ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Jędrula

ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Jędrula »

Hej,

orientujecie się może ile warte są te radia:

http://allegro.pl/radio-dedykowane-do-v ... 69291.html" onclick="window.open(this.href);return false;

w moim zapewne znajdzie się fabrycznie SWING i zastanawiam się, czy nie warto by było zakupić takie rozwiązanie...

dajcie proszę znać czy mieliście doświadczenie z takim sprzętem, czy warto?

pozdrawiam,

Jędrek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Misiektt »

TO już lepiej kup Columbusa
Koło 2000 i będzie spokój a to jakiś kolejny g... chiniol
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: gsh »

do 2000 to tak jak kolega wyżej pisał, Columbus albo odchodzisz od współpracy z CAN i masz do wyboru do koloru zabaweczek które poza moim zdaniem jedynym minusem czyli brakiem info z CAN na wyświetlaczu radia mają same plusy :)
Moja opinia : olać CAN !

ps. a wogóle czemu chcesz zmieniać SWINGa ? jak chcesz dotykowy ekran to odezwij się do mnie, ja musiałem wstrzymać się ponad miesiąc temu ze sprzedażą mojego BOLERO dzięki uprzejmości ASO ( ponad miesiąc auta nie mam ), bardzo tanio Ci mogę je sprzedać bo u mnie czeka już na montaż PIONEER.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Misiektt »

gsh a którego pionka kupiłeś ??
Jędrula

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Jędrula »

Witam ponownie,

pytałem bo myślałem, że są tu użytkownicy takich rozwiązań...

co do CAN - nie mam pojęcia o czym piszesz :) - to ma być moja pierwsza Skoda :)

jeśli zaś chodzi o radia firmowe...a myślicie, że niby skąd one są? Myślicie, że składane w Europie? USA? Ameryce Płd? :)


Niemniej - na allegro jest jakiś Columbus za 1900 zł, jednak do tego trzeba nabyć antenę GPS - czy to problem? Jak z montażem?
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Nematode »

Ja mam tylko pytanie czy o Columbusach za 2k o których mówicie macie na myśli używane czy nówki? Ewentualnie czy znacie zaufanego sprzedawcę używek, który nie jest paserem, albo złodziejem?
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: gsh »

Misiektt u mnie niestety nie jest tak grubo jak u Ciebie, tylko 4200DVD - wybrałem go bo ma opytka na wyjściu więc do czasówek pójdzie zewnętrzny procek.

Jędrula - pisząc o współpracy z CAN miałem na myśli wyświetlanie info z czujników cofania, klimy itp na radiu.
Johnny
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Johnny »

Jędrula, identyczne radio/nawigacja jaką pokazałeś na zdjęciu, jest wystawione u dilera Skody w Wieliczce.
Sprzedawca twierdził, że jest to nowy Columbus, rozbudowany o moduł Bluetooth i możliwość oglądania DVD w czasie jazdy.
Cena 3500.

pozdrawiam, Janusz
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: przem00 »

Jędrula, identyczne radio/nawigacja jaką pokazałeś na zdjęciu, jest wystawione u dilera Skody w Wieliczce.
Jak wszystko u tego dealera masakra z przesada.
Alufelgi do superba na zime 16 " chcieli mi sprzedac za 850 zł szt !!!
I wogole dluga historia, stad wolalem jechac po auto do Leszna niz cokolwiek zalatwiac w Wieliczce.
To na zdjeciu na allegro pachnie chinczykiem na odleglosc, jesli Murawski twierdzi ze to nastepca kolumbusa to moge pogratulowac :)
Zobacz zdjecie na allegro "Circuit Diagram" a na dole po prawej slynny napisa "Made in China"
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Misiektt »

Jędrula nie ważne skąd sa jakbyś ich testował to byś wiedział że nie jest to jakiś kicz
w cenie Columbusa. Radia Skody są bardzo dobrej jakości czego o innych nie można powiedzieć.
Johnny
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Johnny »

A wydaje się Wam, że nasze obecne radia to są robione w Czechach? :)
być może to radio schodzi z tej samej taśmy co Columbus.
Mechanizm jest taki:
Skoda, czy tym wypadku cały koncern VW, wysyła specyfikacje do Shanghaju, a firmy biją się o zlecenie. Do wygranej firmy przyjeżdżają inżynierzy procesu i jakości i kontrolują produkcję - 100 tyś sztuk powiedzmy. Po zrealizowaniu zlecenia fabryce zostaje know-how i wolne siły przerobowe - więc produkują dalej...
to jest podstawa potęgi Chin: oferują, a w zasadzie oferowali, tanią siłę roboczą i mogli eksportować produkty. Ale w tym samym czasie zdobywali technologię i wiedzę jak produkować...
Może to radio nie jest takie złe??

pozdrawiam, Janusz
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: przem00 »

Może to radio nie jest takie złe??
Oczywiscie każdy ocenia wedle swoich potrzeb.
To z pierwszego posta według mnie to sciema wątpie aby Windows CE 6.0 w pełni obsługiwał CAN-BUSA.
Z innej strony często sie to wiesza i ma niezbyt user-friendly interfejs.

Kiedys chciałem takie radio do poprzedniego VW. z opisu na forach można było dowiedzieć sie, że to totalne badziewie.
Było też kilka przypadków samozapłonu podłączeń tego typu modeli.

Nie wszystko co chińskie jest zaprojektowane przez Europejczykow czy inne nacje.
Przeważnie są to klony robione na oko z kradzionym softem, niedopracowanym działaniem i niezbyt wielką mozliwością wgrania aktualizacji oprogramowania.

Wybierz sam, ja nie po to kupowałem dobre auto żeby wkładac do niego taka tandete.

Tu masz super oferte na podobne coś : http://www.navi-media.com/NM-SK7103G.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Poczytaj o tej firmie i jej produktach na forach :) ( tu opinia uzytkownika skody http://www.goldenline.pl/forum/839062/o ... -nowa-navi" onclick="window.open(this.href);return false; )
Jędrula

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Jędrula »

czyli wygląda na to, że nie ma co się pchać w te radyjka. Lepiej unikać bo można trafić w niezłe g..wno.

Zobaczę jak się będzie sprawował Bolero. Jak coś to się wymieni na Columbusa. Pytanie tylko - czy wymienić można jeden do jednego? Tzn. czy potrzebne są magiczne sztuczki?

Co z tym gościem tutaj szeroko polecanym? Martin? Dobrze pamiętam?

Pytam bo bym wymienił na Columbusa odblokowanego z nawigacją. Pewnie będzie trzeba doinstalować antenę GPS, ale to nie powinien być problem.

pozdr.
Jędrek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Misiektt »

Nie ma z niczym problemu, Radio włożysz 1/1 jedynie właśnie to co piszesz antenę trzeba będzie dołożyć. Można jeszcze jak masz GSM podpiąć pod Columbusa mikrofon i będziesz miał sterowanie głosowe. Tak jak pisałem nie pchać się w żadne gówna chińskie niestety podróbki Skody są złe lub fatalne. Jedyne co znalazłem to Pioneer ale cena zabija niestety. Po kilkukrotnym odsłuchu różnica jest makabryczna między Columbusem a Pioneerem ale z drugiej strony jak systemy które teraz macie wam nie przeszkadzają i ładnie wam gra to nic innego poza Columbusem nie trzeba. Te sprzęty są tak robione że dla zwykłego śmiertelnika są jak najbardziej wystarczające.

Martin montował multum sprzętu jest to sprawdzone źródło na OCP
Jędrula

Re: ile warte są zamienne radia dedykowane - np takie...

Post autor: Jędrula »

dzieki za info. a kontakt moze do Martina posiadasz? :)
ODPOWIEDZ