RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
rozan99
Posty: 82
Rejestracja: 31 maja 2017, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Rafał

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: rozan99 »

Cześć. Nagrałem sobie nową mapę na płytę DVD, jeżdżę na krótkich odcinkach i mapa nie zdążyła się jeszcze skopiować na dysk. Niedługo jadę w dłuższą trasę to może wtedy w całości by się zgrała. Jak mogę aktywować zgrywanie mapy na dysk?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Samobieżne zgrywa dotąd aż się skończy
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Ralph3x »

Witam panowie,jako nowy zawracałem wam głowę dziwnymi pytaniami w dziale technicznym,taraz mam prośbę tutaj.A mianowicie ściągnąłem z chomika update map (v14) kupiłem markowe płyty DVD no...co dalej?Co z zrobić z plikami rar?Jaki program do nagrywania jest najlepszy?Ja zwykle używam do nagrywania płyt Ashampoo.Proszę niech ktoś zrobi szybki tutorial w jednym poście od a do z,czyli OD:jak nagrać płytę DO:ciesz się nową nawigacją.Taka wersja light dla użytkowników forum jak ja czyli lekko mniej rozgarniętych w tych sprawach.
Awatar użytkownika
Angel1
Posty: 81
Rejestracja: 9 kwie 2017, o 12:22
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150KM/320Nm
Imię: Seba
Lokalizacja: Brzeg

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Angel1 »

Pliki wypakować i dostaniesz obraz płyty który musisz nagrać np alcoholem
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: kamracik »

Ralph3x pisze:Witam panowie,jako nowy zawracałem wam głowę dziwnymi pytaniami w dziale technicznym,taraz mam prośbę tutaj.A mianowicie ściągnąłem z chomika update map (v14) kupiłem markowe płyty DVD no...co dalej?Co z zrobić z plikami rar?Jaki program do nagrywania jest najlepszy?Ja zwykle używam do nagrywania płyt Ashampoo.Proszę niech ktoś zrobi szybki tutorial w jednym poście od a do z,czyli OD:jak nagrać płytę DO:ciesz się nową nawigacją.Taka wersja light dla użytkowników forum jak ja czyli lekko mniej rozgarniętych w tych sprawach.
Nie przeginaj, było opisywane tysiące razy jak aktualizować Columbusa, a nagrywanie płyt wklepiesz sobie w Google i też dostaniesz odpowiedź jak na dłoni.
Fabianon
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Fabian
Lokalizacja: UK

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Fabianon »

Witajcie.

Szukam informacji od kilku tygodni, ale poniewaz wszytskie rozwiązania, które znalazłem zawiodły, piszę ;)

Jakiś miesiąc temu padł mi Columbus - pewnego ranka po prostu black screen. Jedyny komunikat, który sie pojawił to SWL initialization in progress ... please wait. Reset pomagał na chwilę -
do momentu kolejnego uruchomienia silnika. Próbowałem SWL fix ale nic nie pomogło. Próbowałem wrzucić nowy soft - nic. Doradzono mi wymianę HDD i tak tez zrobilem. PO wymiane dysku a przed wgraniem softu działało radio i system głośnomówiący. Wgrywanie softu znów się nie powiodło - urzadzenie znajduje płytę, coś tam czyta po czym się wyłącza. I tak w kółko. Obecnie jest tylko ten sam komunikat . Słychać jakieś tykanie, jakby coś tam startowało ale bez powodzenia. Czy jest jakaś szansa na uratowanie tego urządzenia czy już nic się nie da zrobić?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

No jest. Skąd jesteś?
Fabianon
Posty: 2
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:49
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Fabian
Lokalizacja: UK

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Fabianon »

pab567 pisze:No jest. Skąd jesteś?
UK

Wpisywalem podczas rejestracji. Nie wiem, gdzie uciekło.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Jest, nie uciekło, po prostu nie spojrzałem bo kiedyś tap nie pokazywał. Lesson learnt :)

Jak mi je wyślesz kurierem to jest duża szansa że się uda zrobić.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Ralph3x »

kamracik pisze:
Ralph3x pisze:Witam panowie,jako nowy zawracałem wam głowę dziwnymi pytaniami w dziale technicznym,taraz mam prośbę tutaj.A mianowicie ściągnąłem z chomika update map (v14) kupiłem markowe płyty DVD no...co dalej?Co z zrobić z plikami rar?Jaki program do nagrywania jest najlepszy?Ja zwykle używam do nagrywania płyt Ashampoo.Proszę niech ktoś zrobi szybki tutorial w jednym poście od a do z,czyli OD:jak nagrać płytę DO:ciesz się nową nawigacją.Taka wersja light dla użytkowników forum jak ja czyli lekko mniej rozgarniętych w tych sprawach.
Nie przeginaj, było opisywane tysiące razy jak aktualizować Columbusa, a nagrywanie płyt wklepiesz sobie w Google i też dostaniesz odpowiedź jak na dłoni.
Sorry bracie ale wedle instrukcji robiłem wszystko 6 razy i doopa,wczoraj się wk.....em wziąłem córci nowego laptoka nagrałem płytę jeszcze raz,bez symulacji z max prędkością i se myśle i tak stanie jak ....j na weselu na 95procentach,ale o dziwo poszło migiem i bez żadnych problemów.Mam teraz mapy wersja v14(8477).Laptok Toshiba model taki fioletowy :lol: program Ashampoo Burning Studio płyty verbatim DVD DL+R kurka 2 euro za sztukę :shock:
Tak na marginesie to bez tego forum kupiłbym poprostu płytą i z płaczem zapłacił te kosmiczne pieniądze a tak dzięki grupie bezinteresownych ludzi można mieć zaktualizowaną navi w cenie płyty i transferu z hamstera.Dziękuje bardzo za pomoc.
Aaaa i jeszcze jedno,coś ostatnio szczególnie na urządzeniach mobilnych nie mogę zamieścić swoich wybitnych komentarzy na tym forum.Po napisanu klikam wyślij i pojawia się komunikat aby skontaktować się z adminem.Tylko ja tak mam?Czy to ogólny problem?
Awatar użytkownika
acidmk
Posty: 288
Rejestracja: 18 mar 2017, o 19:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: acidmk »

Być może dodajesz emotikony z klawiatury jako zdjęcia a nie zestawy znaczków. Wtedy rzeczywiście nic nie możesz zamieścić. Ja tak mam ;)
Pozdrawiam, acidmk
-----------------------
Moja Laura - La bella Sycylia w sieci
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Ralph3x »

No kolego całkiem możliwe dzięki za podpowiedz.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Ralph3x »

Czy któryś z panów słyszał może kiedy będzie następna aktualizacja map dla columbus?Mam teraz v14 i jestem nawet zadowolony ale zauważyłem kilka niedociągnięć i brak niektórych małych uliczek,szczególnie w centrum dublina co jest troszkę niezrozumiałe.Czy też zauważyliście jakieś niedokładności w mapach V14?
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Ralph3x »

Taki mały przykład z mojego osiedla:
Obrazek
Obrazek
U góry prawdziwy wygląd osiedla,na dole moje osiedle wedłóg columbus maps v14.
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: paulus60 »

No..... nie tylko panów. Wbrew pozorom, panie też tu są, choć w przeważającej mniejszości (ciekawie wyszła ta "przeważająca mniejszość"). Aktualizacje map do RNS 510 na ogół ukazują się jesienią - październik, listopad. Ogólnie rzecz biorąc, mapy do Columbusa to nie jest mistrzostwo świata. Taka słaba trzecia liga, o ile nie gorzej.
ODPOWIEDZ