lubi głośniej posłuchać, tudzież walnąć basikiem to będzie zawiedziony, baaaa nie otrzyma tego co chce.

Bez wytłumienia auta jest lipa, gdyby do zestawu SS choć wytłumiali, wtedy może i by było można być zadowolonym (cały czas mam na myśli średnio-mało wymagającego słuchacza)

Dziwi mnie, że wogóle koncerny nie przykładają do tego żadnej uwagi. Choć w Lancerze odziwo dzwięk niczego sobie - ktoś może miał okazje przetestować ?
Awatar użytkownika
wisnia199
Posty: 73
Rejestracja: 24 mar 2011, o 21:06
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: S2 Car audio

Post autor: wisnia199 »

Ale lancer tak jak wszystkie juz chyba Mitsu maja naglosnienie tej samej firmy co Misiek czyli Rockfor Fosgate ale na pewno nie tak wypasione. Mialem okazje potestowac w Pajero i jak dla mnie gra super i SS skody nie ma zadnego porownania.
Seat Ibiza 1.9 SDI--->Citroen Xara 1.6--->Mitsubishi Space Star 1.9 Did--->BMW 525D--->Subaru Impreza WRX--->BMW 320D--->Skoda Superb 3.6 Platinium + Lampy led tył.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

Znajomy ma w EVO X MR i sound system RF i gra to tak sobie, ot pukanie. Sporo siedziałem w jego autku i gra to lepiej niż w S2 ale to nie to. Drzwi z pewnością nie są tam wygłuszane i przy głośniejszym słuchaniu muzyki zaczynają się pukania, stukania itp.
bezduszny

Re: S2 Car audio

Post autor: bezduszny »

EVO ma jechać a nie grać :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: S2 Car audio

Post autor: gsh »

oj jeździ jeździ :) autko ogólnie ma mieć ponad 500KM, a przynajmniej takie są plany.
ODPOWIEDZ