Amundsen+ vs Columbus

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Amundsen+ vs Columbus

Post autor: rezon »

Witam, Przejrzałem wszystkie wątki, ale nie było ich porównania. Dlatego mam prośbę, zwłaszcza do osób, które zmieniały amu na columbusa, aby wypowiedziały się DLACZEGO wywalały Amundsena. Mam zamówionego S2 z Amu+ aby była cała potrzebna instalacja, ale rozważam zmianę na coś lepszego. Co ew. po za columbusem możecie obecnie polecić? (wcześniejsze posty już są nieco nieaktualne)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Odp: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: neck99 »

Krotko. A ma mniejszy wyswietlacz taki pyci, aktualizacje raz na ruski czas ponad rok, nie ma dsku twardego mapy sa na sd, ma wbudowany bt wiec przy zmianie na cokolwiek tracisz bt i bedziesz musial kupowac z wiazkami a to ok 1500 ci szarpnie. Nie warto moim zdaniem. Lepiej kupic zywkle i dokupic potem columbusa

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: Sebastian »

Dokładnie. Ja specjalnie zrezygnowałem z 'pakiety biznes' żeby nie mieć Amudsena, ponieważ pózniej przy wymianie na Columbusa trzeba by grzebać i rozkrecac auto. Ja mam fobie na punkcie rozkrecania czegokolwiek w moim aucie i dlatego wolałem przeplacic na opcjach dodatkowych niż potem patrzeć jak spocony Pan Andrzej kleczy nad moja niunia :) p.s. Jestem ciekaw jak nazywać sie mogłaby taka fobia? Scredriverofobia? :-)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: neck99 »

Sebastian mam to samo. Dlatego brałem wsio co jest mi potrzebne w aucie by raz zapłacić i mieć z głowy.
Skoro wiedziałem ze kiedyś bede chciał domontowac to wolałem od razu wiziąśc bo i tak strace kase na to i tak, a już jak fabryka nie będzie.
każde takie zabawy potem skrzypi trzeszczy problem jak cos nawali etc.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: rezon »

Dzięki za odpowiedzi. Odnośnie grzebania - to m.in. dlatego biorę Amu+ żeby nie trzeba było dokładać ekstra anteny GPS tylko, żeby od razu była zewn. Jeśli chodzi o ekran - na pewno będzie mi brakować obecnego 8", ale i tak więcej słucham niż patrzę na mapę. Aktualizacja map pozostawia dużo do życzenia we wszystkich ori - być może w Amu więcej. Być może jednak pójdę w kierunku wymiany Amu nie na Columbusa, a jakiegoś sprawdzonego "chińczyka" współpracującego z CAN, bo Pioneer'y itp chyba nie współpracują. Mam od dwóch lat chińczyka z ROF audio - nawet działa ;), lepszy niż ori radio Mitsubishi chociaż do ideału dużo mu brakuje, ale 8", Automapa aktualna to cenne zalety.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: neck99 »

GPS nie problem. Tym się nie stresuj. Go sie wkłada montując Columbusa pod deske i działa bardzo dobrze. Więc niech to nie będzie dla ciebie wyznacznikiem wzięcia Amundsena
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: gsh »

Sebastian pisze:Dokładnie. Ja specjalnie zrezygnowałem z 'pakiety biznes' żeby nie mieć Amudsena, ponieważ pózniej przy wymianie na Columbusa trzeba by grzebać i rozkrecac auto. Ja mam fobie na punkcie rozkrecania czegokolwiek w moim aucie i dlatego wolałem przeplacic na opcjach dodatkowych niż potem patrzeć jak spocony Pan Andrzej kleczy nad moja niunia :) p.s. Jestem ciekaw jak nazywać sie mogłaby taka fobia? Scredriverofobia? :-)
To na moim miejscu byłbyś już chyba po 2 zawałach, biorąc pod uwagę jak sam rozgrzebałem wnętrze S2 :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: dato »

Dołożenie BT z wiązką to u Martina 800 zł i wykorzystuje mikrofon z Amundsena - bez grzebania w podsufitce. Więc dla mnie to najsensowniejsza opcja i jestem z wyboru zadowolony.
Amundsen+ z pakietu biznes jest sprzedawalny, a zyskuje się niezły dźwięk z SS (Misiek, TY nie komentuj słowa "niezły";) i kierownicę + jak kolega wspomniał ori antene gps.

+3300 - 3400 u Martina za dołożenie Columbusa z BT - kasa za sprzedaż Amundsen + korzyści z reszty pakietu biznes...

Amundsen ma "trudniejsze w zdobyciu" mapy i resztę cech, o których napisał Neck. To był główny powód zmiany dla mnie. Teraz się dowiedziałem, że Amundsen ma mapę na karcie, a to dla mnie główne źródło muzyki w trasie, więc kolejny duży minus.

Chińczyki sa fajne, bo tańsze, ale nie ma (ja nie znam) póki co zamiennika, który byłby 100% zgodny. Ponoć są takie, co da się sterować z kierownicy, wyświetla klimę i parktronic.
Nie słyszałem, żeby którykolwiek wyświetlał wskazania navi na DOT, a ta funkcja powala na kolana. Jeździłem z tym + mapa na ekranie po Paryżu i naprawdę było pomocne. Jeżdżę często tylko z tym i wystarcza, a dziewczyny mogą do woli mieszać muzyką, bo nie potrzebuję mapy na ekranie.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: rezon »

dato pisze: .... Amundsen ma "trudniejsze w zdobyciu" mapy i resztę cech, o których napisał Neck. To był główny powód zmiany dla mnie. Teraz się dowiedziałem, że Amundsen ma mapę na karcie, a to dla mnie główne źródło muzyki w trasie, więc kolejny duży minus.
Chińczyki sa fajne, bo tańsze, ale nie ma (ja nie znam) póki co zamiennika, który byłby 100% zgodny. Ponoć są takie, co da się sterować z kierownicy, wyświetla klimę i parktronic.
Nie słyszałem, żeby którykolwiek wyświetlał wskazania navi na DOT, a ta funkcja powala na kolana. ...
Pewnie zostawię na początek Amundsena+, ew. jak zmieszczę się w 300USD z kamerą cofania i przesyłką przed odbiorem S2 to wymienię go na próbę na chińczyka. Podobno ma dwustronną komunikację z CAN i wyświetlanie czujników cofania oraz klimy. Co do wyświetlania navi na DOT to wątpię, ale dokładność Automapy jest chyba znacznie większa z aktualizacją 4 razy w roku, punktami POI itd... Chińczyk wygląda tak http://www.rofaudio.com/product_detail.asp?id=590#this" onclick="window.open(this.href);return false;
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: Misiektt »

rezon i po co chcesz się pakować w Chińczyki, które wszystkiego nie obsługują i są z nimi problemy.
Zresztą tutaj znajdziesz opisy szkoda kasy za mniej więcej te same pieniądze dostaniesz Columbusa
i raczej nic mu nie dorównuje, a mity o kiepskiej jakości dźwięku można sobie między palce wsadzić ale
najpierw zapraszam do mojego auta :D
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Odp: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: gachul »

neck99 pisze:Krotko. A ma mniejszy wyswietlacz taki pyci, aktualizacje raz na ruski czas ponad rok, nie ma dsku twardego mapy sa na sd, ma wbudowany bt wiec przy zmianie na cokolwiek tracisz bt i bedziesz musial kupowac z wiazkami a to ok 1500 ci szarpnie. Nie warto moim zdaniem. Lepiej kupic zywkle i dokupic potem columbusa

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
amundsen+ ma mały dysk z mapami....

i ma jeszcze jedna fajną funkcje której nie ma columbus... BT w amundsenie dzwoni dzwonkiem telefonu a nie jednym z 4 do wyboru jak w columbusie. Może nie wada ale troche to ułomne.
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: rezon »

Misiektt pisze:rezon i po co chcesz się pakować w Chińczyki, które wszystkiego nie obsługują i są z nimi problemy.
Zresztą tutaj znajdziesz opisy szkoda kasy za mniej więcej te same pieniądze dostaniesz Columbusa
i raczej nic mu nie dorównuje, a mity o kiepskiej jakości dźwięku można sobie między palce wsadzić ale
najpierw zapraszam do mojego auta :D
Powód jest tylko jeden - aktualna AM. W poniedziałek skontaktuję się z Martinem i omówię kwestię wymiany. Co do liczby dzwonków - to jakoś do mnie nie przemawia ;).
Ile telefonów można jednocześnie mieć sparowanych w Columbusie?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: dato »

Szczerze mówiąc nie wiem, ale pytanie źle zadane - ile z modułem BT, to nie jest kwestia Columbusa :)
Gachul podał fajne szczegóły odnośnie A+, ten dysk z mapami do duży postęp. A zostawiając Amundsena pamiętaj, że inaczej sprzedaje się "nówka sztuka nieśmigana", a inaczej coś, co już pojeździło w aucie.
Co do Chińczyków - Twój wybór i nikt go za Ciebie nie podejmie. Widzę na szybko jakąś cenę 270-290 USD za tego Twojego. Drogo ? Nie. Czy osobiście bym się zdecydował ? Ewentualnie ze względu na cenę, pomijając cenę - nie.

Fakt, że urządzenie wygląda ciekawie. Jeśli chcesz sprawdzić to trzymaj Amundsena w odwodzie, póki się nie upewnisz, że działa ok.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: rezon »

dato pisze:Szczerze mówiąc nie wiem, ale pytanie źle zadane - ile z modułem BT, to nie jest kwestia Columbusa :)
Gachul podał fajne szczegóły odnośnie A+, ten dysk z mapami do duży postęp. A zostawiając Amundsena pamiętaj, że inaczej sprzedaje się "nówka sztuka nieśmigana", a inaczej coś, co już pojeździło w aucie.
Co do Chińczyków - Twój wybór i nikt go za Ciebie nie podejmie. Widzę na szybko jakąś cenę 270-290 USD za tego Twojego. Drogo ? Nie. Czy osobiście bym się zdecydował ? Ewentualnie ze względu na cenę, pomijając cenę - nie.

Fakt, że urządzenie wygląda ciekawie. Jeśli chcesz sprawdzić to trzymaj Amundsena w odwodzie, póki się nie upewnisz, że działa ok.
Kontakt mam z producentem i tak jak pisałem używam ich urządzenia od dwóch lat. Naprawdę wielkim plusem jest aktualna Automapa i kamera cofania oraz bluetooth o klasę lepszy niż ori Mitsubishi. Filmów i tak nigdy nie oglądałem. Jeżeli zdecyduję się na zakup ROF'a to na pewno zostawię Amundsena w paczce. Oryginalne radio do Mitsubishi też jeszcze mam zostawione na wszelki wypadek. Na razie czekam na odpowiedź od Martina - przy okazji jeździliście do Czech aby zamontować Columbusa czy też w PL?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Amundsen+ vs Columbus

Post autor: Misiektt »

Który to Chińczyk jest tak wspaniały??
ODPOWIEDZ