Wymiana RNS315 na chińczyka

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Smietana
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2019, o 13:26
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Paweł

Wymiana RNS315 na chińczyka

Post autor: Smietana »

Witam,

Noszę się z zamiarem wymiany radia RNS315 w Superbie II 2014r. na stację multimedialną. Nie posiadam Sound System. W związku z tym mam kilka pytań.
1. Czy to w ogóle ma sens?
2. Znalazłem np coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/32980089 ... 9KYS4&mp=1
3. W ogłoszeniu zawarta jest informacja: "Uwaga: nie może obsługiwać modelu z oryginalnym wzmacniaczem" i zamieszczone zdjęcie wzmacniacza. Czy to chodzi o wzmacniacz do Sound System, czy niekoniecznie. Czy muszę po prostu wygrzebać swój wzmacniacz i zobaczyć co mam?
4. Czy opcja wskazana przeze mnie jest godna uwagi, czy może jest coś ciekawszego/tańszego z podobnymi opcjami.
5. Jaka jest różnica pomiędzy Androidem 8.1 a 9.0? Czy upierać się na 9.0, czy spokojnie wystarczy 8.1?
6. Czy instalacja jest Plug & play, czy trzeba coś kombinować?
7. Czy ktoś z Łodzi/Andrespola pomoże w instalacji za dobre słowo i co tam jeszcze będzie chciał?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wymiana RNS315 na chińczyka

Post autor: rezon »

1. Ja montowałem w dwóch samochodach i w obydwu byłem zadowolony z Chińczyka.
3. dot. Sound system, bez tego nie ma oddzielnego wzmacniacza - jest wbudowany w sprzęt i sygnał idzie bezpośrednio na głośniki
4. ma bdb parametry. Ja wolę jednak z fizycznymi pokrętłami.
6. Moje były właściwie P&P oprócz: przejściówki Fakra na coś tam do podpięcia ori anteny GPS zamiast tej w komplecie oraz adaptera na dwa wejścia antenowe jak w tym z linku (ja miałem w zestawie na jedną). Reszta była P&P
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
adamo77
Posty: 9
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 20:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Wymiana RNS315 na chińczyka

Post autor: adamo77 »

Miałem w też w paru autach i zostałem przy ori łączę się z telefonem i jest oki chińskie radia zawsze jakieś ale to dziwne szumy na ściszonym radiu ,to lewy pobór prądu może tak trafiłem ale nikt tak naprawdę tego nie testuje tylko my
Smietana
Posty: 5
Rejestracja: 14 lis 2019, o 13:26
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Paweł

Re: Wymiana RNS315 na chińczyka

Post autor: Smietana »

Dzięki za obie odpowiedzi. Najbardziej właśnie się tych szumów obawiam, w szczególności, że jeden z kupujących napisał w komentarzu, że mu szumi i to całkiem słyszalnie.
ODPOWIEDZ