Sound System

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Sound System

Post autor: Misiektt »

Trzym :
Sound System
The powerful ŠKODA Sound System uses 12 speakers, three in each door of the vehicle. To achieve perfect sound, an external amplifier with sound processor and maximum output of 4x40W plus 6x20W.

The system also offers wide range of settings thanks to a digital equalizer and switching between three modes of 3D sounds optimalization – focused on the driver, front occupants or whole interior.

The sound can be further enhanced using pre-set equalizer modes for rock, classical music, pop, speech, or linear setting.
It also provides basic functions like:
Volume setting,
Front or rear speakers mute,
Individual volume setting left or right,
3D sound,
adjusting the volume to the speed.

MA PROCESOR
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

Jako, że temat jest "podwieszony"... to takie szybkie pytanie odnośnie SS:
czy jest jakiś sensowny zestaw głośników które można bez problemu kupić i zamontować w miejsce fabrycznych ?

Chodzi mi głównie o drzwi przednie.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sound System

Post autor: dato »

Tweeterki + średnie się zmienia na sensowniejsze + wygłuszenie drzwi (4x) + zmiana 4 tył, duże przód zostają. Pan na Chłodnej wawa wycenia na 2 tys tą operację i ponoć efekt będzie wyraźny. Dalsze mody to już w kierunku Miśka - dużo kasy i zachodu, a to, co pomiędzy też drogo i efekt mało odczuwalny.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Odp: Sound System

Post autor: Misiek Fisiek »

Jeszcze suba warto wrzucic.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

czyli nie ma jakiegoś gotowca 3-drożego...

a wytłumienie to oczywista oczywistość :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Sound System

Post autor: gsh »

bezduszny pisze:czyli nie ma jakiegoś gotowca 3-drożego...
a chociażby tutaj masz:

http://allegro.pl/morel-elate-6-3-6-3-h ... 99287.html" onclick="window.open(this.href);return false;
bezduszny pisze:a wytłumienie to oczywista oczywistość
wytłumienie + wypierdzielenie średniaka i tweetera z fabrycznych miejsc i ustawienie tam gdzie powinien być
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 84
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 20:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sound System

Post autor: Arek »

W Audi jest tak, że jak wkłada się inne radio, to trzeba dołożyć specjalną przejściówkę, która z sygnału głośnikowego robi sygnał line-out (wyjaśnienie łopatologiczne). W "normalnym" Audi wstawiało się przejściówkę tylko dla tylnych głośników, a do wersji z SS Bose trzeba było wstawić przejściówkę na 4 głośniki. Sprzedawcy tych przejściówek piszą, że stosuje się je do wszystkich aut grupy VAG. Jak nie możesz przekodować radia, to może musisz zastosować takie przejściówki?
Arek
Superb II kombi PLATINUM, brązowy magnetic, 17" Trifid (zima 16" Spectrum)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Sound System

Post autor: gsh »

dato pisze:Tweeterki + średnie się zmienia na sensowniejsze + wygłuszenie drzwi (4x) + zmiana 4 tył, duże przód zostają. Pan na Chłodnej wawa wycenia na 2 tys tą operację i ponoć efekt będzie wyraźny.
a to chyba jakieś marketowe cuda + wygłuszenie na dekarce...
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

gsh pisze: a chociażby tutaj masz
łomatko.. :shock:
aż tyle to nie chce wydać

@Arek, tylko wymiana głośników + wytłumienie... nic więcej
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Sound System

Post autor: dato »

gsh pisze:
dato pisze:Tweeterki + średnie się zmienia na sensowniejsze + wygłuszenie drzwi (4x) + zmiana 4 tył, duże przód zostają. Pan na Chłodnej wawa wycenia na 2 tys tą operację i ponoć efekt będzie wyraźny.
a to chyba jakieś marketowe cuda + wygłuszenie na dekarce...
Wszystko zależy co chcesz osiągnąć. Należę do (niewąskiego) grona osób, które twierdzą, że SS gra rozsądnie. Do modów Miśka mi daleko, auto jest do jeżdżenia, a nadmiarem gotówki nie dysponuję. Chłodna ma stabilnie dobrą opinię i jeśli mówią o wyraźnym efekcie za 2k to ja w to wierzę. Dołożenie suba może być problematyczne w fabrycznym ss, a może nie - dla mnie to już za dużo, poza tym szkoda mi miejsca.

Czy marketowe ? Nie wiem. Ma byc lepiej, może sie kiedyś zdecyduję. Na pewno rzeźba w drzwiach (zmiana fabrycznych miejsc) i "profi" systemy trójdrożne wiązać się będa z wywaleniem ss w kosmos i wierzę, że dla kogoś może to być sprawa typu "must have"... Dla mnie nie - 2 kafle dla odczuwalnej poprawy dobrego - w miarę ok. Rzeźba z wycinaniem drzwi i boczków ? Drzewo - 4-5 lat auto idzie do zmiany, na huk mi to...

Jeszcze raz - to jest moje zdanie i decyzja. Póki co jeżdżę z ori SS i też nie narzekam. Będzie fantazja i wolne środki ? Się może zrobi to, albo co innego...
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

Też nie jestem melomanem... i moim zdaniem SS daje radę....
ale w każdym aucie wygłuszenie + trochę lepsze głośniki niż seryjne (no chyba, że Skoda dała coś przyzwoitego) daje sporą poprawę.

Dlatego rozważam tylko takie "zabiegi".
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

Poprawcie jeśli się mylę...
dolny głośnik to 165 a środkowy to 130 ?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Sound System

Post autor: dato »

Chyba 18 siedzi w dole co mocno podraża zmianę całości. I podobno ta 18 jest ok, średni słaby, tweeter do dupy.
bezduszny

Re: Sound System

Post autor: bezduszny »

czyli jaki rozmiar podchodzi na średniotonowy ?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Sound System

Post autor: gsh »

Woofer jest 165mm, chyba że w SS jest inaczej, ja miałem standard audio.
Wymiana głośników wiąże się z dodaniem zewnętrznego wzmacniacza. To nie jest tak że głośnik sam z siebie zagra i zapłacisz za niego parę stówek to będzie na pewno lepszy od fabrycznego.
Co do tych 2000zł to jakoś mało prawdopodobne żeby to miało ręce i nogi, chyba że sam to będziesz robił i 2000 pójdzie na materiały. Nie wiem jak ten facet to robi że za 2000zł wygłusza 4 drzwi + wymienia głośniki i wszystko w cenie łącznie z robocizną ! To jest niemożliwe.
Już nie chce mi się szukać po starych postach ile ja dałem za sam materiał na wygłuszenie drzwi i to tylko przednich, ale ok 600-700 ? Jakoś tak. Kupowałem po rabatach fajnych maty z STP. Sam to robiłem więc 0zł na robociznę, a dupczenia się przy tym trochę jest i z pewnością nie robiłbym tego za 200zł, ale skasowałbym z 500 lekko jako instalator. Za 2000zł gdybyś powiedział że Ci drzwi zrobią wszystkie + tylna klapa żeby nie latała i pierdziała od suba to ok.
Mając 2000zł to kupiłbym wzmachol + szybkiego suba 10'' w zamkniętej skrzynce, zdjąłbym trochę z basu na przodzie bo sub by to ładnie uzupełniał i heja, dobry fun i radość z wydanej kaski.
W ogóle teraz gdybym robił audio znów w S2 to zrobiłbym to inaczej, ja zabrałem się od dupy strony trochę ale to już inna historia, nie chce mi się już poprawiać swojego audio i chyba w następnym aucie dopiero będę grzebał tak jakbym chciał.
ODPOWIEDZ