problem z zestawem głośnomówiącym

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
rybek87234
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2018, o 10:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: krzychu

problem z zestawem głośnomówiącym

Post autor: rybek87234 »

Witam, mam problem z zestawem głośnomówiącym w moim aucie, odebrałem je tydzień temu, na początku zestaw działał bez problemu, telefon od razu się łączył z autem i mogłem sobie komfortowo rozmawiać na głośnomówiącym, teraz coś się przestawiło i mam tylko możliwość słuchania muzyki przez BT z youtuba a zestaw w ogóle jak by nie istniał, nie mam pojęcia co się przestawiło, kombinowałem już z nowym parowaniem telefonu ale dalej sytuacja się powtarza, telefon auto odszukuje od razu ale nie ma mozliwości rozmowy na zestawie Głośnomówiącym, mam telefon Huawei mate S.

z góry dziękuje za pomoc.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1804
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: problem z zestawem głośnomówiącym

Post autor: marioti »

Sparuj tel z radiem i sprawdź uprawnienia udzielone przez tel. Wejdź we właściwości połączenia bt w telefonie
rybek87234
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2018, o 10:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: krzychu

Re: problem z zestawem głośnomówiącym

Post autor: rybek87234 »

marioti pisze:Sparuj tel z radiem i sprawdź uprawnienia udzielone przez tel. Wejdź we właściwości połączenia bt w telefonie
mam wszystko sparowane, w ustawieniach w telefonie mam włączone dostęp do kontaktów, multimediów i połączeń i niestety nic. Jeżeli chodzi o słuchanie muzyki z telefonu w aucie to nie ma żadnego problemu, wszystko chodzi ale telefonu podczas połączeń nie wykrywa, sprawdzałem z telefonem żony sytuacje i u niej jest normalnie więc wychodzi na to że u mnie w telefonie powstał jakiś problem.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1804
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: problem z zestawem głośnomówiącym

Post autor: marioti »

Usuń sparowane urządzenia bt, zresetuj tel. Zazwyczaj to pomaga. Ostatecznie przywrocilbym ustawienia fabryczne tel.
Ewentualnie sprawdź parowanie z innym zestawem głośnomówiącym
rybek87234
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2018, o 10:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: krzychu

Re: problem z zestawem głośnomówiącym

Post autor: rybek87234 »

marioti pisze:Usuń sparowane urządzenia bt, zresetuj tel. Zazwyczaj to pomaga. Ostatecznie przywrocilbym ustawienia fabryczne tel.
Ewentualnie sprawdź parowanie z innym zestawem głośnomówiącym
sprawdzałem na innym zestawie głośnomówiącym na którym działał ten tel. i teraz też nie działa, ewidentnie jakiś problem z moją komórką... Zapytam w komisie czy jest opcja naprawy tego problemu bez konieczności czyszczenia całego tel. jak się dowiem wrzucę na forum, może się komuś przyda, jak nie, zresetuje tel. i dam znak czy pomogło.
marcik1
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2018, o 12:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin

Re: problem z zestawem głośnomówiącym

Post autor: marcik1 »

Witam.
U mnie problem bardzo podobny. Zestaw głośnomówiący działa, paruje telefon bez problemu, ale nie łączy multimediów. ALE kilka razy udało mi się to ale w większości nie mogę przesłać muzyki z telefonu. Nie wiem dlaczego udało się to parę zrobić, bo czynności wykonuje cały czas takie same...
proszę o pomoc...
Kacper10056
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2021, o 13:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Kacper

Re: problem z zestawem głośnomówiącym

Post autor: Kacper10056 »

Witam
Jako że jestem posiadaczem Skody Rapid... Działanie radia jest praktycznie to samo...

By połączyć się z zestawem głośnomówiący w samochodzie (multimedia typu muzyka itp.), należy to zrobić poprzez menu na desce rozdzielczej (opis można znaleźć na większości stron Google)

Natomiast jeśli chodzi o samą rozmowę głosową poprzez zestaw bluetooth Skody należy włączyć funkcję "Phone" w samym panelu radia (środkowy tunel)

Jak to zrobić?

1. Radio posiada 2 pokrętła... Pierwszy włącznik/wyłącznik i regulacja głośności oraz drugi, manualny wybór stacji radiowych (mowa o radiu bez nawigacji)

2. Należy nacisnąć i przytrzymać drugie pokrętło (przez około 2-3 sekund) aż wyświetli się podmenu opcji dodatkowych

3. Pojawi się kilka opcji (AUX/PHONE/BEEP/ILLUM/AF/NEXT)

4. Wybieramy drugą opcję "PHONE" i nawigujemy do pozycji "ON" (wcisnąć przycisk raz bądź 2 razy)

Gotowe... Zestaw głośnomówiący (do rozmów) jak i multimedia powinny śmigać aż miło :)

Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ