Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 17 pa藕 2018, o 00:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 167 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 pa藕 2011, o 21:59 

Do艂膮czy艂(a): 18 pa藕 2011, o 21:45
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Witam,

Wiem, ze temat byl juz poruszany, ale przeczytalem wszystkie posty i nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania.

Mam Nokie E7 i zastanawiam sie nad kupnem GSM II lub III.
Probowalem poki co podlaczyc ja do Superba ale z wylaczonym rSAP (zapomnialem) i nie widzial ksiazki adresowej.

1) Czy w GSM II powinien widziec rowniez ksiazke adresowa, czy jest to opcja tylko dla GSM III ?
(czy to ze mi sie komora po BT polaczyla to juz sukces)

2) czy zapisane numery powinien widziec jedynie z karty SIM czy rowniez z telefonu (ksiazki adresowej)

3) doczytalem na roznych forach, ze E7 laczy sie po rSAP ze Skoda ale minus jest taki, ze nie da sie wtedy wybrac rozmowy z telefonu bo obsluga jest TYLKO przez modul GSM w aucie - czy to prawda ?

4) podobno GSM III laczy w sobie II i III czy GSM II wymusza sie wtedy dla Noki przez wylaczenie rSAPa (ale wtedy pewnie ksiazki tez nie bedzie widac)

5) czy polaczeniu telefonu z zestawem i puszczeniu muzy lub nawi glos slychac przez samochod ?
(rozumiem, ze jesli to mozliwe to tylko przy GSM II bo III blokuje obsluge telefonu i nic sie nie da wybrac)

bede OGROMNIE wdzieczny za odpowiedzi na moje pytania ;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 19 pa藕 2011, o 06:18 

Do艂膮czy艂(a): 13 wrz 2011, o 15:15
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Cytuj:
1) Czy w GSM II powinien widziec rowniez ksiazke adresowa, czy jest to opcja tylko dla GSM III ?
(czy to ze mi sie komora po BT polaczyla to juz sukces)

Mam GSM II + telefon Samsung Galaxy S II i ksiazka jest widziana i sciagana do pamieci samochodu.
Cytuj:
2) czy zapisane numery powinien widziec jedynie z karty SIM czy rowniez z telefonu (ksiazki adresowej)

Nie wiem, niestety uzywam tylko ksiazki z pamieci telefonu.
Cytuj:
3) doczytalem na roznych forach, ze E7 laczy sie po rSAP ze Skoda ale minus jest taki, ze nie da sie wtedy wybrac rozmowy z telefonu bo obsluga jest TYLKO przez modul GSM w aucie - czy to prawda ?

W samsungu nic takiego nie wystepuje.

Cytuj:
5) czy polaczeniu telefonu z zestawem i puszczeniu muzy lub nawi glos slychac przez samochod ?
(rozumiem, ze jesli to mozliwe to tylko przy GSM II bo III blokuje obsluge telefonu i nic sie nie da wybrac)

Wszystko zalezy od tego co umie BT w telefonie. Na androidzie w opcji polaczenia z BT Skody jest ustawienie ze audio przez glosniki telefonu, a telefon zestawem w aucie. z nokia zawsze mialem jaja zeby to dzialalo, z tego tez powodu sie jej permanetnie pozbylem.

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2011, o 21:22 

Do艂膮czy艂(a): 28 lis 2010, o 20:34
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Ja mam GSM III u siebie. Generalnie dzia艂a to dobrze ale nie zawsze. Kupi艂em Telefon HTC Sensation i absolutnie nie chcia艂 po艂膮czy膰 si臋 z tym systemem. Niezgodno艣c protoko艂u: tzn skoda rSAP a HTC PBAP. Wymieni艂em telefon na Samsunga Galaxy SII i wszystko dzia艂a bez zarzutu chocia偶 sam telefon jest moim zdaniem du偶o gorszy od HTC (ale nie o telefony tu teraz chodzi).
Jak si臋 dowiedzia艂em na forach zagranicznych VW, skorelowanie telefonu z GSM III bywa czasami trudne lub niemo偶liwe. Zale偶y od typu centralki w samochodzie (do sprawdzenia pod przednim prawym fotelem). W skodzie montuj膮 conajmniej 3 rodzaje centralek. Najgorsze jest to, 偶e serwisy Skody nie maj膮 na ten temat bladego poj臋cia wie膰 nic nam nie pomog膮.
Ja poprostu zalogowa艂em Samsunga kolegi i po udanej pr贸bie sam zakupi艂em taki telefon.

Du偶ym minusem systemu GSM III w przypadku smartfon贸w z dost臋pem do internetu, jest to 偶e system ten przejmuje kart臋 SIM (czyli roz艂acza telefon) i wtedy internet nie dzia艂a. Czyli je艣li rozmawiam przez system GSM III to nie pojad臋 na nawigacji bo internet nie dzia艂a.

Ja osobi艣cie po tych do艣wiadczeniach z GSm III aktualnie wybra艂bym system GSm II kt贸ry 艂膮czy przez BT i 艣ciaga ksi膮偶k臋 ale nie przejmuje karty SIM.
Atutem tego systemu jest to 偶e 艂aczy si臋 z ka偶dym telefonem a GSm III jak mu si臋 podoba.
pewnym i najta艅szym rozwi膮znaiem jest monta偶 uniwersalnego systemu GSM dobrej marki z joystickiem i wy艣wietlaczem. Takie systemy 艂acz膮 si臋 zawsze, 艣ciagaj膮 ksi膮偶k臋 i rozmawia si臋 przez g艂osniki audio samochodu.

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2011, o 22:00 

Do艂膮czy艂(a): 12 mar 2010, o 23:26
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Najlepiej mie膰 hybryd臋 GSM II/III ;)

G贸ra

PostNapisane: 20 wrz 2014, o 11:23 

Do艂膮czy艂(a): 20 wrz 2014, o 10:45
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 205KM
Ja mam u siebie modu艂 GSM III z rSAP i ogromne problemy z Samsung em Galaxy S5. Nie daje si臋 zaktualizowa膰 ksi膮偶ka oraz telefon czasem zrywa po艂膮czenie bth.

G贸ra

PostNapisane: 20 wrz 2014, o 12:17 

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2013, o 17:43
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Masz przecie w ausie WLAN i mo偶esz sobie Neta zapuscic z GSM iii

SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4

G贸ra

PostNapisane: 20 wrz 2014, o 12:18 

piotrek_gdy napisa艂(a):
Ja mam u siebie modu艂 GSM III z rSAP i ogromne problemy z Samsung em Galaxy S5. Nie daje si臋 zaktualizowa膰 ksi膮偶ka oraz telefon czasem zrywa po艂膮czenie bth.

Zmieni艂 kart臋 SIM na inna i sprawd藕. Sporo pisalem juz o GSM 3 i szajsungu na forum poszukaj....

SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 10:36 

Imi臋: Radek
Do艂膮czy艂(a): 13 wrz 2013, o 15:10
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Ja mam GSM III i Samsung S4

Mo偶na 艂膮czy膰 si臋 w standardzie GSMII lub GSMIII (premium to si臋 nazywa)
Gdzie艣 od grudnia 2013 jest nowa centralka kt贸ra 艂膮czy si臋 bardzo dobrze a dodatkowo ma WLAN

Jak pod艂膮cz臋 telefon w standardzie GSMIII to:
- wszystkie numery telefon贸w s膮 w systemie auta (ale uwaga - MAX 1000, wi臋cej nie bierze) - nie wiem czy z SIM te偶 bo nie u偶ywam
- telefon zamienia si臋 w tablet, nie mo偶na z niego dzwoni膰
- dost臋p do internetu jest realizowany w telefonie po zalogowaniu si臋 do skodowego WiFi - bardzo dobrze to dzia艂a
- zar贸wno muzyk臋 jak i komendy nawigacji s艂ycha膰 po wybraniu 藕r贸d艂a d藕wi臋ku Bluetooth na radiu samochodowym
Niestety nie ma opcji 偶eby puszcza膰 sobie muzyczk臋 z radia i w tle komunikaty z Yanosika albo google maps.

Ja jeszcze mam zamontowany interfejs MDI (mobile device interface) - niestety nadaje si臋 on tylko do 艂adowania telefonu - Galaxy S4 jest not supported, S2 tak samo.

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 11:32 
To wszystko juz by艂o kolego... A yanosika sie da w艂膮czy膰 przez g艂o艣niki, ale przerywa w tedy radio (wycisza sie )

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 11:33 
Pietra napisa艂(a):
Gdzie艣 od grudnia 2013 jest nowa centralka kt贸ra 艂膮czy si臋 bardzo dobrze a dodatkowo ma WLAN

mam auto z wrze艣nia 2013 i tez mam wlan...;)

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 12:01 

A bo niemce zawsze maj膮 pierwsze ;)

Ja pami臋tam dyskusj臋 z ko艅ca roku, sam je藕dzi艂em do salonu sprawdza膰 czy m贸j S4 si臋 艂膮czy - ale wtedy bardziej mi chodzi艂o czy w og贸le b臋dzie dzia艂a膰 a nie WLAN

A z tym Yanosikiem to jak to zrobi膰 bo jako艣 mi umk艂o?

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 12:09 
W ustawieniach mo偶esz wybra膰 d藕wi臋k przez Bluetooth

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 12:35 

Oki - spr贸buj臋 - niech wycisza, a co mi tam.

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 12:38 
Nie uzywa艂em tego bo mnie wkurza艂o: wyciszy totalnie na ok 2 sek przed i 2 sek po... Wkurzaj膮co

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2014, o 20:50 

whity napisa艂(a):
Nie uzywa艂em tego bo mnie wkurza艂o: wyciszy totalnie na ok 2 sek przed i 2 sek po... Wkurzaj膮co

whity daj spok贸j - przecie偶 powiniene艣 by膰 do tego ch艂opie przyzwyczajony - ka偶da kobieta si臋 wycisza na ok 2 sek przed i 2 sek po (mnie to nie wkurza :lol: :lol: :lol: )

SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 167 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: