Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: zubrzyk »

No i pojechałem dzisiaj do car-audio magika. Powiedział tak, żeby zabawa z audio miała sens, to musiałby mi trochę boczki popruć żeby 3-drożny zestaw wstawić. Seryjne miejsce głośnika jest co najmniej nieszczęśliwie ulokowane i gra dosłownie w dupę.
Ma ktoś na zbyciu takie panele ? Albo ile kosztują nówki ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

Zubrzyk ja mam panele od wersji L&K z miejscem na sound system.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiek Fisiek »

Sound System z tego co pisał gsh nie jest lepszy pod tym względem.
gsh pisze: no a ja właśnie pisałem o tych fabrycznych miejscach które są do niczego, woofer gra Ci w dupę, średniak w łokieć, a tweeter w klate....
http://superbclub.pl/viewtopic.php?f=7& ... %87#p14968
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Ja robiłem demolkę auta jak było jeszcze na gwarancji. Co więcej mój samochód pod sam koniec okresu gwarancji miał poważną awarię i spędził ponad miesiąc w aso. Autko stało u nich bez części tapicerki, bez słupków, z kablami na wierzchu, podłączeniem do aku nowych kabli prądowych, z wyjętym Bolero. Ogólna demolka. Zmierzam do tego że moja sprawa obiła się o Poznań itp, otarło się o prawnika prawie itp. Końcowo zrobiono mi wszystki w ramach gwarancji i pomimo ostrej sytuacji NIGDY ASO NIE CZEPIAŁO SIĘ tego co zrobiłem z autem w związku z moją zabawą car audio. Przeciwnie Mistrz serwisu zwrócił uwagę nawet jednemu z pracowników podczas przekazywania auta i sprawdzania tej ich check listy aby się nieninteresował bo to nie ma związku z awarią. Także spokojnie można grzebać. Co innego jeżeli podczas np. Demontażu boczków spieprzy ktoś silnik do szyby, zamek itp no ale to logiczne.

Co do fabrycznego sound systemu to bez sensu kupować takie boczki i pakować średniaka dodatkowo w drzwi. Powtarzam po raz n-ty że bas przy dupie, średniak przy jajach i tweeter na klacie jest bez sensu!

Chcesz polepszyć dźwięk to niech ten spec z warsztatu car audio przestanie pierdo##ć o 3 drogach w fabrycznych miejscach bo pewno nie chce mu się rzeźbić albo nie potrafi tylko niech wygłuszy dobrze drzwi , wsadzi dystans na woofer zamiast tego plastiku skody, a tweeter niech przeniesie chociaż w trójkąt lusterka ( roboty trochę w żywicy, max 2 dni i gotowe ). Odsuniesz chociaż trochę tweeter od klaty i sćena przesunie się w przód. Tym wooferom powtarzam nawet procesor nie pomoże choicaż daje dużo ale i tak jak są wyżej cięte to bas robi się mocniej kierunkowy i słychać go koło dupy co wku##a w pewnym momencie i ma się dość jak ja, ręce opadają i człowiek myśli o zmianie fury :)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

gsh niektórzy tego nie słyszą to raz. Po dwa byłeś w Poznaniu i nie dzwoniłeś - błąd to dwa. Po trzecie pamiętaj że nie każdy wywali na auto 2k+ bo to auto firmowe także dla każdego coś dobrego.
Swoją drogą fabryczne miejsca od sound system są w miarę ok jak się odpowiednio wymodeluje głośnik :)
Ja powtarzam poraz n-ty nie słuchajcie mnie i gsh!!!!
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: zubrzyk »

Misiek, pewnie bym się skusił na Twoje panele, ale mam drewienko a Ty masz piano, dziwnie by to wyglądało :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

To drewienko możesz sobie przełożyć.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

No panele Miśkowe klasa, szkoda że tapicerka jasna :(
Zubrzyk tylko że panele to nie są komory zamknięte i tak czy siak musisz ciąć blachę drzwi pod otwór na głośnik za panelem. Można odciąć tapicerkę drzwi ( dolną część, od podłokietnika ) i zrobić na nowo cały dół jako jedną szczelną komorę dla głośnika. Niestety kosztem bocznego schowka. Trzeba jeszcze kupić glośnik który zagra w małej komorze np. Infinity kappa perfect ma takie wooferki. Korzyść z tego taka że nie trzeba blachy drzwi ciąć.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Kurcze chyba już nie skończę tego projektu nigdy.... wstępnie czekam na potwierdzenie zakupu nowej fury.
Może ktoś chętny będzie na przejęcie sympatycznego zestawiku audio do S2 ? Przerobione słupki, cały zestaw 3way z dobranymi zwrotnicami lub z procesorem dźwięku, Bolero na szybko sie wykańcza i będzie prawdopodobnie jak wszystko się uda z wyjściem analogowym na chinch'ach oraz wyjście optycznym ( tylko z karty SD, CD za cholerę nie chce pójść bezbłędnie, sygnał jest ale nie do końca dobry )... no i wiele innych rzeczy typu wzmachole, sub.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Czas na definitywne zakończenie moich mini przeróbek audio w S2. Z uwagi na to że przesiadłem się do innego samochodu nie dokończyłem przebudowy niestety, a zależało mi bardzo na dalszej zabawie z drzwiami bo z S2 naprawdę można wiele wycisnąć. Niestety jednak producent utrudnił nam nieco życie przez przesunięcie wooferów w tył i każda bardziej na serio zabawa z car audio moim zdaniem musi się wiązać ze zmianą miejsca woofera.
Procesor dźwięku pomaga, odpowiednio niskie cięcie woofera też powoduje że staje się on mniej kierunkowy, jednak zawsze scena jest zaburzona.
Wątku nie zamykam, zaglądam na forum, więc gdyby ktoś miał pytania to walić śmiało, sam grzebałem auto więc troszkę w głowie zostaje.


ps/ trochę reklamy :) zapraszam do działu ogłoszeń :) wyprzedaż systemu
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: szms »

Zdechły Ci zdjęcia, popraw... zawsze to bardziej przyciąga oko ;)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Dzięki, kurde nie sprawdziłem. Muszę je poszukać na hdd i pchnąć na serwer jakiś - uzupełnię dzisiaj.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: noso »

Na co się przesiadles?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: szms »

Kolega miał okazję na fajną A4 się przesiąść, możesz obczaić temat w off topicu ;)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Dokładnie jest jak pisze szms
ODPOWIEDZ