Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
lucaszw
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2018, o 19:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: lucaszw »

Dzięki, oglądałem to. Na filmie jest przypadek z urwaną linką, no i ta rolka z linkami z tyłu tej blachy wręcz mu się rozleciała. Zastanawiam się jak tę rolkę odczepić od blachy, żeby linki nie pospadały, żeby sobie dodatkowej roboty nie narobić... No i żeby mi nie wyszło dzień roboty na jedne drzwi :shock: Ktoś z forum może wyciągał tę środkową blachę i wie jak to zrobić w miarę szybko?
Awatar użytkownika
lucaszw
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2018, o 19:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: lucaszw »

Dobra, obejrzałem ten film dalej i wnioskuję, że silnika mechanizmu odkręcać nie trzeba, można całość z blachą wyciągnąć, powinno to wisieć na linkach i nic nie powinno się poprzestawiać ;) Ciekawe jeszcze jak się będzie wkładać maty...
Awatar użytkownika
lucaszw
Posty: 14
Rejestracja: 16 paź 2018, o 19:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: lucaszw »

Pytanie do wszystkich doświadczonych. Mam ss, ale jako że mi to nie wystarcza rozpocząłem od wygłuszenia drzwi. Na początek tylne lewe, założyłem alubutyl + pianka akustyczna i co? Wynik taki, że głośniki grają ciszej. Wymieniłem mid-woofera na, jakże chwalonego na tym forum, gladena SQX 165 2 ohm. Wynik: czy to siedzi się z przodu, czy z tyłu, gra to co najwyżej słabo. Jest zauważalna różnica na korzyść fabrycznego rozwiązania. Pytanie do doświadczonych, po co to wygłuszenie, po co ten lepszy głośnik skoro to i tak nie zagra lepiej? I pytanie najważniejsze, bo do tego dążę, co zrobić żeby zagrało faktycznie lepiej?
ODPOWIEDZ