bluetooth + telefon

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

piotrgrb: Co racja to racja .. coraz bardziej zaawansowana technologia "w służbie" Klientowi .. tylko potem nie chce ze sobą "gadać" ..

A jesteś pewien że masz wbudowany BT w AMU+? Sprawdz pod fotelem pasażera czy nie masz czarnej skrzynki? :) Wyglada to mniej wiecej jak na załączonym obrazku :)Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: bluetooth + telefon

Post autor: pab567 »

Pifko pisze:A jesteś pewien że masz wbudowany BT w AMU+? Sprawdz pod fotelem pasażera czy nie masz czarnej skrzynki? :)
Może nie mieć. Kolega z pracy ma Sharana z RNS-315 i GSM II w tej specyfikacji to zestaw BT z mikrofonem wbudowany od razu w RNS.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: bluetooth + telefon

Post autor: rezon »

Mikrofon jest zewnętrzny - nie jest wbudowany w RNS. BT owszem jest wbudowany. iPhone przekazuje dane odnośnie utworów, a odnośnie Yanosika itp. to niestety nie posłuchamy - wyłącznie przy odtwarzaniu czegokolwiek z telefonu. Przy korzystaniu z radia czy CD nie przełącza na komunikaty z Yanosika, automapy, itp.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: bluetooth + telefon

Post autor: piotrgrb »

Coś za coś. Ja nie mam nazw utworów ale za to ponieważ cały dźwięk ze smartfona idzie jednym strumieniem to mam audiobooki i yanosika na raz. Oczywiście nie działa to z radiem czy CD, musi być ustawione media i bluetooth.
Piotr
Obrazek
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: bluetooth + telefon

Post autor: forrestas »

Z tym Amu+ to jest skomplikowana sprawa - bo są wersje zarówno z BT jak i bez BT (chyba nawet ktoś z forum kupił takiego bez, ale nie jestem tylko pewien czy z tego forum czy z innego). Najprostsza metoda żeby to sprawdzić to sprawdzenie czy na naklejce na Amu+ jest adres mac modułu BT.

@piotrgrb - przypuszczam, że to kwestia oprogramowania i dało by się coś znaleźć na Androida, co będzie działo jak na filmie, który wkleiłem wcześniej. Z tego co kojarzę wszyscy, którzy wypowiadali się, że im działa, korzystali z produktów Apple. A na przykładmój kumpel, który ma Amu+ i smartfona Samsunga, może przeskakiwać utwory (następny/poprzedni), ale tytułów nie widzi.
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

No to jestem w ASO .. oczywiście elektryk twierdzi "Ooooo Panie .. to nie takie łatwe... skoda nie zaleca nam żadnych zmian w wyposażeniu.. mozemy co najwyżej hak zamontować, bo jakiekolwiek zmiany w sprzęcie to nie są ze sobą kompatybilne ..." zobaczymy czy ogarną temat.. trzymajcie kciuki ;)
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: bluetooth + telefon

Post autor: piotrgrb »

forrestas pisze: @piotrgrb - przypuszczam, że to kwestia oprogramowania i dało by się coś znaleźć na Androida, co będzie działo jak na filmie, który wkleiłem wcześniej. Z tego co kojarzę wszyscy, którzy wypowiadali się, że im działa, korzystali z produktów Apple. A na przykładmój kumpel, który ma Amu+ i smartfona Samsunga, może przeskakiwać utwory (następny/poprzedni), ale tytułów nie widzi.
Natchnąłes mnie i sprawdzilem, ze u mnie tez dziala przechodzenie po utworach/rozdzialach ( do tego glosnosc tak jak pisalem wczesniej). Pozostał test z iphonem - moze z nim faktycznie tytuly sie wyswietla.
Piotr
Obrazek
Pifko
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2012, o 16:54
Samochód: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Pifko »

No to jestem po wizycie w ASO, dołożyli jeden przewód i zmienili kodowanie i .. muza przez BT działa jak powinna, leci przez wszystkie głośniki, jakość spoko. Jedynie nie wyswietlaja sie tytuly utworow i nie działa przełączenie utworów no ale z tego co sie zorientowałem to juz kwestia modelu modułu BT. Moze w przyszlości pokusze sie o zmiane..
Ender
Posty: 52
Rejestracja: 26 lip 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 171KM 398NM

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Ender »

Witam,
Jestem tu nowy Superba II mam od tygodnia i mam pytanie bo ciągle czytam , że ten moduł powinien być pod fotelem pasażera więc sprawdzam i co?? Nic tu nie ma... nie widać aby cokolwiek było odkręcane... dodam że skodzina jest z 08.2008 Pakiet Elegance. Echh a chciałem podłączyć Samsunga... czy ktoś z wawy to montuje??
Radio jest bez navi ale niestety nie ma nazwy czy Bolero czy coś innego..
Będzie ten zestaw pasował?
http://allegro.pl/volkswagen-bluetooth- ... 16704.html
Chodzi mi o sparowanie samsunga galaxy s2
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Enriquez »

Moduł będzie pasował i działał, natomiast pianka w tej aukcji jest z Golfa 6, a do SII pasuje z Passata B6, coś takiego:

viewtopic.php?f=9&t=2417
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Wojcieszko
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2014, o 15:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Wojcieszko »

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) Jako, że temat ten jest bardzo podobny do mojego problemu, pozwolę sobie się podpiąć, aby nie zakładać nowego o tej samej tematyce. Otóż odebrałem w tym roku nową Skodę Super II w wersji Ambition + Pakiet Fresh. I mam taki problem, że za nic w świecie nie mogę połączyć telefonu z zestawem głośnomówiącym... Próbuję na telefonie HTC ONE (Android 4.2.2), Nokia E52, oraz Samusng Galaxy ACE II (Android 4.1) i żaden nie daje radę. Żaden telefon nie wykrywa bluetooth samochodu (siebie nawzajem telefony widzą), a jak wejdę w aucie w menu główne, następnie telefon to jest cały czas napisane "Brak połącznie bluetooth z telefonem kom." Czy ktoś wie co może być nie tak i jak temu zaradzić? Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Enriquez »

Musisz z maxi dota wywołać wyszukiwanie telefonu, nie odwrotnie.
Phone-bluetooth-Phone Search.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: bluetooth + telefon

Post autor: dolko »

Ustaw w maxi docie widoczność bluetooth ze strony skody, nie tylko ze strony tel. Mam ten sam tel i to pomogło :)
Wojcieszko
Posty: 3
Rejestracja: 28 lut 2014, o 15:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Wojcieszko »

Kurcze Panowie tak myślałem, ale jak to zrobić? Jak wejdę w menu główne i następnie w telefon to od razu mam informację "Brak połącznie bluetooth z telefonem kom" i nie mogę wybrać nic innego... Chyba, że nie potrafię i robi się to jakoś inaczej?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: bluetooth + telefon

Post autor: Enriquez »

A jaki masz ten Bluetooth? GSM 2 czy 3?


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ