Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 cze 2019, o 06:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 108 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 8 sty 2012, o 21:34 

Imi臋: Artur
Do艂膮czy艂(a): 4 cze 2010, o 13:48
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Panowie,gsh i Misiektt wygl膮da, 偶e potrzebujecie separatora, i w艂a艣nie gsh takowy sobie za艂o偶y艂.
Nie mog臋 sobie dok艂adnie przypomnie膰, ale do "chinola" gdy go testowa艂em zakupi艂em na alegrasie taki, tyle , 偶e z dwoma wtykami (nie mog臋 teraz namierzy膰 w necie - ale mam w gara偶u).Chodzi o zasilenie wzmacniacza antenowego pr膮dem.

ps
w og贸le jak separator si臋 nie sprawdzi to mo偶e taki:
http://allegro.pl/skoda-superb-2-wzmacn ... 14181.html

gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 8 sty 2012, o 21:45 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 11 gru 2010, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Problem w tym 偶e moje radio ma ju偶 jak膮艣 puch臋 zasilan膮 do anteny. A na chiniolu ci dobrze zbiera艂o ?

G贸ra

PostNapisane: 9 sty 2012, o 13:54 

Do艂膮czy艂(a): 27 lut 2011, o 13:52
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Dzisiaj potestowa艂em radio na trasie do Krakowa z Bytomia. Og贸lnie nie ma co por贸wnywa膰 z tym co si臋 dzia艂o bez tego wzmacniacza czy separatora ( zwa艂 jak zwa艂 ), RMF, PLANETA, ESKA nie traci艂y sygna艂u jak to mia艂o miejsce bez tego ustrojstwa pod艂膮czonego. Jedynie co to mog臋 si臋 czepi膰 chwilowych delikatnych szum贸w ( tak jakbym przeje偶d偶a艂 w pobli偶u linii wysokiego napi臋cia ), dos艂ownie 1-2-3 sek, lekki szum i tyle raz na 15-20km.
Na pewno op艂aca si臋 to pod艂膮czy膰, ciekawy jestem tylko jakby sprawowa艂a si臋 wersja na 2 anteny w kwestii tych chwilowych delikatnych zaszumie艅, chocia偶 mo偶liwe 偶e to jeszcze kwestia radia mojego.

Pozwol臋 sobie wrzuci膰 jeszcze par臋 info z mojego grania, po os艂uchaniu si臋 ze s艂upkami.
Mam mega zgryz z subem, po prostu jest za wolny do tego co s艂ucham, gubi si臋 lub przechodzi w dudnienie, og贸lnie nie jest to fajne. Zatka艂em port BR szmatami i troch臋 si臋 poprawi艂o jednak dzisiaj zrobi艂em ok 200km i ca艂y czas bawi艂em si臋 odci臋ciem i ustawieniami suba, zgrywanie go w fazie i przeciwfazie i nic nie pomog艂o. Czasem jest ju偶 ok, ale jednak ci膮gle mi czego艣 brakuje. Chyba b臋d臋 si臋 musia艂 zacz膮膰 rozgl膮da膰 za czym艣 innym, raczej w zamkni臋tej obudowie, potrzebuj臋 szybkiego suba z dobrym kopem i bez tego cholernego buczenia. Zaznaczam 偶e sub nie s艂u偶y mi do walenia bez umiaru ale uzupe艂nienia do艂u , tam gdzie wooferki nie poci膮gn膮 dostatecznie. Podzia艂ka najlepiej mi wychodzi jak odcinam suba na 50Hz ( przy 63 dudni jako艣 ), wooferki w g贸r臋 od 50 lub 63Hz.
Par臋 dni temu autko os艂ucha艂 cz艂owiek z tematem obeznany i stwierdzi艂 ze brakuje dynamiki, zwrotka do poprawy bo jest dziura mi臋dzy 艣redniakiem a wooferkiem. Tweetery dla mnie s膮 delikatnie za bardzo obci臋te od g贸ry, wi臋c na radiu podbijam +2db, no i okaza艂o si臋 偶e w艂a艣nie o te 2db s膮 艣ci臋te na zwrotce, wi臋c tutaj sam to wyczu艂em.
Ehhh i teraz zaczyna si臋 walka ze zgrywaniem tego, co艣 czuj臋 偶e jednostka jest za kiepska, chocia偶 mo偶e pokusz臋 si臋 najpierw o wymian臋 wzmacniacza, po g艂owie chodzi mi DLS A7.
Misiek autko mi os艂ucha艂 Szymon i powytyka艂 s艂abostki, od niego chyba bierzesz JL'a ?

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2012, o 01:17 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 17 lip 2011, o 18:18
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Kiedy艣 mia艂em u-D Jr. i moge z czystym sumieniem stwierdzi膰, 偶e to bardzo dobre wzmaki dla pocz膮tkuj膮cych w CA ale ty sie widze ju偶 (chyba)kwalifikujesz na wy偶sz膮 p贸艂k臋 brzmieniow膮. Przesiadka na A7 spowodowa艂aby kolosaln膮 r贸偶nic臋 na plus jednak nie wiem czy do ko艅ca by艂by to trafny wyb贸r. Napisz jeszcze jakie masz kable RCA bo to, 偶e jednostka g艂贸wna i wzmak RF+sub nie jest najwy偶szych lot贸w to ju偶 wiemy ;)

edit - jakie masz kable zasilaj膮ce- przekr贸j? masz kondensator?

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2012, o 08:55 

Misiektt napisa艂(a):
Problem w tym 偶e moje radio ma ju偶 jak膮艣 puch臋 zasilan膮 do anteny. A na chiniolu ci dobrze zbiera艂o ?

Do chinola dokupowa艂em, t膮 podw贸jn膮 bo co艣 chyba by艂a nie tak, a po pod艂膮czeniu by艂o ok.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2012, o 10:54 

polishxpl napisa艂(a):
Kiedy艣 mia艂em u-D Jr. i moge z czystym sumieniem stwierdzi膰, 偶e to bardzo dobre wzmaki dla pocz膮tkuj膮cych w CA ale ty sie widze ju偶 (chyba)kwalifikujesz na wy偶sz膮 p贸艂k臋 brzmieniow膮. Przesiadka na A7 spowodowa艂aby kolosaln膮 r贸偶nic臋 na plus jednak nie wiem czy do ko艅ca by艂by to trafny wyb贸r. Napisz jeszcze jakie masz kable RCA bo to, 偶e jednostka g艂贸wna i wzmak RF+sub nie jest najwy偶szych lot贸w to ju偶 wiemy ;)

edit - jakie masz kable zasilaj膮ce- przekr贸j? masz kondensator?

Kablami to bym si臋 bawi艂 na sam koniec, to podobnie jak w domowym stereo, podmienia艂em sygna艂贸wki, g艂o艣nikowe a najwi臋ksz膮 r贸偶nic臋 i tak dawa艂a zmiana wzmaka lub DAC'a. Chocia偶 rzeczywi艣cie w optymalnym warunkach grania i przy sprz臋cie top'owym pewno r贸偶nica jest.

Co do zasilania to mam 2 x PLUS od akumulatora, oba wzmachole maj膮 osobne zasilanie : 21mm2 i 16mm2. MINUSY id膮 do masy.
Sygna艂贸wki HW Energetic.
Og贸lnie co do kabli to tutaj wszystko raczej ok, do tego zero szum贸w, zak艂贸ce艅 pochodz膮cych czasem od 藕le po艂o偶onych lub badziewnych przewod贸w.
Co do kondensatora to te偶 my艣la艂em o nim ale raczej nie przy tej mocy grania jak u mnie, raczej nie mam takiego zapotrzebowania pr膮dowego.

Jak si臋 uda b臋d臋 mia艂 okazj臋 wpi膮膰 si臋 pod m贸j system sygna艂em z fabryki z wyci膮gni臋tym 艣wiate艂kiem kt贸re idzie do bardzo dobrego DAC'a i stamt膮d RCA do wzmacha. Zobacz臋 ile to wniesie w jako艣膰 grania. Bo na pewno g艂o艣niki kt贸re mam w uk艂adzie 3way to sprawdzone i dobre zestawienie i wiem 偶e mo偶e super zagra膰.

G贸ra

PostNapisane: 10 sty 2012, o 13:29 

No spr贸buj z tym dac'em. Na pewno bedzie lepiej. Pomysl tez nad dobrym wzmakiem na suba i innym subem. Pojedynczy g艂osnik 10" w tym sedanie robi wystarczaj膮c膮 robote z wype艂nieniem do艂u?
Odno艣nie sygna艂贸wek to powiem tak. Mia艂em kiedys sygna艂贸wki DLS za 70zl- po zmianie na DLS
ULTIMATE r贸偶nica by艂a kolosalna. Tak jakbym zmieni艂 system na drozszy. Jednak wtedy mia艂em dobre zr贸d艂o (Alpina z serii 79xx) i ta zmiana doda艂a 偶ycia i szczegu艂贸w systemowi a wtedy te tanie sygna艂贸wki sporo ogranicza艂y dobry sygna艂 z CD.

Moze na pocz膮tek sprubuj tego suba w skrzynce zamknietej -powinno byc szybciej

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2012, o 10:35 

Problemem nie s膮 偶adne kable. Po pierwsze bez op贸藕nie艅 nic nie zrobisz, procesor to pierwsza rzecz jaka musi by膰, bo d藕wi臋k z bagaja du偶o du偶ej dochodzi z ty艂u do przodu i inaczej tego nie zestroisz.
Po dwa ustawieniami odci臋膰 na radiu czy na wzmaku niewiele zdzia艂asz bo tylko zmieniasz moment aktywacji suba a nie jako艣膰 jego grania. Odcinanie na 50HZ te偶 nic nie poprawi :) im ni偶ej w HZ tym g艂臋bszy bass, dla przyk艂adu przy 45-50Hz czujesz kopniecie solidne przy 65Hz w艂a艣ciwie jest to du偶o mniej odczuwalne przy tych samych poziomach g艂o艣no艣ci. Potrzebujesz przede wszystkim nie suba bassowego a bardzie suba SQLowego i od tego bym zacz膮艂 nie od wzmaka. Je艣li nie kupisz szybkiego suba to wzmakiem nie wyci膮gniesz nic, no i jeszcze jedno musi by膰 jak najmniejszy.

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2012, o 11:35 

Misiek z tym procesorem to mocno przeginasz. Procesora wcele nie musi byc zeby miec bas z przodu. Oczywi艣cie jego obecnosc bardzo pomaga i u艂atwia sprawe ale do tego przede wszystkim potrzebny jest wzmak kt贸ry bardzo dobrze kontroluje g艂o艣nik + szybki sub i wcale nie musi by膰 jak najmniejszy (patrz np. Phase linear aliante limited 12) chociaz z reguly 2 szybkie 10" sie dobrze sprawdzaj膮.
Jeszcze jedna sprawa- ja nie pisze, 偶e problemem s膮 kable tylko staram si臋 uczuli膰 o ich wp艂ywie na ca艂okszta艂t profilu brzmienia. Moim zdaniem solidne zasilanie to podstawa dobrego audio. Ma艂e ubytki w pr膮dzie wtedy kiedy wzmak najbardziej go potrzebuje(szybkie mocne uderzenia basu) moze skutkowa膰 ich ma艂ym "rozjechaniem" -"zmuleniem" a w przypadku ca艂ego systemu - mniejsz膮 dynamik膮 przekazu. Akurat w przypadku twoich wzmakow gsh to nie jest chyba az tak wazne bo one charakteryzuj膮 sie ma艂ym zapotrzebowaniem pr膮dowym. Pamietaj jednak ze Junior to wzmak klasy AB a te wzmaki maj膮 sprawno艣膰 pr膮dow膮 na poziomie 60 % - pomy艣l wi臋c ile on potrzebuje pobrac amp贸w z aku do optymalnej pracy. Twojego wzmaka na suba nie znam wi臋c nie wiem co to za klasa.
Po raz kolejny wi臋c- nie ze masz zle dobrane kable sygna艂owe czy zasilaj膮ce. Ja staram sie uczuli膰 jak wa偶na to sprawa. Przypuszczam ze masz 18 lat takze zrobisz z tym co zechcesz . Mozesz zaczynac zmiany w systemie od kupienia drogiego procka - mnie to tam... ;)

ps sam robiles slupki czy ktos to robil?

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2012, o 14:22 

Misiek o procku mocno my艣l臋, ale .... siedzia艂em w autku graj膮cym pi臋knie, cz艂owiek w temacie og贸lnie mocno i co ? Zero procka ! 艢wiate艂ko z ori + bardzo dobry DAC i wzmacniacz. Uk艂ad 3 way. D藕wi臋k pouk艂adany, by艂a przestrze艅, pi臋kna scena.
Drugi dzie艅 m臋cze suba z zatkanym portem BR i jest poprawa, nie mam dudnienia przede wszystkim, ale to nie to. Co艣 mi nie pasuje, jakby woofer z subem si臋 nie zgrywa艂, po prostu te g艂o艣niki si臋 nie uzupe艂niaj膮 ale graj膮 osobno, nie ma p艂ynnego uzupe艂nienia do艂u subem. Do tego wszystkiego pu艣ci艂em par臋 test贸w suba i przy zmianie cz臋stotliwo艣ci na du偶ej g艂o艣no艣ci zacz臋艂y mi wychodzi膰 babole r贸偶ne w niedorobieniu wyg艂uszenia boczk贸w, na pewno linka bzyczy, co艣 przy klamkach, do艂y tapicerki i tr贸jk膮ty lusterek dziwnie bucz膮. Oj bedzie poprawek sporo.
Mia艂em te偶 okazj臋 ostatnio zobaczy膰 drzwi z Fabii po wyg艂uszeniu - ci臋偶ar kosmos, jakbym otwiera艂 ci臋偶kie wrota, drzwi zrobione na tip top 艂膮cznie z zalewaniem 偶ywic膮.

polishxpl dzi臋ki 偶e mnie odm艂odzi艂e艣 !!! :) niestety ale 18 urodziny to mia艂em bardzo dawno temu...S艂upki niestety wykracza艂y poza moje zdolno艣ci manualne, wi臋c zrobi艂 je kto艣 inny.

Co do wzmaka na prz贸d do bi-ampu ( tweeter + 艣rednia / woofer ) to jeszcze my艣l臋 o GENESIS FOUR CHANNEL, lub co艣 HELIX'a ( czyta艂em sporo dobrego o HXA500 ).

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2012, o 14:30 

gsh napisa艂(a):
Drugi dzie艅 m臋cze suba z zatkanym portem BR i jest poprawa, nie mam dudnienia przede wszystkim, ale to nie to. Co艣 mi nie pasuje, jakby woofer z subem si臋 nie zgrywa艂, po prostu te g艂o艣niki si臋 nie uzupe艂niaj膮 ale graj膮 osobno, nie ma p艂ynnego uzupe艂nienia do艂u subem.

gsh, mo偶e za du偶o wymagasz od suba z BR, kt贸rego tymczasowo przystosowa艂es do zamknietej? W ko艅cu BR zazwyczaj powinny by膰 wi臋ksze, czyli do zamkniet臋j powinna by膰 dobrana odpowiednia skrzynka.

G贸ra

PostNapisane: 12 sty 2012, o 00:50 

polishxpl a co to znaczy drogiego procka ?? Na moje przy koszcie rz臋du 1000 -1300 z艂 to w stosunku do nak艂adu pracy jaki by艣 musia艂 w艂o偶y膰 偶eby wszystko pi臋knie gra艂o to nie jest to jaka艣 wygurowana kwota to raz. Po dwa gsh to tn Pan co si臋 zna zestraja艂 sprz臋t jak d艂ugo ?? Pisze o procku bo to szybkie rozwi膮zanie i tyle. Mo偶na si臋 bawi膰 ale na to trzeba mie膰 czas i demonizowanie tutaj procesora d藕wi臋ku jest dla mnie co najmniej dziwne.

G贸ra

PostNapisane: 12 sty 2012, o 02:10 

To ze gsh ma bas w bagazniku to jest g艂贸wnie wina slabego (mulastego) suba. To ze go na procku przesuniesz wirtualnie do przodu to i tak wiele nie da. Ja bym poszed艂 drog膮 wymiany suba na co艣 przysz艂o艣ciowego ew. poexperymentowa艂 ze skrzynk膮 zamknieta. Kiedys mialem suby 2x RF 10" i tez mulily w bagazniku. Znajmomy raz wrzucil do mnie swojego suba (Polk) na szybko i problem szybko艣ci i grania w bagazniku znikn膮艂 jak r臋k膮 odj膮艂. Nawet nie wiedzia艂em czy mam suba - tak sie 艂adnie sklei艂o z przodem.

No ale s膮 r贸偶ne szko艂y CA :) Ty poszed艂e艣 bardziej w strone DB ze swoj膮 instalk膮 i luz. Ja nie lubie jak mi za g艂o艣no buczy za uchem. Ma by膰 szybko i bez zb臋dnej zmu艂y.

G贸ra

PostNapisane: 13 sty 2012, o 19:09 

Kupi艂em dzisiaj okazyjnie procka - ALPINE H650. Nic wysokich lot贸w a w zasadzie podstawowa zabawka ALPINE, ale tylko i wy艂膮cznie zale偶y mi na czas贸wkach bo ca艂o艣膰 jest dzielona pasywnie. Zobacz臋 co dadz膮 mi czas贸wki, najwy偶ej puszcz臋 go dalej na allegro. W przysz艂ym tygodniu powinien by膰 u mnie.

G贸ra

PostNapisane: 14 lut 2012, o 20:53 

Procek jak le偶a艂 tak le偶y bo nie by艂o czasu nim si臋 pobawi膰, ale za to pojawi艂 si臋 nowy wzmacniacz na system przedni tj.: XTANT 604X. Nie oby艂o si臋 bez przyg贸d ale na ca艂e szcz臋艣cie poratowa艂 mnie Pan J贸zef z Gliwic ( Ci co s膮 w temacie wiedz膮 o kogo chodzi :) )
Wzmachol bajka, dynamika bez por贸wnania z Juniorem 4.300. Po prostu XTANT pozamiata艂 tym co mia艂em do tej pory. Woofery zacz臋艂y dopiero teraz gra膰.
Teraz zosta艂o mi tylko pobawi膰 si臋 czas贸wkami z procka i zabra膰 si臋 za zabudow臋 baga偶nika, bo burdel mam tam nieprzeci臋tny i zero mo偶liwo艣ci przewiezienia jakiegokolwiek baga偶u - sam XTANT to kawa艂 klocka, jest z 3 razy wi臋kszy od Juniora 4.300.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 108 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: