Sterowanie z kierownicy niefabrycznym radiem (Pioneer)

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
darek_tz
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 22:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Darek

Sterowanie z kierownicy niefabrycznym radiem (Pioneer)

Post autor: darek_tz »

Mam Skode Superb z 2005r w której siedziało oryginalne radio (którym mogłem sterować z kierownicy) Skoda Symphony 1DIN, takie:
Obrazek

Teraz włożyłem radio Pioneer DEH-P7000UB a że chciałem mieć możliwość sterowania z kierownicy to zakupiłem do tego adapter firmy connects2 o symbolu CTSSK001, taki:
http://www.tme.eu/html/PL/_framesymbol/ ... pelny.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Adapter niestety nie działa. Pierwszym podstawowym powodem jest na pewno to że pin zbierający sygnały z kierownicy w zakupionym adapterze nie pokrywa się z pinem w kostce którą posiadam w Skodzie.
Poniżej zamieszczam rysunki żeby było łatwiej wytłumaczyć.

Kostka zakupionego adaptera:
Obrazek Obrazek


Kostka w moim aucie:
Obrazek

Na czerwono zaznaczyłem obsadzone piny. I tak: w kostce adaptera obsadzony jest tylko jeden pin nr 11. W zielonej kostce w moim aucie z kolei są obsadzone dwa piny wchodzące na piny 8 i 12. W związku z tym żaden z pinów nie pokrywa się i nie ma połączenia.
Czy ktoś się orientuje który z pinów znajdujących się w kostce mojego auta odpowiedzialny jest za sterowanie? Szukałem w necie i wychodzi na to że powinien to być właśnie pin 11 ale w mojej kostce go nie ma. Mimo wszystko mogłem sterować fabrycznym radiem z kierownicy. Może ten adapter jest niekompatybilny ze skodą superb mimo że na stronie producenta podane jest że działa z Superbem:
http://www.connects2.co.uk/c2search.asp ... &modID=552" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
yogi86
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2011, o 20:45
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 150
Imię: Damian
Lokalizacja: Kutno

Re: Sterowanie z kierownicy niefabrycznym radiem (Pioneer)

Post autor: yogi86 »

masz moze jeszcze to oryginalne radio skody ???
ODPOWIEDZ