Rejestratory trasy

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: Rejestratory trasy

Post autor: blackrs »

tak można ja ostatnio robiłem. 30 min roboty. chociaz u siebie musiałem sporo wyjąć bo mam lampkę ze sterowanie okna dachowego. z tego co pamietam podpinamy się pod kabel brązowy i czerwony. najlepiej sprawdzic miernikiem
Awatar użytkownika
jacekgti
Posty: 486
Rejestracja: 5 sie 2013, o 23:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 230KM
Imię: Jacek

Re: Rejestratory trasy

Post autor: jacekgti »

Dzięki wielkie. Też mam okno dachowe więc sytuacja podobna.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Rejestratory trasy

Post autor: kamracik »

Ewentualnie możesz zejść z kablem zasilania do bezpieczników i tam się wpiąć w wolny slot "po kluczyku", bodajże 41.
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: Rejestratory trasy

Post autor: blackrs »

aha to czyli tak samo. podpinasz się pod niebieska kostkę. żeby łatwo to zrobić to tzreba wszystkie lampki i obudowę wyjąc. wtedy jest dobry dostęp do tego.
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: Rejestratory trasy

Post autor: blackrs »

ps. jak w domu znajdę zdjęcie jak to wygląda rozebrane to ci podeślę, ale nie pamiętam czy nie usunąłem przypadkiem
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 212
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rejestratory trasy

Post autor: vDanTe »

Panowie,

Powiedzcie mi co zle robię …

Mam wideorejestrator blaupunkta .. z zasilaniem z zapalniczki ..
Auto niedawno kupione to człowiek zaczyna bawić się bajerami … ale do rzeczy.

Trochę jak z kamera cofania, przeczytałem wszystkie posty dla SII i SIII, No i fajnie to macie porobione. brać zasilanie czy to z podsufitki czy bezpieczniki ..
Dla mnie obojętne skąd, mówię spróbuje … ale …

Podpinając pod zapalniczkę, rejestrator włącza się.
Rozebralem wtyk do zapalniczki by podpiąć go bezpośrednio do masy i 12v po stacyjce … lampki rejestratora się zapalają, ale rejestrator juz się nie włącza. Czy stałe 12v, czy po zapłonie … efekt ten sam. Dioda rejestratora swieci, a sam się nie wlacza …
Mówię to próbujemy od dupy strony .. złożyłem wtyczkę, masa do karoserii, prąd z bezpieczników to samo .. diody świecą, rejestrator nie. Myśle złożyłem do dupy … sprawdzę w zapalniczkę …Podpinam złożona wtyczkę, działa …….

Czy zamiast obecnego przewodu zakończonego wtykiem ładowarki, mam kupić adapter zakończony kablami a nie wtykiem? Czy jest jakaś inna magiczna sztuczka do rozwiązania tego problemu?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Rejestratory trasy

Post autor: marioti »

nie powinno się tak dziać.
podrzuć dane rejestratora (bo rozumiem, że używasz ori zasilacza pod zapalniczkę). Być może ten zasilacz ma jakieś dodatkowe zabezpieczenie czy coś.
Najtaniej to mona kupić montażowe gniazdo zapalniczki, kabelkami podłączyć go gdzie tam chcesz, wpiąć ori zasilacz i a całość ukryć.
Lepiej osobny zasilacz z podłączeniem do stałego plusa i tego po stacyjce, z zabezpieczeniem przed rozładowaniem aku.
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 212
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rejestratory trasy

Post autor: vDanTe »

No właśnie. Super specem elektrykiem nie jestem ale to nie pierwsza rzecz która w aucie podłączałem. Ale taki problem po raz pierwszy. Rozebralem wtyczkę, jest jakaś płytka …

Kamerka to
https://allegro.pl/oferta/kamera-blaupu ... 2551069268

Co do zasilacza zewnetrznego, mówisz o czymś takim z linku?
https://allegro.pl/oferta/adapter-zasil ... 0192281122

Bo powiem Ci, ze mam taki rozgałęźnik, tylko tez na wtyczkę do zapalniczki jak w załącznikach … także jakbym go rozebrał i spróbował tak jak piszesz, podejrzewam ze może wtedy jakos by to zadziałało ..
Załączniki
015A85AE-12D3-4072-8C5B-32C5CE0513AA.jpeg
669AC12B-1E48-429B-87B9-ADD4E249AFF9.jpeg
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Rejestratory trasy

Post autor: marioti »

nie no, zwykły tani zasilacz. żadnej kosmicznej technologii.. nie wiem jak to podłączasz, że masz takie problemy. Spróbuj podłączyć się kabelkami bezpośrednio do tych przylutowanych co wychodzą na styki w środku wtyczki.
Ten rozdzielacz widzę ma jeszcze usb, nada się, ale w sumie to przerost formy nad treścią, bo raczej pisałem o zwykłym gnieździe montażowym bez przetwornicy (tak jak w twoim rozdzielaczu)
https://allegro.pl/oferta/gniazdo-zapal ... 1721983776

Co do adaptera to chińczyk ma lepsze i tańsze:
https://pl.aliexpress.com/item/10050047 ... 4kzyqdhViJ

ja do kamerki w zestawie miałem podobny, tyle że markowany Chińczykiem Viofo i stąd cena, bo ich kamerki mają dobrą renomę (jeszcze)
https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... HxKXofCNmC
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 212
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rejestratory trasy

Post autor: vDanTe »

no właśnie ;d
rozdzielacz ma pewnie z 50 lat, schowany na strychu, wyciągnięty i znaleziony przypadkiem.
Nawet nie sprawdzałem jeszcze czy działa hehe

Co do podpięcia, tam gdzie sprężyna to plus, czyli 12 po stacyjce.
Ten górny metalowy wąs, do karoserii, masa.
Jakiejś innej drogi na podpięcie tego nie ma :D co wydaje się jeszcze bardziej dziwaczne

No nic, zmontuje sobie inny napięciomierz, może mój nie wyłapuje mniejszej mocy z jakiegoś bezpiecznika, stąd brak siły by napędzić kamerkę.
a jak wszystko niewypali, no to wtedy będę się bawił w zakupy zasilaczy takich jak piszesz
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Rejestratory trasy

Post autor: marioti »

Było to już kilka razy na forum, ale może ułatwi temat. Ja mam rejestrator podpięty tak:
- bypass mini - bezpiecznik 8, w skrzynce po lewej stronie deski rozdzielczej - to jest +12 po stacyjce - jak masz hak to to miejsce możesz mieć zajęte, no ale po to jest bypass
- j.w. tylko w bezpiecznik 12 - stały plus, u mnie gniazdo było wolne.
- masa jest dostępna w wielu miejscach, ja się wpiąłem pod gniazdo masy które znajduje się za plastikową osłoną, niejako po lewej stronie podstopnicy. Miejsce to jest chyba najbliżej skrzynki (oczywiście mówię o punkcie masy przewidzianym przez skodę, bo masę można wziąć z wielu miejsc)
ODPOWIEDZ