Antena CB

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
MaestroXXL
Posty: 21
Rejestracja: 21 lip 2010, o 20:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Grybów

Antena CB

Post autor: MaestroXXL »

Ma ktoś z Was patent na umieszczeni anteny CB w S2 RM 2011 (płetwa bez bata na dachu).
Nie chę montować magnesu bo nawet z naklejkami czy innymi podkładkami lakier się zniszczy.
W octavi mam uchwyt klapowy, doskonale się sprawdza pod względem odbioru i nadawania, ale szpeci auto i świszcze przy większych prędkościach.
Trochę nie leży mi to rozwiązanie wizualnie.

Może ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam,

MaestroXXL
S2 4x4 200KM 423Nm CR 2011 CFGB
S3 L&K 4x4 DSG 190KM
Awatar użytkownika
sebasuperb
Posty: 59
Rejestracja: 22 lut 2010, o 14:27
Samochód: Inny
Lokalizacja: RMI
Kontakt:

Re: Antena CB

Post autor: sebasuperb »

Naklejenie folii bezbarwnej i ząłożenie gumy na podstawę magnesu dużo da i lakier się nie porysuje! Znajomy ponad rok tak jeździł i żadnych skutków ubocznych na lakierze nie odnotował.. Nawet po odklejeniu folii pod spodem nis się nie działo, brak rys.
Tylko przed przyklejeniem i założeniem magnesu obowiązkowo oczyścić powierzchnnię od drobinek piasku, kurzu, brudu.
Awatar użytkownika
MaestroXXL
Posty: 21
Rejestracja: 21 lip 2010, o 20:15
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Grybów

Re: Antena CB

Post autor: MaestroXXL »

Tak, zgadzam się żadnych rys, ale lakier się odbarwia najczęściej po 1,5 roku już widać, po dwóch latach już na 100% widać.
Jeżdżę z CB już od paru ładnych lat i niestety ta powinność się powtarza. O ile miałem wcześniej użwane samochodu to 3 ostatnie kupiłem w salonie i trochę mi szkoda.
Swoją drogą aż dziw bierze, ż żaden z producentów samochodów osobowych nie przewidział miejsca na profesjonalny montaż anteny, albo sam takiego nie zaproponował.
Wiemy przecież, że radia fabryczne z reguły sprawiają się najlepiej, anteny FM również fabryczne a o CB nikt nie pomyślał.
Pozdrawiam,

MaestroXXL
S2 4x4 200KM 423Nm CR 2011 CFGB
S3 L&K 4x4 DSG 190KM
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: Antena CB

Post autor: Iron »

MaestroXXL pisze:Tak, zgadzam się żadnych rys, ale lakier się odbarwia najczęściej po 1,5 roku już widać, po dwóch latach już na 100% widać.
Jeżdżę z CB już od paru ładnych lat i niestety ta powinność się powtarza. O ile miałem wcześniej użwane samochodu to 3 ostatnie kupiłem w salonie i trochę mi szkoda.
Swoją drogą aż dziw bierze, ż żaden z producentów samochodów osobowych nie przewidział miejsca na profesjonalny montaż anteny, albo sam takiego nie zaproponował.
Wiemy przecież, że radia fabryczne z reguły sprawiają się najlepiej, anteny FM również fabryczne a o CB nikt nie pomyślał.
Pozdrawiam,
Ja jeździłem 3 lata z takim patentem i po ściągnięciu naklejki nie było widać żadnej różnicy co do lakieru, no może jedna... pod naklejką brak mikroskopijnych rys :)
Poza tym, jak dajecie magnes na dach to jak najbliżej wyjścia kabla. Jak kabel jest za długi to po pewnym czasie macie porysowane pod nim.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Antena CB

Post autor: eX »

Iron pisze:Jak kabel jest za długi to po pewnym czasie macie porysowane pod nim.
ale i na to jest sposob, przyssawki do lampki albo termometru w akwarium kosztuje grosze a pasuje pod przewod + mala wlepa folii na rancie dachu
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena CB

Post autor: karmel »

ja nie mam żadnej anteny na dachu tylko zaślepkę i w jej miejsce chce zamontować coś takiego http://www.cb-radio.info.pl/sklep/anten ... id,37.html" onclick="window.open(this.href);return false; co o tym sądzicie??
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: Antena CB

Post autor: bandit57 »

To ja juz bym wolal triflexa, nie wyrozniajaca sie, z antena gsm , radiowa i cb. Bardzo duzo ludzi na OCP montuje i sa zadowoleni.
Zalezy czego bedziesz oczekiwal - glownie jako antymisiek to Ci wystarczy.Duzych osiagow po tak malych antenach nie oczekuj :) Wrazie czego zrobic trojnik i na traski wozic jakas wieksza na magnesie :) Chcialem do siebie do kombi z racji mojego lenistwa ale pletwa ktora fabrycznie posiadam wygrala stylistycznie, wiec posilkuje sie pomyslem kolegow z kratka :mrgreen:
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena CB

Post autor: karmel »

w O2 miałem taka http://www.president.com.pl/maryland,343808,2.html" onclick="window.open(this.href);return false; :twisted: na dachu nie mam płetwy tylko zaślepkę ale nie chce szpecić auta taka wielka antena a triflex kojarzy mi się z taka zwykłą anteną a ta mi się wydaje ze będzie lepsza od triflexa (chociaż nie wiem jakie są parametry jego). z 2 strony troszkę obawiam się rozbierania podsufitki ze potem jak poskładają to będzie coś trzeszczeć albo źle spasują w serwisie :(
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Antena CB

Post autor: Stembor »

Czy w S2C montował ktoś na reling?

Jeśli tak - prośba o polecenie uchwytu - widziałem już kilka w necie, ale nie mam czasu podjechac i poprzymierzać... ;)
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Antena CB

Post autor: maclan »

A ja tam mam inna wizję, zresztą podpatrzyłem ją w innym S2 w Białymstoku. Lubię mieć porządek w aucie wewnątrz oraz w bagażniku.
Gość miał zrobioną dziurę w błotniku tylnym po stronie kierowcy tak ze 30cm od tylu i z 5cm od krawędzi, zamontowana na stałe stopka PL i do tego przykręcona antena Siro Turbo 1000 albo 2000. Ładnie to wyglądało, antena ustawiona pionowo bo jest łamana.
Oczywiście żal d.. ściska jak masz uderzyć z wiertarką do Superba, ale jak już dojrzejesz do decyzji to same pozytywy. Zresztą tak samo zrobiłem w Oktavi tyle że na środku tylnej klapy.
Potem można zapomnieć o jakiś tam magnesach, rysach... itp. Uchwyty też miałem wizualnie mnie nie uwiodły. Nie ma problemu Vmax jak to się wszyscy pytają ile można dawać z magnesem.
Kable ładnie chowasz pod tapicerkę i radio masz tylko w środku widoczne lub nie.
Samochód planuję zatrzymać dłużej więc mam w nosie utratę wartości.
Jednym się podoba takie rozwiązanie innym nie, o gustach się nie dyskutuję. Ja już wybrałem i za dwa tygodnie wiertarka pójdzie w dłoń :twisted:
Awatar użytkownika
bandit57
Posty: 203
Rejestracja: 9 wrz 2010, o 23:34
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 196KM / 410 Nm
Imię: Michał
Kontakt:

Re: Antena CB

Post autor: bandit57 »

Maciek rozumiesz ze fotorelacja bedzie tu obowiazkowa :twisted: Moze nie bede taki odwazny zeby wiercic ale podpatrzec zawsze mozna :D Jestem ciekaw jak bedziesz przeprowadzac kabel do wnetrza z zewnatrz.. Tu bylbym Ci wdzieczny foty :) Tunelu jeszcze nie rozbieralem, czekam na cieple dni bo niestety boje sie o plastiki ze beda pekac przy tym mrozie :mrgreen:
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Antena CB

Post autor: maclan »

Relację zrobię, kabel na 100% jeszcze nie wiem, zobaczę jak wypruję tapicerkę bagażnika. Wstępnie myślałem żeby dać od błotnika lewego, tyłem pod tapicerka krawędzi załadunkowej, do prawego błotnika, dalej to muszę jeszcze na miejscu zobaczyć, ale myślałem o żeby dołem pod osłonami plastykowymi do przodu w konsole potem pod osłonę konsoli środkowej i na niej mam radio.

Jak się otworzy osłony bagażnika to będzie widać, jak maja ułożone wiązki i może wtedy jakieś nowe rozwiązanie wymyślę.

Przez tunel środkowy pod tapicerką to też jakaś opcja.

Priorytet mam taki aby schować dokładnie kabel, wkurza mnie jak coś nie oryginalnego krząta się po kabinie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Co do montażu na relingu, kiedyś widziałem, że w lagunie chłopaki rozebrali reling z tyłu i przewiercili jego wewnętrzną ściankę, tak że zamontowali na stałe antenę do niego; stopka byłe przymocowana do pionowej ścianki relingu, a antena pionowo do góry dzięki przegubowi, kabel puścili przez jakiś otwór montażowy do środka. Całkiem zgrabnie to wyglądało.
A jak ci się znudzi zawsze możesz nowy reling kupić i śladu nie ma.

Reling montowany jest trzema nakrętkami od środka pod tapicerka.
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Antena CB

Post autor: Stembor »

maclan

Jak masz zamiar sobie poradzić z problemem ewentualnej korozji, no i co na to gwarancja?
Osobiście tego bym się bał bardziej niż samego wiercenia (choć nie wiem, czy nie zadrży Ci ręka :) podczas punktowania - mnie by pewnie zadrżała :twisted: )

Z tym rozebraniem relingu to pewnie niezłe rozwiązanie, ale nie wiem ile trzeba odpiąć podsufitki, a to chyba nie jest takie proste...

Na razie jest za zimno...
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Antena CB

Post autor: maclan »

Stembor,

Korozja jak zrobisz to dobrze raczej w grę nie wchodzi. Blacha ocynkowana, po wierceniu i pilnikowaniu zostaje jedynie ostra krawędź, jak tam trochę pokładówką pomalujesz to nie ma prawa nic rdza ugryźć. Na zewnątrz każda stopka ma uszczelkę o średnicy co najmniej 2x średnica otworu, dzięki temu wszystko zakrywa. Ja jeszcze zamierzam podkleić od spodu odpowiednio wyprofilowany kawałek nierdzewnej blachy. Całość skręcasz dość mocno. Woda wtedy nie ma prawa podejść. Tak mam zrobione w Oktavi i odpukać od 4 lat nic się nie dzieje. Wiadomo, że musi być masa dana od stopki do całego samochodu dlatego właśnie wykorzystuję ten kawałek blachy od środka, do jednego odgiętego rogu daję masę od jakiejś śruby w pobliżu wewnątrz auta, w tym rejonie zawsze jest punkt masy.

Gwarancja, właśnie dlatego czekałem na to 2 lata, nie brałem żadnej dodatkowej opcji i po problemie. Gwarancja na blachę, aby ją utrzymać musisz jeździć do zdzierców na przeglądy, jak się nasłuchałem co robią w flotowych autach to zamierzam skończyć współpracę za jakiś czas, zresztą sam widziałem co robił na przeglądzie u mnie i wierz mi sam bym to zrobił. Do elektroniki mam kabel, warsztaty do Skodzinek mam dwa bardzo dobre. Zresztą jak dają tak długą gwarancję to zdają sobie sprawę w Skodzie, że raczej problemów nie będzie z korozją. I ja tego się trzymam, trochę hazardu nie zaszkodzi.

Ręka drga tylko za pierwszym razem, zresztą browar na rozluźnienie ;) i jakoś pójdzie.

Nikogo nie namawiam do tego rozwiązania, to już każdego decyzja, ja tam mam trochę hopla na punkcie CB więc dlatego idę tą drogą. Poza tym większa wygoda moim zdaniem jest z tym niż z magnesem.

A jak mi się znudzi to dam do blacharza aby załatał, błotnik to w połowie zderzak więc element za duży nie jest.
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Antena CB

Post autor: Stembor »

No nic - zatem czekamy na relację - ja chcę jeszcze powalczyć z uchwytem.
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
ODPOWIEDZ