columbus problem

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

columbus problem

Post autor: rafał »

mam problem z columbusem kiedy głośność jest ustawiona na około 60 % i wzwyż mam efekt jak by na ułamek sekundy rozłączało głośniki z przodu raz prawą raz lewą stronę i tak przez cały czas Jeżeli radio przyciszę poniżej 60 % problem mija.

Balans ustawiony jest centralnie na środek

dodam ,że radio z fabryki wyjechało z bolero a columbusa dokupiłem póżniej
w serwisie dostrzegają problem ale twierdzą , że z instalacją jest wszystko OK i że to wina radia.
Radio zostało wymienione na nowe i problem nadal występuje.

Czy jest w stanie któryś z kolegów nakierować mnie na źródło problemu , czy może to być spowodowane np słabymi seryjnymi głośnikami

Gorąca prośba do osób , które mają columbusa aby sprawdziły czy podobny problem u nich występuje


będę wdzięczny za każdą odpowiedz
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: columbus problem

Post autor: Tomek »

zredukuj niskie tony, najlepiej ustaw na najbardziej na minus i wtedy sprawdź powyżej 60%
S3 L&K
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: columbus problem

Post autor: eX »

columbus wkodowany do auta, czy dolozony i tak sobie gra? dzialaja wszystkie przyciski z kierownicy ?
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: columbus problem

Post autor: rafał »

eX pisze:columbus wkodowany do auta, czy dolozony i tak sobie gra? dzialaja wszystkie przyciski z kierownicy ?
zakodowane w serwisie , wszystko działa prawidłowo , łącznie z kierownicą
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: columbus problem

Post autor: rafał »

Tomek pisze:zredukuj niskie tony, najlepiej ustaw na najbardziej na minus i wtedy sprawdź powyżej 60%

zmieniałem ustawienia i problem nadal jest ale jest mniej odczuwalny tak mi się przynajmniej wydaje

Natomiast jak ustawiam głośniki z większą mocą na tył to problem ustępuje , ale wówczas przody grają z minimalną mocą i może dla tego
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
Beskit
Posty: 64
Rejestracja: 23 lut 2010, o 11:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Elbląg

Re: columbus problem

Post autor: Beskit »

tam jest też taka opcja FRONT / DRIVER - pobaw się tym - może pomoże - u mnie problemu nie ma.
Skoda Superb 1.8TSi Platinum Zdjęcie 1 Weselny
wesolyczlowieczek
Posty: 6
Rejestracja: 22 wrz 2010, o 15:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)

Re: columbus problem

Post autor: wesolyczlowieczek »

obiekty w ustawieniach audio front/driver pojawiają sie wtedy i tylko wtedy gdy w samochodzie jest zainstalowany wzmacniacz DynaAudio (czyli tzw audio 3) natomiast opisywany problem (przesterowanie glosników) w takim przypadku niewystepuje.

Jesli radio bolero jest zamontowane orginalnie to kabelki oraz glosniki sa troche inne i beda poprawnie wspolpracowac z columbusem.

problem z przesterem głosników jest spowodowany tym, ze głośniki oraz przewody glosnikowe seryjnie montowane sa dopasowane do SWINGa (radyjko bez dotykowego panela zmieniarki oraz SD karty) a nie do Columbusa. Rozwiazania problemu na stałe praktycznie niema bo trzeba by bylo wymieniac glosniki + kabelki. Jedynie mozna ustawić połozenie audio (Ikonka ton, dalej Balance-fader) do tyłu o 2-3 kroki wtedy audio na przednie glosniki bedzie trochę ściszone a na tylnych glosnikach ten problem niewystepuje (wieksza rezystancja przewodów).

w ASO niemają instrukcji postepowania z tym problemem i niebędą mieli, ponieważ wystepuje on tylko w przypadku gdy klient sam sobie zmienia radio.
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: columbus problem

Post autor: rafał »

seryjne było bolero zamontowane a nie swing
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
ODPOWIEDZ