Sound System

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Sound System

Post autor: dato »

SS ma dedykowany wzmacniacz czy procesor (zaraz mnie Misiek sprostuje) pod siedzeniem kierowcy. Dlatego może być efekt przy prostej zmianie głośników na lepsze. A jak ma być jeszcze lepiej to przez rewolucję, nie ewolucję... SS do wyrąbania, kable, piec, proc, sub i cała reszta. No i zmiana lokalizacji głośników czyli metaloplastyka drzwi i słupków... Czy jest sens? To już każdy sam musi ocenić...
W fabrycznym jest poza tym 2*2*2 chyba, a w ss trójdrożny przód w mniej popularnym rozmiarze dołu...
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Sound System

Post autor: gsh »

Ok, to mamy 2000zł. Jedna uwaga - bardzo ważna - sami poświęcamy weekend ( max 3 dni jako zielony laik ). Propozycja na szybko :

- wygłuszenie drzwi przednie :
http://allegro.pl/stp-silver-gms-02-ext ... 24235.html" onclick="window.open(this.href);return false; - 2 zestawy
STP fajnie się kładzie, nie jest bardzo sztywna, klej fajnie trzyma, kładziemy na blachę. GMS 02 na boczki od tapicerki, żeby nie trzeszczały i stukały.

- głośniki : http://allegro.pl/morel-tempo-6-tempo6- ... 15548.html" onclick="window.open(this.href);return false; - miałem i różnica w graniu między nimi a fabryką duża

- jeżeli miałbym SS i miejsce na średniotonówkę to dokupiłbym : http://allegro.pl/u-dimension-jr-m3-glo ... 37960.html" onclick="window.open(this.href);return false; ( chociaż nie wiem ile na nie jest miejsca w SS w drzwiach ).

Przy tej opcji trzeba pokusić się o zwrotnicę na 3 way, można pogadać na jakims forum caraudio i zawsze ktoś zrobić albo kupić jakąś na allegro. Na upartego coś taniego i pierwsze z brzegu : http://allegro.pl/sinuslive-cr-345-zwro ... 83841.html" onclick="window.open(this.href);return false;

- wzmacniacz : http://allegro.pl/helix-h500-gwarancja-i2619508093.html" onclick="window.open(this.href);return false; - i mam możliwość wpięcia suba na przyszłość lub za mniejszą kasę : http://allegro.pl/helix-db-four-gwaranc ... 24076.html" onclick="window.open(this.href);return false;

- konwerter RCA żeby to jakoś wpiąć pod BOLERO/COLUMBUSA : http://allegro.pl/konwerter-sygnalu-hw- ... 91341.html" onclick="window.open(this.href);return false;

+ jakies kable do zasilenia i sygnałówki ale to z 100-150zł

Trochę może wykraczam o 200-300zł powyżej 2000zł i całość podraża głośnik średniotonowy w przypadku SS, ale uważam że to takie minimum. To są przypadkowe aukcje pierwsze z brzegu, można poszukać tańszych i potargować się, w nawet trzeba :) Więc spokojnie można zejść do ok 2000-2200 zł na upartego.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Odp: Sound System

Post autor: Misiek Fisiek »

Czlowieku, ja nie dalem sobie rady z odkreceniem boczkow drzwi a Ty chcesz zebym caly ten sprzet zapakowal? ;) W praktyce to jest prawie 3000 bo przekroczyles budzet o 200/300 zl i dochodzi robocizna.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sound System

Post autor: dato »

:lol: :lol: :lol:
No ja bym też tam jakieś swierszcze na bank zakocił :)
Albo by mnie jakieś części zostały :)

GSH: co kto lubi... Osobiście w oprogramowaniu i kodowaniu mogę grzebać, ale za rozbieranie czegokolwiek w aucie sie nie chytam... I nie jestem wyjątkiem, uwierz mi na słowo :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Sound System

Post autor: gsh »

Zuber bez jaj, ja to robiłem pierwszy raz w życiu w zeszłym roku, na podwórku, nie mam garażu nawet. W piątek zacząłem i w niedzielę miałem gotowe. Nigdzie nie widziałem żadnych fotek jak to zrobić itp, nikt nie miał pojęcia w temacie S2 jak drzwi w środku wyglądają a ja się odważyłem. Teraz ma Ci kto podpowiedzieć, są fotki, wszystko masz jak na tacy. Wystarczy śrubokręt i końcówki różne torxa.

Zapomniałem dodać jeszcze dystans MDF - podstawa i musi być :
http://allegro.pl/dystanse-mdf-skoda-ye ... 69510.html" onclick="window.open(this.href);return false;

BTW teraz widzicie co miałem na myśli pisząc że za 2000zł mało jest realne aby poprawić SS, zwłaszcza jak ktoś wam proponuje wygłuszenie 4 drzwi, głośniki + montaż za tą kasę. Trzeba trochę pokombinować i poszukać żeby nazbierać materiały + sprzęt za tą kasę, a gdzie robocizna, a i pisze tylko o samym przodzie , bez tylnych drzwi !
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Odp: Sound System

Post autor: Misiek Fisiek »

Gsh, moj talent techniczny ogranicza sie do zlozenia szafki z ikei, montazu pralki i suszarki sufitowej w mieszkaniu :lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

Tak wygląda SS

Obrazek


te średnio tnowe głośniki jakieś takie małe...
coś między 80 a 100mm
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odp: Sound System

Post autor: szms »

Zuber pisze:Gsh, moj talent techniczny ogranicza sie do zlozenia szafki z ikei, montazu pralki i suszarki sufitowej w mieszkaniu :lol:
To tak jak mój, próby kombinowania w aucie zawsze kończą się jakimś skutkiem ubocznym w stylu wystającej uszczelki albo zerwanych uchwytów :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sound System

Post autor: Arek »

A ja mam taką propozycję ;) :

Obrazek

Ma same zalety:
- niedrogie (kilkaset złotych)
- dobrze wygłusza dźwięki z zewnątrz (nawet uwagi żony i teściowej :lol: )
- dobra jakość dźwięku
- nie wymaga rozpruwania drzwi, ani innych przeróbek w samochodzie.

A jak komuś mało, można sobie jeszcze dorzucić to na tylne siedzenia (bez tego pana, oczywiście):

Obrazek
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Odp: Sound System

Post autor: Misiek Fisiek »

Niestety Arku ale sluchawek nie da sie podlaczyc bez przerobek.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sound System

Post autor: Arek »

Zuber, no to klops...

Już wiem! Podłączę słuchawki do swojego starego Grundiga :-) . Bez przeróbek! Grundig chodzi na baterie :lol: .
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sound System

Post autor: ddga »

Ja pozwoliłem sobie w SS na wygłuszenie dzrzwi + wymiana głośników na DLS ultimate UP8i(weszły bez żadnej rzezby).
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

ddga pisze:Ja pozwoliłem sobie w SS na wygłuszenie dzrzwi + wymiana głośników na DLS ultimate UP8i(weszły bez żadnej rzezby).
o....
i to jest pomocna odpowiedź :!:

jak to teraz gra po wymianie ?
ddga
Posty: 70
Rejestracja: 4 paź 2010, o 13:22
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 298KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sound System

Post autor: ddga »

Ciężko określić jak to gra. Jak dla mnie zmiana jest na plus mimo że nie jestem malomanem, choć dla innego ucha może niewiele wniosła zmiana. Żależało mi na minimalnej ingerencji ze względu na gwarancje.
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

@ddga, ale ten zestaw jaki podałeś jest 2-drożny...
zrezygnowałeś z głośników średnio tonowych ?

Obrazek

no i co zrobiłeś ze zwrotnicą ?
ODPOWIEDZ