[S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

[S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: dato »

Witam.

Poszukuję rysunków technicznych, wymiarów i pomysłów na wykorzystanie popielniczki jako miejscówki pod CB radio.

Czy ktoś mógłby pomóc, ew posprawdzać ? Ile tam jest miejsca, czy da się sensownie z kablem od anteny przejść na lewy tył do klapy ? U kogo, z czego i w jakich rozmiarach zrobić zaślepkę / ramkę montażową ???

Prąd jest na miejscu, ładna klapka, nic nie będzie widać - chciałbym tam wpasować radio, jeśli się zmieści to w całości, jeśli będzie ciasno to po przeróbkach w postaci panelu sterowania + złączki na gruchę.
Popiołki w aucie nie używam, zapalniczka też mi zbędna.

Na S2 na razie czekam i jeszcze poczekam, więc sam nie sprawdzę, a chciałbym temat ogarnąć zaraz po odbiorze autka...

Może ktoś ćwiczył albo i nie, ale może pomóc ?
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: dato »

Albo doradźcie mi kogoś po trasie Katowice - Wrocław - Poznań - Wawa, któ mógłby temat kompleksowo ogarnąć, bo ja ambicji do samodzielnych takich prac nie mam - z radiem chciałem się przygotować, stąd pytanie o wymiary...
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: jjumbo »

co ty wypisujesz?
tam w popielniczkę chcesz radio wstawić co ty fakir jesteś
kiedyś pisałem i zdjęcia umieściłem na radio które zamontowane jest pomiędzy dwoma drzwiami przednimi kierowcy i tylnymi pasażera jest tam tyle miejsce że radio wchodzi można spokojnie nim sterować , nie widać go wcale a gruszkę trzymasz na podłodze i w niczym nie przeszkadza,kable są schowane w słupku, montaż radio na cieniutkich wkrętkach lub na rzepie jak kto woli
ale widzę że ty koń jesteś i wolisz pod górkę
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: AdamK »

Czemu nie zrobisz np.tak? http://img46.imageshack.us/i/41378152.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; Po grzyba Ci popielniczka?
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: dato »

jjumbo pisze:co ty wypisujesz?
tam w popielniczkę chcesz radio wstawić co ty fakir jesteś
[...]ale widzę że ty koń jesteś i wolisz pod górkę
Koń, heh... No piękny to ja już byłem, fakt, ale żeby zaraz koń...
Z jakiegoś powodu Cię denerwuje, że nie chcę badziewnie, tylko estetycznie ? Mój wybór, tak już mam... Masz rysunki techniczne elementów ? Jak masz to udostępnij, a jak nie masz to póki co dyskutujemy o niczym - jak się nie da, to się nie da, ale miejsce jest (dla mnie) idealne. Nie raz mi się zdarzyło, że gruchę obsługiwał któryś z pasażerów, a to jest najbardziej ergonomiczna lokalizacja.
AdamK pisze:Czemu nie zrobisz np.tak? http://img46.imageshack.us/i/41378152.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; Po grzyba Ci popielniczka?
Nie zrobię tak, bo to - bez urazy - dla mnie syf i kiła :(

Chcę to mieć zamontowane na stałe, estetycznie, zamykać sobie klapkę parkując pod remizą żeby nikogo nie kusiło, nic nie odłączać i nie przełączać tylko mieć i używać...
A poza tym ja duży jestem i nie lubię wystających elementów, a w tym miejscu to chyba mam (będę miał) poduchę na kolana.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: dato »

Może powinienem wprost napisać, że chodzi mi o wstawienie CB pod odsuwaną klapkę i ZAMIAST popielniczki z zapalniczką - to gdyby ktoś się nie domyślił...
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: eX »

może też powinieneś kolego edytować poprzednie posty..
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: jjumbo »

tutaj masz zdjęcia gdzie ja wstawiłem cb radio i jest bardzo wygodnie,radio nie widać wcale ale obsługiwać jest wygodnie tylko tobie albo pasażerowi za tobą viewtopic.php?f=7&t=902" onclick="window.open(this.href);return false;
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: AdamK »

dato pisze: Nie zrobię tak, bo to - bez urazy - dla mnie syf i kiła :(
Odrobina taktu i dobrego wychowania jeszcze nikomu nie zaszkodziła, ale to chyba nie dotyczy Ciebie, bo jak piszesz parkujesz pod remizą.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: gsh »

CB w popielniczkę raczej nie upchasz. Wiem coś na ten temat bo kombinowałem z upchaniem tam czegoś innego związanego z audio. Zresztą sprawdzić to możesz prosto, zdejmij boczek od strony pasażera ( ten z zamontowaną siatką ), zajmie Ci to 3min a sam zobaczysz ile masz tam miejsca na CB.

Pozostaje inna opcja, zanosisz CB do sprytnego elektronika, rozdziela Ci radio od panela albo dorabiasz sobie nowy panel i umieszczasz go w popielniczce, głośnik upchasz gdzie Ci się podoba, wyjście na gruchę w podłokietniku, dupę od CB dasz do schowka i masz elegancko wszystko pochowane. Da to radę zrobić, poszukaj w necie. Zresztą temat sam badałem i chciałem/chcę tak zrobić ale wiecznie nie mam ostatnio czasu.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: dato »

Nad czymś takim właśnie myślałem. Sprawdzić nie mam jak, bo niestety na auto czekam, a chciałem się przed odbiorem z gratami przygotować.
Jędrula

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: Jędrula »

dato faktem jest, że w Superbie słabo z wygodnym miejscem na CB. Miałem radio w różnych autkach i często gęsto gdzieś tam zawsze się je upychało. W Superbie nie bardzo jest gdzie a i ja mam radio mało kompaktowe, bo w pełni pod DIN. Ostatnio jechałem z radiem leżącym na dywaniku pasażera. Nie muszę mówić, jak wygodne i bezpieczne rozwiązanie to było :(

Jak coś wykombinujesz to daj znać - też lubię estetyczne i wygodne rozwiązania, także Cię rozumiem :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: dato »

Skłaniam się w tej chwili do rozwiązania z Lafayette Venus, radio ze sterowaniem i głośniczkiem w gruszce. Na bazie podlinkowanej dyskusji i paru innych, które czytałem stwierdzam, że na miśkochron wystarczy, a do tego mi radio służy.

Wstawiłbym je pewnie pod fotel kierowcy, lub w bagażniku lewy schowek zrobiłbym na dokładaną elektronikę. Antena na uchwycie do relingu i z motylkiem żeby łatwo przekładki robić. Muszę jeszcze obadać wnękę w której jest cięgło do otwierania klapy silnika, czy da się tam zewnętrzny głośnik wcisnąć żeby nie wystawał wcale lub minimalnie (albo gdzie indziej). Głośniczek w gruszce odłączę obcinaczami, gruszkę wystawię z pod fotela przy hamulcu ręcznym i powinno być ok.

Kolega Krzysiek na PW mi powiedział, że z miejscem w popielniczce szału nie ma, panel może się wciśnie przy dużym nakładzie metaloplastyki, ale radia raczej nie. Szkoda, bo miejsce byłoby bajka.
Dokładnie w tym miejscu miałem w Vectra niski schowek, w który wcisnąłem Johny II (poszedł z autem), głośniczek zewnętrzny wciśnięty w otwór pod kolumną kierownicy i spisywało się rewelacyjnie...

Będę dawał znać, jak ktoś ma lepszy pomysł na stałą instalację pełnowymiarowego radia w kombi to będę wdzięczny za info.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: dato »

Zrobione zgodnie z opisem powyżej, gra i buczy, zestroiło się pięknie, zadowolony jestem.
Obrazki tu: http://superbclub.pl/viewtopic.php?p=17615#p17615" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: [S2] Ktoś pomoże wpakować CB radio zamiast popielniczki ?

Post autor: gsh »

Dzisiaj w sumie z przypadku i dla eksperymentu też kupiłem Lafayette Venus + krótka antena jakaś żeby sprawdzić jak to w trasie się sprawuje. Powiem szczerze że po godzinie zabawy na śląsku nie jest źle, chociaż UNIDEN 520xl + sirio zbiera lepiej. W tym tygodniu mam trasę do wwa, wrocka i parę innych miejsc to przetestuję nowy nabytek dokładnie. Jedno jest pewno - to radio jest genialne pod względem ukrycia go, zero problemów z wyciąganie za każdym razem ze schowka radia lub szpetnym trzymaniu go między fotelem a podłokietnikiem.
ODPOWIEDZ