bluetooth + telefon

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
lukaskwiat
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:27
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz

bluetooth + telefon

Post autor: lukaskwiat »

Witam. Mój pierwszy wątek. Mam problem z połączeniem telefonu z bluetooth w samochodzie. Skoda Superb II rok produkcji 2008 vs telefon Blackberry 9300. Telefon w ogóle nie widzi auta. W czym problem?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: bluetooth + telefon

Post autor: dato »

Trochę mało szczegółów podałeś, nawet jak na pierwszy wątek :)
- co i jak robisz (krok po kroku)
- który masz moduł BTH - BTHII jest standardowym zestawem głośnomówiącym, BTHIII (oznaczany też "Premium") ma Rsap, czyli są większe wymagania co do telefonu
- instrukcję ofc. czytałeś (?)
lukaskwiat
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:27
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: bluetooth + telefon

Post autor: lukaskwiat »

A więc tak:
Na ekranie nawigacji Columbus nie widać nic w menu telefon. Robię tak: włączam bluetooth w telefonie naciskam przycisk telefonu w kierownicy i wtedy szukam telefonu. Czasem pokazuje się Blackberry ale częściej go nie widać. Jak już widzi telefon próbuje się połączyć, na telefonie wyskakuje komunikat że zostało nawiązane połączenie po czym że połączenie zostało przerwane. Za to Telefon w ogóle nie widzi bluetooth auta. Który mam moduł nie mam pojęcia?! jak to sprawdzić? Instrukcję czytałem ale nic mi to nie dało. W czym jest problem?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: bluetooth + telefon

Post autor: dato »

W telefonie w samych ustawieniach BT poszukaj jeszcze takiej opcji, która ustawia "widoczność" Twojego telefonu na zewnątrz - w większości modeli jakie widziałem domyślnie włączasz tylko protokół BT, a telefon jest "ukryty". To pozwala na sparowanie od strony telefonu - zestaw głośnomówiący ustawiasz wtedy w tryb łączenia i znajdujesz go z telefonu. Jeśli chcesz zobaczyć tel w columbusie to sprawdź najpierw to.
lukaskwiat
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:27
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: bluetooth + telefon

Post autor: lukaskwiat »

Mój bluetooth w telefonie na pewno jest widoczny. Wcześniej łączyłem się z innymi telefonami i w innych autach też nie było problemu.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: bluetooth + telefon

Post autor: dato »

Sprawdź, który masz moduł i jeśli do popołudnia jutro nie rozwiążesz to poślij mi tel prv. Jutro ok. 14 będę miał niepowtarzalną szansę sprawdzić jak krok po kroku wygląda to na BTHII w Amundsenie i na BTHIII chwilę później. Wtedy może coś podpowiem. Ale z tego co piszesz wygląda, że nie robisz tego po raz pierwszy, więc skłaniałbym się do stwierdzenia, że coś masz spaprane. Próbowałeś innych telefonów ? Blackberry jest fajny, ale dość egzotyczny i zgodny najbardziej ze sobą samym...
lukaskwiat
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2012, o 21:27
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: bluetooth + telefon

Post autor: lukaskwiat »

Próbowałem innymi telefonami i nic. Jeden gościu powiedział mi że mam stary moduł i nie będzie się łączył z telefonem nowego typu. Nie znam się dlatego pytam bo gościu od razu zaproponował mi zmianę modułu za 600zł
maciekjaroslaw
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2012, o 20:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław

Re: bluetooth + telefon

Post autor: maciekjaroslaw »

Witam,
Posiadam telefon Sony Ericsson Xperia X10 i mam problem z komunkacją z samochodem. Na moje zapytanie Skoda odpowiedziała tak, cyt.
"Szanowny Panie.
Najprawdopodobniej tzw. soft Pana telefonu/urządzenia nie jest przystosowany do komunikowania się z interfejsem zestawu głośnomówiącego wskazanego samochodu.
Według danych Producenta aut, Pana samochód został wyposażony w:
>>Telephone pre-installation with Bluetooth \"PREMIUM\" GSM III(UHV + rSAP)<<


Dodam, iż i Iphonem 4 też nie idzie. Łączy się natomiast z Nokia N95. Proszę o poradę w czym problem?

Pzdr
Maciej
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: bluetooth + telefon

Post autor: rezon »

iPhone 4 z Amu+ działa super. Nawet AM ładnie chodzi i gada przez BT, tylko muzykę trzeba mieć wtedy z iPhona, a nie słuchać radia. Amu+ traktuje AM jak odtwarzacz, a nie telefon. Wczoraj testowałem. Jestem wdzięczny Danielowi, że mi wyperswadował GSMIII.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
maciekjaroslaw
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2012, o 20:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Jarosław

Re: bluetooth + telefon

Post autor: maciekjaroslaw »

Witam,
Posiadam telefon Sony Ericsson Xperia X10 i mam problem z komunkacją z samochodem. Na moje zapytanie Skoda odpowiedziała tak, cyt.
"Szanowny Panie.
Najprawdopodobniej tzw. soft Pana telefonu/urządzenia nie jest przystosowany do komunikowania się z interfejsem zestawu głośnomówiącego wskazanego samochodu.
Według danych Producenta aut, Pana samochód został wyposażony w:
>>Telephone pre-installation with Bluetooth \"PREMIUM\" GSM III(UHV + rSAP)<<

Dodam, iż i Iphonem 4 też nie idzie. Łączy się natomiast z Nokia N95. Proszę o poradę w czym problem?

Pzdr
Maciej
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Misiek Fisiek »

Wklejasz to na różnych forach i zapomniales już, że tu wklejales wcześniej?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Super_Be »

W dodatku dwa posty wyżej :geek:
bendzel
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2012, o 17:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: szczecin

Re: bluetooth + telefon

Post autor: bendzel »

lukaskwiat na początek proponuje pousuwać wszystkie zapamietane urządzenia w telefonie skojarzone z twoim tel. po tym spróbuj raz jeszcze sparować tel z BT, na pocżatek proponuje powłączać widoczności obu urzadzeń jak dato opisał, jesli połączenie ni zakończy się sukcesem jest jeszcze wyjście które raczej jest bardziej prawidłowe tj sparować telefon z BT z poziomu BT, wyszukaj telefony, połącz i zapisz wykreuj usera. Od tej pory problemy z parowanie tel przejdą do lamusa. Widze, że problem dotyczy z kwietnia i nie ma odp czy został on rozwiazany dlatego oddaje swój głos na wypadek problemu innych użytkowników.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: bluetooth + telefon

Post autor: dato »

maciekjaroslaw pisze:Witam,
Posiadam telefon Sony Ericsson Xperia X10 i mam problem z komunkacją z samochodem. Na moje zapytanie Skoda odpowiedziała tak, cyt.
"Szanowny Panie.
Najprawdopodobniej tzw. soft Pana telefonu/urządzenia nie jest przystosowany do komunikowania się z interfejsem zestawu głośnomówiącego wskazanego samochodu.
Według danych Producenta aut, Pana samochód został wyposażony w:
>>Telephone pre-installation with Bluetooth \"PREMIUM\" GSM III(UHV + rSAP)<<

Dodam, iż i Iphonem 4 też nie idzie. Łączy się natomiast z Nokia N95. Proszę o poradę w czym problem?
Maciej
Najprawdopodobniej masz starszą wersję modułu bt premium, która łączy się tylko po rSap, a telefony, które nie działają nie obsługują rSap. Nokie obsługuje, Android od 4.1 obsługuje, wersje wcześniejsze z nakładką za ~50 zł (soft).
Zmień telefon lub moduł - na nowszy premium (żeby miał obsługę rSap i tryb standard) lub sam standard. Normalna cena modułu u Martina to 800, a Enriquez na allegro potrafi wyrwać za 250-300 jak dobrze trafi. Zmiana modułu P&P. Moduł siedzi pod siedzeniem pasażera, odsłoń sobie, spisz partnumber i zweryfikuj w necie, czy mam rację.
piotreks31
Posty: 43
Rejestracja: 27 gru 2012, o 18:16
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: bluetooth + telefon

Post autor: piotreks31 »

Mam pytanie,
jestem przed zakupem Skody obecnie mam I Phona, czy Premium GSM III będzie współpracowało z tym telefonem?

będę wdzięczny za pomoc.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ