Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Arci9 »

Panowie,gsh i Misiektt wygląda, że potrzebujecie separatora, i właśnie gsh takowy sobie założył.
Nie mogę sobie dokładnie przypomnieć, ale do "chinola" gdy go testowałem zakupiłem na alegrasie taki, tyle , że z dwoma wtykami (nie mogę teraz namierzyć w necie - ale mam w garażu).Chodzi o zasilenie wzmacniacza antenowego prądem.

ps
w ogóle jak separator się nie sprawdzi to może taki:
http://allegro.pl/skoda-superb-2-wzmacn ... 14181.html" onclick="window.open(this.href);return false;
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

Problem w tym że moje radio ma już jakąś puchę zasilaną do anteny. A na chiniolu ci dobrze zbierało ?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Dzisiaj potestowałem radio na trasie do Krakowa z Bytomia. Ogólnie nie ma co porównywać z tym co się działo bez tego wzmacniacza czy separatora ( zwał jak zwał ), RMF, PLANETA, ESKA nie traciły sygnału jak to miało miejsce bez tego ustrojstwa podłączonego. Jedynie co to mogę się czepić chwilowych delikatnych szumów ( tak jakbym przejeżdżał w pobliżu linii wysokiego napięcia ), dosłownie 1-2-3 sek, lekki szum i tyle raz na 15-20km.
Na pewno opłaca się to podłączyć, ciekawy jestem tylko jakby sprawowała się wersja na 2 anteny w kwestii tych chwilowych delikatnych zaszumień, chociaż możliwe że to jeszcze kwestia radia mojego.

Pozwolę sobie wrzucić jeszcze parę info z mojego grania, po osłuchaniu się ze słupkami.
Mam mega zgryz z subem, po prostu jest za wolny do tego co słucham, gubi się lub przechodzi w dudnienie, ogólnie nie jest to fajne. Zatkałem port BR szmatami i trochę się poprawiło jednak dzisiaj zrobiłem ok 200km i cały czas bawiłem się odcięciem i ustawieniami suba, zgrywanie go w fazie i przeciwfazie i nic nie pomogło. Czasem jest już ok, ale jednak ciągle mi czegoś brakuje. Chyba będę się musiał zacząć rozglądać za czymś innym, raczej w zamkniętej obudowie, potrzebuję szybkiego suba z dobrym kopem i bez tego cholernego buczenia. Zaznaczam że sub nie służy mi do walenia bez umiaru ale uzupełnienia dołu , tam gdzie wooferki nie pociągną dostatecznie. Podziałka najlepiej mi wychodzi jak odcinam suba na 50Hz ( przy 63 dudni jakoś ), wooferki w górę od 50 lub 63Hz.
Parę dni temu autko osłuchał człowiek z tematem obeznany i stwierdził ze brakuje dynamiki, zwrotka do poprawy bo jest dziura między średniakiem a wooferkiem. Tweetery dla mnie są delikatnie za bardzo obcięte od góry, więc na radiu podbijam +2db, no i okazało się że właśnie o te 2db są ścięte na zwrotce, więc tutaj sam to wyczułem.
Ehhh i teraz zaczyna się walka ze zgrywaniem tego, coś czuję że jednostka jest za kiepska, chociaż może pokuszę się najpierw o wymianę wzmacniacza, po głowie chodzi mi DLS A7.
Misiek autko mi osłuchał Szymon i powytykał słabostki, od niego chyba bierzesz JL'a ?
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: polishxpl »

Kiedyś miałem u-D Jr. i moge z czystym sumieniem stwierdzić, że to bardzo dobre wzmaki dla początkujących w CA ale ty sie widze już (chyba)kwalifikujesz na wyższą półkę brzmieniową. Przesiadka na A7 spowodowałaby kolosalną różnicę na plus jednak nie wiem czy do końca byłby to trafny wybór. Napisz jeszcze jakie masz kable RCA bo to, że jednostka główna i wzmak RF+sub nie jest najwyższych lotów to już wiemy ;)

edit - jakie masz kable zasilające- przekrój? masz kondensator?
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Arci9 »

Misiektt pisze:Problem w tym że moje radio ma już jakąś puchę zasilaną do anteny. A na chiniolu ci dobrze zbierało ?
Do chinola dokupowałem, tą podwójną bo coś chyba była nie tak, a po podłączeniu było ok.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

polishxpl pisze:Kiedyś miałem u-D Jr. i moge z czystym sumieniem stwierdzić, że to bardzo dobre wzmaki dla początkujących w CA ale ty sie widze już (chyba)kwalifikujesz na wyższą półkę brzmieniową. Przesiadka na A7 spowodowałaby kolosalną różnicę na plus jednak nie wiem czy do końca byłby to trafny wybór. Napisz jeszcze jakie masz kable RCA bo to, że jednostka główna i wzmak RF+sub nie jest najwyższych lotów to już wiemy ;)

edit - jakie masz kable zasilające- przekrój? masz kondensator?

Kablami to bym się bawił na sam koniec, to podobnie jak w domowym stereo, podmieniałem sygnałówki, głośnikowe a największą różnicę i tak dawała zmiana wzmaka lub DAC'a. Chociaż rzeczywiście w optymalnym warunkach grania i przy sprzęcie top'owym pewno różnica jest.

Co do zasilania to mam 2 x PLUS od akumulatora, oba wzmachole mają osobne zasilanie : 21mm2 i 16mm2. MINUSY idą do masy.
Sygnałówki HW Energetic.
Ogólnie co do kabli to tutaj wszystko raczej ok, do tego zero szumów, zakłóceń pochodzących czasem od źle położonych lub badziewnych przewodów.
Co do kondensatora to też myślałem o nim ale raczej nie przy tej mocy grania jak u mnie, raczej nie mam takiego zapotrzebowania prądowego.

Jak się uda będę miał okazję wpiąć się pod mój system sygnałem z fabryki z wyciągniętym światełkiem które idzie do bardzo dobrego DAC'a i stamtąd RCA do wzmacha. Zobaczę ile to wniesie w jakość grania. Bo na pewno głośniki które mam w układzie 3way to sprawdzone i dobre zestawienie i wiem że może super zagrać.
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: polishxpl »

No spróbuj z tym dac'em. Na pewno bedzie lepiej. Pomysl tez nad dobrym wzmakiem na suba i innym subem. Pojedynczy głosnik 10" w tym sedanie robi wystarczającą robote z wypełnieniem dołu?
Odnośnie sygnałówek to powiem tak. Miałem kiedys sygnałówki DLS za 70zl- po zmianie na DLS
ULTIMATE różnica była kolosalna. Tak jakbym zmienił system na drozszy. Jednak wtedy miałem dobre zródło (Alpina z serii 79xx) i ta zmiana dodała życia i szczegułów systemowi a wtedy te tanie sygnałówki sporo ograniczały dobry sygnał z CD.

Moze na początek sprubuj tego suba w skrzynce zamknietej -powinno byc szybciej
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

Problemem nie są żadne kable. Po pierwsze bez opóźnień nic nie zrobisz, procesor to pierwsza rzecz jaka musi być, bo dźwięk z bagaja dużo dużej dochodzi z tyłu do przodu i inaczej tego nie zestroisz.
Po dwa ustawieniami odcięć na radiu czy na wzmaku niewiele zdziałasz bo tylko zmieniasz moment aktywacji suba a nie jakość jego grania. Odcinanie na 50HZ też nic nie poprawi :) im niżej w HZ tym głębszy bass, dla przykładu przy 45-50Hz czujesz kopniecie solidne przy 65Hz właściwie jest to dużo mniej odczuwalne przy tych samych poziomach głośności. Potrzebujesz przede wszystkim nie suba bassowego a bardzie suba SQLowego i od tego bym zaczął nie od wzmaka. Jeśli nie kupisz szybkiego suba to wzmakiem nie wyciągniesz nic, no i jeszcze jedno musi być jak najmniejszy.
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: polishxpl »

Misiek z tym procesorem to mocno przeginasz. Procesora wcele nie musi byc zeby miec bas z przodu. Oczywiście jego obecnosc bardzo pomaga i ułatwia sprawe ale do tego przede wszystkim potrzebny jest wzmak który bardzo dobrze kontroluje głośnik + szybki sub i wcale nie musi być jak najmniejszy (patrz np. Phase linear aliante limited 12) chociaz z reguly 2 szybkie 10" sie dobrze sprawdzają.
Jeszcze jedna sprawa- ja nie pisze, że problemem są kable tylko staram się uczulić o ich wpływie na całokształt profilu brzmienia. Moim zdaniem solidne zasilanie to podstawa dobrego audio. Małe ubytki w prądzie wtedy kiedy wzmak najbardziej go potrzebuje(szybkie mocne uderzenia basu) moze skutkować ich małym "rozjechaniem" -"zmuleniem" a w przypadku całego systemu - mniejszą dynamiką przekazu. Akurat w przypadku twoich wzmakow gsh to nie jest chyba az tak wazne bo one charakteryzują sie małym zapotrzebowaniem prądowym. Pamietaj jednak ze Junior to wzmak klasy AB a te wzmaki mają sprawność prądową na poziomie 60 % - pomyśl więc ile on potrzebuje pobrac ampów z aku do optymalnej pracy. Twojego wzmaka na suba nie znam więc nie wiem co to za klasa.
Po raz kolejny więc- nie ze masz zle dobrane kable sygnałowe czy zasilające. Ja staram sie uczulić jak ważna to sprawa. Przypuszczam ze masz 18 lat takze zrobisz z tym co zechcesz . Mozesz zaczynac zmiany w systemie od kupienia drogiego procka - mnie to tam... ;)


ps sam robiles slupki czy ktos to robil?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Misiek o procku mocno myślę, ale .... siedziałem w autku grającym pięknie, człowiek w temacie ogólnie mocno i co ? Zero procka ! Światełko z ori + bardzo dobry DAC i wzmacniacz. Układ 3 way. Dźwięk poukładany, była przestrzeń, piękna scena.
Drugi dzień męcze suba z zatkanym portem BR i jest poprawa, nie mam dudnienia przede wszystkim, ale to nie to. Coś mi nie pasuje, jakby woofer z subem się nie zgrywał, po prostu te głośniki się nie uzupełniają ale grają osobno, nie ma płynnego uzupełnienia dołu subem. Do tego wszystkiego puściłem parę testów suba i przy zmianie częstotliwości na dużej głośności zaczęły mi wychodzić babole różne w niedorobieniu wygłuszenia boczków, na pewno linka bzyczy, coś przy klamkach, doły tapicerki i trójkąty lusterek dziwnie buczą. Oj bedzie poprawek sporo.
Miałem też okazję ostatnio zobaczyć drzwi z Fabii po wygłuszeniu - ciężar kosmos, jakbym otwierał ciężkie wrota, drzwi zrobione na tip top łącznie z zalewaniem żywicą.

polishxpl dzięki że mnie odmłodziłeś !!! :) niestety ale 18 urodziny to miałem bardzo dawno temu...Słupki niestety wykraczały poza moje zdolności manualne, więc zrobił je ktoś inny.

Co do wzmaka na przód do bi-ampu ( tweeter + średnia / woofer ) to jeszcze myślę o GENESIS FOUR CHANNEL, lub coś HELIX'a ( czytałem sporo dobrego o HXA500 ).
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Arci9 »

gsh pisze: Drugi dzień męcze suba z zatkanym portem BR i jest poprawa, nie mam dudnienia przede wszystkim, ale to nie to. Coś mi nie pasuje, jakby woofer z subem się nie zgrywał, po prostu te głośniki się nie uzupełniają ale grają osobno, nie ma płynnego uzupełnienia dołu subem.
gsh, może za dużo wymagasz od suba z BR, którego tymczasowo przystosowałes do zamknietej? W końcu BR zazwyczaj powinny być większe, czyli do zamknietęj powinna być dobrana odpowiednia skrzynka.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

polishxpl a co to znaczy drogiego procka ?? Na moje przy koszcie rzędu 1000 -1300 zł to w stosunku do nakładu pracy jaki byś musiał włożyć żeby wszystko pięknie grało to nie jest to jakaś wygurowana kwota to raz. Po dwa gsh to tn Pan co się zna zestrajał sprzęt jak długo ?? Pisze o procku bo to szybkie rozwiązanie i tyle. Można się bawić ale na to trzeba mieć czas i demonizowanie tutaj procesora dźwięku jest dla mnie co najmniej dziwne.
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: polishxpl »

To ze gsh ma bas w bagazniku to jest głównie wina slabego (mulastego) suba. To ze go na procku przesuniesz wirtualnie do przodu to i tak wiele nie da. Ja bym poszedł drogą wymiany suba na coś przyszłościowego ew. poexperymentował ze skrzynką zamknieta. Kiedys mialem suby 2x RF 10" i tez mulily w bagazniku. Znajmomy raz wrzucil do mnie swojego suba (Polk) na szybko i problem szybkości i grania w bagazniku zniknął jak ręką odjął. Nawet nie wiedziałem czy mam suba - tak sie ładnie skleiło z przodem.

No ale są różne szkoły CA :) Ty poszedłeś bardziej w strone DB ze swoją instalką i luz. Ja nie lubie jak mi za głośno buczy za uchem. Ma być szybko i bez zbędnej zmuły.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Kupiłem dzisiaj okazyjnie procka - ALPINE H650. Nic wysokich lotów a w zasadzie podstawowa zabawka ALPINE, ale tylko i wyłącznie zależy mi na czasówkach bo całość jest dzielona pasywnie. Zobaczę co dadzą mi czasówki, najwyżej puszczę go dalej na allegro. W przyszłym tygodniu powinien być u mnie.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Procek jak leżał tak leży bo nie było czasu nim się pobawić, ale za to pojawił się nowy wzmacniacz na system przedni tj.: XTANT 604X. Nie obyło się bez przygód ale na całe szczęście poratował mnie Pan Józef z Gliwic ( Ci co są w temacie wiedzą o kogo chodzi :) )
Wzmachol bajka, dynamika bez porównania z Juniorem 4.300. Po prostu XTANT pozamiatał tym co miałem do tej pory. Woofery zaczęły dopiero teraz grać.
Teraz zostało mi tylko pobawić się czasówkami z procka i zabrać się za zabudowę bagażnika, bo burdel mam tam nieprzeciętny i zero możliwości przewiezienia jakiegokolwiek bagażu - sam XTANT to kawał klocka, jest z 3 razy większy od Juniora 4.300.
ODPOWIEDZ