bluetooth + telefon

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: bluetooth + telefon

Post autor: dato »

Piotrek, powinien, bo nowe moduły obsługują oba standardy - rSap i HFP. I to jest opcja najwygodniejsza bo rSap często się przydaje w miejscach, gdzie jest słabszy zasięg. Z drugiej strony praktycznie tylko w takich przypadkach i dla "bajeru" w postaci smsów na wyświetlaczu (mało przydatne - odczytasz, ale z odpisaniem ciężko).

Jeśli jesteś zapalonym japkowcem to spokojnie możesz wziąć moduł "Standard" i będziesz miał pewność, że wszystko zagra bo raczej nie uda Ci się przed odbiorem wyrwać informacji jaki (part#) moduł Ci wpakują.
Matt1
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:00
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Matt1 »

Mam problem z zaimportowaniem kontaktow do radia Columbus. Telefon sie laczy, dzwoni, ale lista kontaktow sie nie wgrala. Moje poprzednie dwa telefony (Nokia) dzialaly bez zarzutu. Czy jest jakas specjalna metoda laczenia telefonow opartych na Androidzie?
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: bluetooth + telefon

Post autor: piotrgrb »

Obserwuj telefon podczas łączenia - powinien wyskoczyć osobny komunikat (ikonka na gornej belce) o mozliwosci udostepnienia ksiązki kontaktów. Po wejsciu w niego powinno tez byc "zawsze udostepnij".
Piotr
Obrazek
kriss131
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2013, o 18:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: kriss131 »

bendzel pisze:lukaskwiat na początek proponuje pousuwać wszystkie zapamietane urządzenia w telefonie skojarzone z twoim tel. po tym spróbuj raz jeszcze sparować tel z BT, na pocżatek proponuje powłączać widoczności obu urzadzeń jak dato opisał, jesli połączenie ni zakończy się sukcesem jest jeszcze wyjście które raczej jest bardziej prawidłowe tj sparować telefon z BT z poziomu BT, wyszukaj telefony, połącz i zapisz wykreuj usera. Od tej pory problemy z parowanie tel przejdą do lamusa. Widze, że problem dotyczy z kwietnia i nie ma odp czy został on rozwiazany dlatego oddaje swój głos na wypadek problemu innych użytkowników.
Witam,
Mam pytanie, a w jaki sposób usunąć telefony z pamięci samochodu.

Pozdrawiam
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

Witam,

mam u siebie BT II (wymieniłem ponieważ BT III nie łączyło sie z iphone). Wszystko działa jak powinno jeżeli chodzi o rozmowy, telefony etc.. ale muzyka puszczana przez BT leci tylko z głosników po prawej stronie :( czy ktos moze podpowiedziec co moge z tym zrobić? Nie działa tez sterowanie z kierownicy ani wyswietlanie utworów (mam Columbusa).

Przy podłączeniu przez kabel do AUXa, graja wszystkie głośniki..

Pozdr,r
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: bluetooth + telefon

Post autor: piotrgrb »

Tak to ma chyba działac, z wyjatkiem braku jednej strony - zobacz we wlasciwosciach podczas odtwarzania czy balans nie jest zle ustawiony. Z kierownicy moge sterowac tylko glosnoscia, brak utworów bo calosc leci u mnie 1 strumieniem.
Piotr
Obrazek
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

No sprawdzałem dokładnie ustawienia i w samochodzie i w telefonie .. niestety, gra tylko z prawej jak bym nie ustawił :(
Rozmowy normalnie idą na wszystkie głośniki

Może jakaś aktualizacja softu w ASO - ale nie sądze znając ASO zeby mi pomogli..
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

A gdzies na forum widziałem, że pod Amu z BT podobno wszystko chodzi (i lista utworów i przełączanie - no i oczywiscie wszystkie głośniki..)
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: bluetooth + telefon

Post autor: piotrgrb »

Ja mam amu+, BT II i Xperia neo v (android 2.3.4) i działa jak wyżej.
Piotr
Obrazek
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

Ja mam BT II - 7P6 035 730 D + Iphone 5 i niestety .. pytanie czy cały moduł do wymiany na nowszy .. czy moze jakas aktualizacja softu starczy?
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: bluetooth + telefon

Post autor: forrestas »

Odnośnie wsparcia do przesyłania tagów z tytułami utworów - znalazłem w sieci fajny filmik wyjaśniający częściowo dlaczego jednym działa a innym nie http://www.youtube.com/watch?v=8pD6urwjQRE

Obydwa moduły były ostatnio na allegro dokładnie w takich samych wersjach odpowiednio za 300PLN i 400PLN. 3C8 czeka, aż kolega z forum będzie miał chwilę, żeby włożyć go do mojego auta :)
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

Hmm.. czyli powinienem sie wyposazyc w tyn 3C8 ... tylko pytanie czy rozwiąże mi to też temat grania tylko glosnikow z prawej strony..
Tutaj tez jest ciekawa rozpiska .. http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.p ... 56#1132456
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

Ps. Ktos wie moze jaka jest różnica między
3C8 035 730 A
a
3C8 035 730 C?
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

No to jeszcze podrzucam co mi się udało dowiedzieć, wywnioskować .. Generalnie wymieniając poprzedni moduł BT II (5N0-035-730-B) - który nie widział mi z iPhone 4S - na BT II (7P6-035-730-D) nie zmieniłem kodowania przez VCDS (po prostu przepiąłem moduły) - z tej tabelki (http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... trofitting)wynika, że powininno być zmienione kodowanie PR-CODE z 9ZB/9ZU na 9ZA/9ZF i ode tego zacznę (w pon będę z tym w ASO i dam znać, czy pomogło rozwiązać to temat grania przez BT Audio wyłącznie głośników z prawej strony). Wszystkie opcje telefonu działają (obecnie z iPhone 5) bez zarzutu.

Dodatkowo doczytałem, ze możne będzie potrzebny jeszcze dodatkowy przewód - tez to w pon postaram się ogarnąć: Vehicles with factory installed Telephone systems looking to upgrade (i.e. system with additional features) the replacement module should be plug and play with minor coding modifications using VCDS. In some cases media streaming may involve adding the additional channel wiring to the radio if it was not factory installed.

Dam znać czy pomogło. Zakładam, że nie umożliwi to wyświetlania tytułów utworów na Columbusie i zmiany utworów z kierownicy .. no ale to już by był dobry początek. Potem będę się zastanawiał czy inwestować w zmianę na inny moduł, który by to umożliwił. Mam nadzieje że te "wypociny" będą dla kogoś pomocne :)
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: bluetooth + telefon

Post autor: piotrgrb »

No tak, czyli nie mam 3c8 ech, life... tak to jest jak się jezdzi starym, rocznym już, shrottem. Jak miałem Audi 80 ze sławnego rocznika 76 to nie bylo takich niespodzianek ;-)

Edit: hfileczkem, przeciez ja mam Amu + w ktorym modul BT jest zaszyty w srodku, czyli co? sa Amu+ z lepszymi i gorszymi modułami? A może to moja badziewna xperia nie potrafi podawac tagów z nazwami utworów i łaczy dzwiek ze wszystkich aplikacji (muza + ostrzezenia yanosika np) w jeden strumień BT-Audio i go przesyla do modulu w Amu+ ?
Piotr
Obrazek
ODPOWIEDZ