RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Też :)
Pecel
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2014, o 21:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Pecel »

Jak to możliwe, że zainstalowałem CD_8473 oznaczoną jako V14 east od BMW i mam razem east i west :shock: :shock: ?
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: chudy »

Może west masz tylko podstawową siatkę dróg?
Pecel
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2014, o 21:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Pecel »

No, ale to chyba i tak postęp ?
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: JachuV6 »

pab567 pisze:A w ogóle z boku (patrząc od przodu - prawego) masz numer wygrawerowany?

I co to za sprzedawca - daj znać żeby się ktoś inny nie skarży.
Tak, numer był. Okazało się, że sprzedawca sam sobie drukował etykiety i sprzedawał stare sprzęty jako nowe. Sprawa się bardzo przeciągnęła w czasie ale z pomocą allegro chyba wszystko wyjdzie na prostą.
Generalnie koleś po kilkunastu nieprzyjemnych rozmowach zgodził się wymienić urządzenie na inne. Po tygodniu je przysłał, oczywiście naklejka również nieoryginalna ale chociaż z dobrym dyskiem. Jednak co było najbardziej bezczelne przysłał urządzenie wadliwe. Przy działaniu radia coś piszczało metalicznie w środku. Byłem w między czasie w skodzie z tym urządzeniem, po numerach seryjnych była to wersja D z 2011 roku.
siemi1 pisze:Postrasz ze zgłosisz na policje oszustwo itd jak by kombinowal za bardzo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak też zrobiłem. Generalnie okazało się również, że adres który ma podany na allegro nie istnieje. Sprawa została zgłoszona do allegro. O dziwo zareagowali ponieważ sprzedawca tym razem zgodził się i potem mi adres na który mam sprzęt odesłać. Oczywiście nie podał mi swojego adresu ale jakąś skrytkę pocztową "wspólnika".
CLO27 pisze:Kara za kombinowanie :p było słuchać forumowiczów:p
Radio miało być dla sąsiada. Sam chciał kupić lecz chciałem wyświadczyć mu przysługę. No i trafiłem na minę :evil:
Mam tylko nadzieję, że odda już te pieniądze i sprawa się zakończy.

Ku przestrodze, jego profil na allegro : http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 80&order=m
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Nie Ty pierwszy się na niego naciąłeś. Miałem klienta z Touaregiem - miała być najnowsza wersja z SSD a był jakiś staroć.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: kamracik »

Na policję gościa i niech sobie go szukają.
Awatar użytkownika
JachuV6
Posty: 22
Rejestracja: 10 lut 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 179KM i 400NM
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: JachuV6 »

pab567 pisze:Nie Ty pierwszy się na niego naciąłeś. Miałem klienta z Touaregiem - miała być najnowsza wersja z SSD a był jakiś staroć.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka
I pewnie nie będę ostatnim niestety. Allegro jest pełne oszustów i praktycznie niemożliwym jest kupno teraz jakiegoś dobrego radia.

Na policję chciałem iść tylko w ostateczności. Tak to bym nie miał ani radia ani pieniędzy bo RNS stanowiłby dowód w sprawie.
Jedyne tylko co mogę powiedzieć to był mój ostatni taki zakup :roll:
tomi01
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 14:08
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: tomi01 »

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Od niedawna jestem jeszcze szczęśliwym posiadaczem Superba II L&K DSG 2.0 170KM kombi z 2014 roku, ale jazda z obecnymi mapami ... szkoda słów - zwłaszcza po Warszawie. Od jakiegoś niedługiego czasu próbuję doczytać jak zaktualizować to ustrojstwo co mam w aucie tj. COLUMBUS. Przy zakupie auta nie dostałem płyty z mapami więc nie wiem czy jej nie było czy facet między czasie ją przehandlował więc powrót do obecnej wersji raczej nie będzie możliwy lub gdy Columbus poprosi o płyte oryginalną to będzie lipa.
Poniżej przepisałem te wszystkie cyferki, które mi jako laikowi kompletnie nic nie mówią zwłaszcza to HW-Version ale może komuś kto zechce mi coś podpowiedzieć coś one powiedzą ;)

Delivery part number - 3T0035686H
HW-Version - H23
SW-Version - 6270
Active map - West Europe
Map version HDD - 8048

Moje pytanko, czy jest sens wgrywać jakiś inny nowszy soft względem posiadanego, który by coś więcej oferował? I przede wszystkim czy na tym co mam da się wgrać jakieś nowsze mapy np V14?
Póki co moja wiedza w tym zakresie jest zbyt skromna więc sam wolę za wiele nie kombinować bo spier....lić jest łatwo, a naprawić drogo.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: CLO27 »

Czytałeś ostatnie 20 stron tego watku?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
tomi01
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 14:08
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: tomi01 »

CLO27 pisze:Czytałeś ostatnie 20 stron tego watku?

Przeczytałem ok 20 pierwszych stron bo tam jest prawie wszystko w miarę wyjaśnione oraz chyba wszystkie posty z ostatniego roku czyli od jakiejś 110 strony. Zassałem V14 - jak wrócę z roboty to spróbuję odpalić starego poczciwego kompa chyba jeszcze na win98 albo już na xp? (nie pamiętam) - bo tam mam odpowiednie oprogramowanie do wypalania płyt.
Inną kwestią jest to, że nie znalazłem odpowiedzi na kilka nurtujących mnie pytań dlatego próbuję się czegoś dowiedzieć. W wolnej chwili doczytam ten wątek do końca i może się dowiem.
Generalnie składam podziękowania dla założycieli tej bazy wiedzy oraz osobom którzy się tu udzielają ponieważ bez nich to forum nie miało by racji bytu.
tomi01
Posty: 4
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 14:08
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: tomi01 »

Witam
od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem mapy eurapa west v14 i muszę przyznać że po lekturze tego wątku udało się nie spierd...ć ;-).
Po tym jak już wyczytałem to co chciałem wiedzieć poszedłem do sklepu nakupiłem płyt jak głupi piwa (będzie na kolejne aktualizacje jak znalazł) i po wypaleniu pierwszej sztuki programem CDBurnXP jeszcze ciepłą płyte wsadziłem w odpowiedni otwór, zatwierdziłem instalacje i poszedłem "przelać" podobnie jak to zrobił jeden z forumowiczów wyżej.
Po ok godzinie z kawałkiem wróciłem do skodziny i ku mojemu zdziwieniu radio gra po wciśnięciu setup zobaczyłem napis: Map version HDD - 8477.
Po sprawdzeniu, że wszystko działa jak należy wróciłem do domu dokończyć przelew :-D
Dziękuję wszystkim za udzielane wskazówki.

PS
Jak ktoś potrzebuje sprawdzoną płytę z V14 to mogę udostępnić :-) bo mi już nie będzie potrzebna :-)
dariusz
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2017, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: dariusz

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: dariusz »

Witam.
A ja nie mogę znaleźć Jak przygotować w komputerze trasę by potem można było ją wgrać do Columbusa tak jak cele. Na stronie http://mydestination.skoda-auto.com/?appLanguage=pl-pl można przygotować sobie punkty docelowe ale jak wyznaczyć trasę to nie wiem. Da się to w ogóle zrobić, podpowiecie jak ?
Pozdrawiam
hrabia
Posty: 5
Rejestracja: 26 gru 2015, o 16:48
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 105KM
Lokalizacja: Lublin

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: hrabia »

Witajcie,
Skutecznie zaktualizowałem sobie mapy do V14 West. Napotkałem po drodze pewne problemy, o których wielokrotnie już tutaj wspominano (ciągłe restartowanie, komunikaty "Błąd CD/DVD" i "Clamp state...").

Po wielu nieudanych próbach przypadkowo wpadłem na pomysł, żeby spróbować ponownie zainstalować soft 5238 by Josi, pomimo, że miałem go już zainstalowanego wcześniej (zrobiłem to półtora roku temu, przy okazji aktualizacji map do V13 East).

Reinstalacja softu pomogła - tuż po niej udało się zaktualizować mapy, korzystając z tej samej płyty DVD i karty SD, uprzednio przygotowanych w programie Maps Tool, którymi nie udało się dokonać tego wcześniej. Poniżej bardziej szczegółowy opis moich działań:

1. Aktualizacja oprogramowania jednostki:
a) Nagrałem software na płytę DVD-R, korzystając z najniższej dostępnej prędkości. Pozostałe opcje nagrywania bez zmian. Nagrania dokonałem przy użyciu programu Imgbrn.
b) Wsiadłem do auta. Zamknąłem drzwi. Włożyłem płytę do napędu jednostki. Po włożeniu jednostka samoczynnie się uruchomiła, wykryła fakt, że włożona została płyta z obrazem SWL oraz rozpoczęła proces instalacji. Po kilku minutach aplikacja instalująca oprogramowanie zapytała, czy aby na pewno chcę zainstalować przedmiotową aktualizację. Kliknąłem "ok". Aktualizacja wystartowała i samoczynnie przeprowadziła cały proces. Trwało to kilkadziesiąt minut. Potem jednostka wysunęła płytę i wyłączyła się.

2. Aktualizacja map:
a) Pliki uprzednio przygotowane programem Maps Tool skopiowałem na kartę SD oraz nagrałem na płytę DVD-R, postępując dokładnie tak samo, jak przy aktualizacji oprogramowania jednostki (najniższa dostępna prędkość, pozostałe opcje nagrywania bez zmian, nagranie przy użyciu programu Imgbrn),
b) Zainstalowałem mapy, postępując dokładnie tak samo, jak przy aktualizacji oprogramowania jednostki.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: kleofas »

jest ktoś z wawki kto by mi to ogarnął? ile taka przyjemność?
ODPOWIEDZ