GSM + Internet na pokladzie Skody?

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

GSM + Internet na pokladzie Skody?

Post autor: Sebastian »

Witam,
chcialbym sie zapytac czy ktos slyszal o podlaczeniu do internetu w skodzie. Jezeli tak, to na jakiej zasadzie mozna z niego korzystac i czy jest opcja aby zamontowac do auta urzadzonko ktore stworzy siec WiFi w aucie. Przy pierwszym pytaniu chodzi mi o to, czy podlaczajac telefon za posrednictwem bluetooth mozna polaczyc sie z internetem i np. odbierac maile na maxi docie tak jak to jest w przypadku smsow.


Z gory dziekuje za pomoc.
latoski
Posty: 45
Rejestracja: 1 maja 2012, o 18:03
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: GSM + Internet na pokladzie Skody?

Post autor: latoski »

odpowiem, choć znam to rozwiązanie nie ze Skody ale z innej marki...

W Superbie II wg handlowca z salonu LELLEK - przy zestawie GSM III (GSM Premium) - internet może być przekazywany przez Bluetooth z połączonego przez Bluetooth telefonu... czyli jeśli podłączymy np PDA czy laptopa czy tableta przez Bluetooth z Columbusem - to może on przekazać internet do tego urządzenia - tak przynajmniej jest w teorii (nie wiem czy to działa)...

Działać może natomiast inne rozwiązanie (ja tak mam w Mondeo) - mini router USB (ja używam tego: Asus WL-330n3g ale jest pełno tego typu miniaturowych routerów "GSM") podłączony do gniazda zapalniczki (u mnie serwis zrobił mi przejście przez stacyjkę więc nie blokuję gniazda zapalniczki i mam zasilanie na stałe wtedy kiedy kluczyk przekręcony) + modem USB -> i wszystko śmiga. Routerek przetwarza / rozdziela sygnał z 3G/EDGE/GPRS na Wifi i możemy korzystać w aucie z Wifi w innych urządzeniach (laptop itd itp)... (chyba max. 5 urządzeń)...

Obecnie możesz też kupić już 2w1 - czyli urządzenie typu Mifi (najpopularniejsze: Huawei E5830 i wyższe itd itp) - ale zależy czego potrzebujesz... Dla mnie to rozwiązanie jest lepsze / bo zwyczajnie mogę router podłączyć również do zwykłej sieci kablowej np w pokoju hotelowym (choć niestety najczęściej trzeba pozmieniać ustawienia - ale to kwestia wprawy)...

jak coś - pytaj - chętnie pomogę... Rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się w Polsce - poza granicami trzeba uważać - bo roaming w tej kwestii dość sporo wychodzi :D (PS - nie odbierzesz SMSów przychodzących na kartę SIM w modemie jeśli podłączysz w ten sposób co ja - ale chyba żaden mini router nie przekazuje tego typu wiadomości do komputera - niestety - możliwe ze w przypadku urządzeń Mifi i przy zainstalowanym odpowiednim oprogramowaniu będziesz je odbierał (ja mam blokadę na lapku na instalacje zewn progsów więc u mnie i tak odpada)...
wynajmuję Thule EuroWay 923 (bagażnik na max. 3 rowerki na hak holowniczy) gdyby ktoś potrzebował - PW
ODPOWIEDZ