Popsuty Columbus, wymiana na Android

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Krzemien10
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, o 18:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Michał

Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: Krzemien10 »

Witam Panowie, jestem Michał.

Mam mały problem, ponieważ w mojej skodzie Superb II fl z 2014 r z sound system padla nawigacja Columbus rns510. Byłem najpierw w serwisie by zdiagnozowanie w ogóle diagnozy. Dzisiaj prawie kupiłem radio https://allegro.pl/oferta/radio-2-din-a ... witemShare które jak się okazało po podłączeniu, nie przekazuje w ogóle dźwięku, nie ma sterowania w kierownicy A co najlepsze w menu nie było głupich informacji o otwartych drzwiach czy temp. Panowie, powiem wam szczerze że juz z 1 miesiac próbowałem się zarejestrować bo miałem problem z odpowoedznia dotycząca robota i za bardzo po większych poszukiwaniach nie znalazłem nikogo kto by mi nawet naprawił te radio. Dopiero 2 dni temu złapałem faceta który mogl naprawić mojego columbus tylko że za płytę główną pow mi min 800-900 zł I do tego robocizna. Przyznam się że dla mnie troche kiepski dill. Wolał bym chyba radio na androidzie bo bardzo korzystam z yt A muzyki bardzo lubię słuchać gdzie w moim samochodzie mogę posłuchać w taki sposob, dla mnie jest bajka. Widze dużo opini. U innych są czasami inne rzeczy. Możecie polecić coś dobrego z androidem które będzie kompatybilne z sound system? Z tego co trochę poczytałam i zauważyłem na alli express jest w miarę dobre i nie drogi sprzet. Możecie się wypowiedziec czy w gogole coś jest co ma sens i bd wszystko dobrze chodziło? Mógłbym prosić o linka do czegos sprawdzonego. Dziękuję wam bardzo za wyrozumiałość. To jest mój pierwszy post tutaj potrzebuje pomocy.
adamo77
Posty: 9
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 20:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: adamo77 »

Przerabiałem temat w s2 przed liftem zawsze jakieś ale jest to radio słabszy zasięg to radio wydawało na ciszy szum to wyświetlacz słabiej świecił także jakiś kompromis teraz mam polifta z columbusem i jest w miare oki idziedzie większość z telefonu po bluetooth
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: pab567 »

MIB STD2 PQ z aktywnym SmartLink nie wystarczy?
Krzemien10
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, o 18:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Michał

Re: Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: Krzemien10 »

Ok
Krzemien10
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, o 18:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Michał

Re: Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: Krzemien10 »

Nie mogę wysłać całej odp. Czemu? Możemy sie skontaktować jakoś? Bysmy sobie pogadali i na pewno się dogadali.
Krzemien10
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, o 18:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Michał

Re: Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: Krzemien10 »

No dobra, słuchaj widzę że to jest jakieś rozwiązanie. Widzę że za pomocą telefonu przerzuce obraz ale czy orientujesz się jak jest np z oddzielnymi aplikacjami takimi jak Youtube i Google chrome? Bo np z yt korzystam opór i tylko w taki sposob słucham muzyki mam swój kanał tak i wolał bym chyba też sterować wszystkim i bawić się za pomocą wyświetlacza oraz te Google żeby np wejść na netflixa i puscic sobie film
MMoże po prostu nie znam wszystkich możliwości. Ogólnie z tego co obserwujesz i z tego jak ja Ciebie bo pomagasz chyba wszystkim i ogarniasz bardzo dużo. Jak jest z tym radiem co mi wysłałeś a i pewnie musial bym kupić używane co też różnie to bywa. To czy jest lub znasz jakis odpowiednik albo czy są inne radia na androidzie pod dany samochód albo ten sound system. Zeby wszystko było kompatybilne. Albo słuchaj, jeśli zajmujesz się takimi rzeczami. Możemy się jakoś skontaktować bo ja też z Warszawy. Byśmy sobie pogadali i na pewno się dogadali
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: pab567 »

Poczytaj sobie wątek na forum Passata B8 dotyczące używania nieautoryzowanych aplikacji pod Android Auto. https://forum.vw-passat.pl/topic/59925- ... k-youtube/
Krzemien10
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2019, o 18:22
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170
Imię: Michał

Re: Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: Krzemien10 »

Dobra, trochę poczytałem na tyle ile miałem czasu. Kupic radio o ktorym mowil kolega wyzej czyli MIB STD2 PQ jest dla mnie tez duzym problemem. Po pierwsze trochę nie satysfakcynujaca cena gdzie też trzeba znaleźć odpowiednie o ile w ogóle się znajdzie. Następna sprawa to konfiguracja, uruchomienie tego wszystkiego. Dla mnie to już jest problem, czarna magia i się na tym trochę aż tak nie znam. Nikt nie jest dobry w każdej dziedzinie. Niestety. Ogólnie czy ktoś z was próbował albo ma inne rozwiązanie u siebie w Superb II fl z sound system? Czy jedynym rozwiązaniem jest albo używany Columbus albo MIB STD2 PQ od yeti? Licze na jakas fajna odpowiedz lub rozwiązanie które ktos zna lub posiada u siebie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Popsuty Columbus, wymiana na Android

Post autor: marioti »

Jeżdżę z Amundsenem+ i gdyby nie to że MIB jest dość drogi, to już bym swoje zmieniał, biorąc sprzęt od Pab-a, bo on ogarnia MIB tak aby wszystko działało w naszych kurach.
Pab, a może weźmiesz Amu... w rozliczeniu ;)

Niestety chińskie android-radia, zawsze mają coś nie tak. A to słaby mikrofon wbudowany (zwykły mikrofon zewnętrzny też nie załatwia sprawy), a to np. długo się uruchamia po przekręceniu kluczyka, a to różnie też bywa ze współpracą z CAN-em, szczególnie przy Sound System-ie, czasami trafisz na kiepskie wykonanie, kiepski wyświetlacz, itp. A cena wcale nie gwarantuje jakości. Niedawno kolega tommekk opisywał, że dosłownie po roku użytkowania padło mu radio Zenis SilverStrong (ok. 1100zl u chińczyka - cena bez bajerów, typu kamera cofania, czujniki ciśnienia, itp - samo radio), choć nie pociągnął wątku dalej, więc nie wiem czy reanimował radio.
ODPOWIEDZ