Antena CB

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Antena CB

Post autor: grzesiu26 »

Widzę, że cała sprawa to pikuś :D
A tempo realizacji o iście ekspresowe ;)

Pracuję trochę z projektami, ale o takim szybkim od studium wykonalności do produkcji prototypu jeszcze nie słyszałem :lol:
Jak to mówią - człowiek uczy się całe życie !
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Antena CB

Post autor: Misiektt »

:) Jak masz maszyne co sama zagina kąty i to w blasze do 4mm grubości to nie ma co tu dużo myśleć :D
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Antena CB

Post autor: Misiektt »

Gotowe i przetestowane pod ciężarem 5kg :D Wydaje mi się że to jest to :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Antena CB

Post autor: Krzysiek »

Misiektt ładnie Ci to wyszło. Ale ja i tak korzystam z magnesu.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Antena CB

Post autor: Misiektt »

Hehe z magnesem 200KM/H nie polecisz :) z tym tak :D
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Antena CB

Post autor: frytol »

Magnes 77mm z krótką anteną (President Ohio) spada przy 247km/h przy średnim wietrze ;) Z podstawą 120mm powinno być ok.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Antena CB

Post autor: Misiektt »

Powiem tak nie wiem co z masą ale jeśli będzie ok to niestety każde rozwiązanie z magnesem będzie gorsze. Jak rozumiem jak przy 247 spada to lakieru nie rysuje albo nie uderza w coś ?

Nie znam się na antenach CB ale nie widzę dlaczego w tym wypadku magnes miał być lepszy.
Myślę że należy zakończyć offtop'a i wrócić do problemu :)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Antena CB

Post autor: frytol »

Misiektt, ale ja nigdzie nie napisałem, że rozwiązanie z magnesem jest najlepsze - każde ma swoje plusy i minusy. Zauważyłem tylko, że antena nawet malutkim magnesem bez problemu trzyma się przy 200km/h. Spadająca antena jest bardzo niebezpieczna zarówno dla samego samochodu jak i innych użytkowników drogi. Ja miałem o tyle dużo szczęścia, że niczego nie porysowała, a owinęła się na kablu i uderzyła w tylną szybę, na szczęście nie czyniąc żadnych szkód. Magnes o odpowiednio większej średnicy jest zdecydowanie bezpieczniejszy i znam auta jeżdżące z CB na magnesie >300km/h bez żadnych dodatkowych atrakcji.

Dla mnie magnes jest idealny bo radio zakładam tylko na trasy i nie chciałoby mi się za każdym razem montować uchwytu do relingu, a jeżdżenie z czymś takim na codzień w moim przypadku nie ma sensu. Nie sprawdzałem nigdy masy anteny, ale ta strojona była na samochodzie i odbiera/nadaje bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena CB

Post autor: karmel »

Misiektt super rozwiązanie ale tak mi się wydaje ze ten uchwyt powinien być odwrotnie, tak żeby ta podstawka była nad dachem???
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Antena CB

Post autor: grzesiu26 »

Misiektt,
ja się piszę po pewnych udoskonaleniach na taki uchwyt.
Kwestia dopracowania, spasowania, wyprowadzenia ładnie narożników, choć tych które się da itd itp....

Jednak zapytam o to samo co kolega Karmel - faktycznie nie dałoby się odwrócić tego uchwytu ?
Wiem, że ograniczeniem wtedy jest ilość miejsca pomiędzy uchwytem i dachem - musi wejść wtyk do anteny, koniecznie wtedy 90 stopni, ale może się uda...
Na pewno wyglądałoby to zdecydowanie lepiej ;) Połączenie od blaszek które teraz jest od wewnątrz - od zewnątrz wyglądałoby bardzo ładnie :D

Natomiast co do przewagi uchwyt <> magnes - powiem tyle co poniżej...
Jadąc z trasy i wjeżdżając do jakiegoś miasta/miasteczka - np. do knajpy na obiad lub po coś do jakiegoś sklepu nie chce mi się lub zapominam ściągnąć magnes i antenę.
Za to wychodząc po takich "uciechach" do samochodu już 2 razy zauważyłem brak podstaw i anten zamontowanych właśnie na magnesie.

Za pierwszym razem była to podstawa 160 mm + Missouri,
za drugim razem była to podstawa 77 mm + Missouri.
Na jednej i drugiej dało się jechać do 220 km/h (więcej samochód nie chciał ;) )
Wniosek jest taki, że mimo też nie żadna z tych podstaw z antenami nie spadała nawet przy 220 km/h to jestem już 2 anteny w plecy.

Następnym razem (najszczęśliwszym, bo skończyło się na przeciętym kablu od podstawy 77 mm i anteny Missouri) całość została uratowana przez ochronę (muszę ich pochwalić :D ) sklepu Leroy Merlin w Szczecinie ;) Wypłoszyli złodzieja i zdążył tylko przeciąć kabel ale nic nie ukradł.

Z uchwytem takich problemów nie przewiduję.
Prędzej jakiś (przepraszam za wyrażenie) pieprzony złodziej ukradnie jakąś antenę w komplecie z magnesem z innego samochodu - niż odkręci mi z uchwytu samą antenę. Jakoś bronić się trzeba...

Moim zdaniem to wystarczająca przewaga uchwytu nad magnesem.

PS.
Ma ktoś miernik i 2 minuty (no i reling oczywiście ;) ), żeby sprawdzić czy jest on zmasowany czy nie ?
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Antena CB

Post autor: Stembor »

myślę, że Misiektt uwzględnił fakt, iż grzesiu26 ma wprowadzony kabel do auta drzwiami. Ja chce wprowadzić tylną klapą i też jestem za odwróceniem anteny nad dach.

Nie wiem czy jesli zastosowałoby się blachę 4 to dałoby się obciąć dolną podstawę blachy w miejscu długiej linii i zakończyc montaż na 2 śrubach, a nie 4.
Może trzeba będzie zrobić to mocowanie nie na wysokości dolnej krawędzi relingu tylko górnej?

Otwór oczywiście pośrodku (zaznaczyłem)

Reling jutro zbadam, czy ma masę, natomiast co do magnesów i ich wad, to oczywiście poza złodziejstwem miałem kilka razy przypadek gdy missouri na jej małym magnesie odpadła.
Miałem vectrę C sedan i kabel leciał przez całą szybę do bagażnika, więc jak się antenka zerwała, to narobiła troche szkody.

Antena odpadała zawsze, gdy jechałem ponad 100 i minąłem się z dużą ciężarówką, wtedy pęd powietrza odrywał mi antenę. Po jakimś czasie zacząłem zjeżdżać na bok w czasie wymijania :evil:


Obrazek
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Antena CB

Post autor: Stembor »

frytol
Nie sprawdzałem nigdy masy anteny,
nie musiałeś sprawdzać, bo antena magnesowa ma masę tzw pojemnościową (czy jakoś tak :) ) i tam istotna jest ta wkładka z folii aluminiowej pod gumą (popatrz w wolnej chwlili)
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Antena CB

Post autor: Misiektt »

v.2 in progress :D:D:D
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Antena CB

Post autor: grzesiu26 »

Czekamy :D
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena CB

Post autor: karmel »

ma ktoś pomysły jak zamontować w sedanie antenkę czy da się drobić jakiś uchwyt bo wiercenie dziury czy montowanie w miejsce zaślepki nie bardzo mi się uśmiecha:(
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
ODPOWIEDZ