Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Żeby nie śmiecić w wątku " S2 car audio " przeniosłem swoje ostatnie wypowiedzi tutaj.
Zabrałem się za samodzielne wygłuszanie drzwi S2 oraz montaż głośników i parę innych drobiazgów. Może komuś te informacje się przydadzą w przyszłości.

Relacja z wygłuszania :

Dzisiaj tj, piątek zabrałem się za demontaż oryginalnych głośników, które umocowane są w plastikowym panelu który jest przynitowany do blachy drzwi. Robota prosta i szyba, w zasadzie zajęło mi to 30min.

Poniżej do wglądu drzwi z oryginalnymi głośnikami :

Obrazek

Tutaj rozwiercanie nitów :

Obrazek

Otwór po głośniku :

Obrazek

Jak pisałem wcześniej zamówiłem dystanse w POWE dla Golfa 5/Octavi 2 i po wstępnym przypasowaniu stwierdzam że pasują, także tutaj odpada dodatkowa robota z przygotowaniem dystansów pod wymiar. Kurier dowiózł dzisiaj maty STP SIlver - 10 szt, w sumie 4m2, pójdą na wewnętrzną i zewnętrzną część drzwi. Do tego mam 3 maty GMS-02 ( 1,5m2 ) takie piankowe którymi obkleję boczki z tapicerką od środka.
Dotarły do mnie też głośniki - Morel Tempo 6, czekam jeszcze na wzmacniacz u-dimension jr 4-300.

Jutro człowiek ze Skody ma mi pokazać jak dobrać się do środka drzwi, czyli jak odkręcić środkowy element do którego zamontowany jest silnik szyby i jak zabezpieczyć samą szybę aby mi nie spadła po demontażu. Także jak tylko ruszę z wygłuszaniem drzwi matami wrzucę zdjęcia i opis.

Misiektt masz może jakieś foto z montażu głośników w drzwiach? Ciekawi mnie jak pociętą masz blachę pod głośniki, mocno mnie to męczy że głośniki grają w tyłek i walczę ze sobą co zrobić - zostawić jak są czy docinać otwór, stary zaślepić panelem aluminiowym i przerabiać boczek. Z drugiej strony chcę tweetery wypchać bardziej w przód bo na słupki i wyżej niż trójkąty lusterek, więc wpływ na scenę powinien być, a przynajmniej tak mi się zdaje że wypcham ją bardziej w przód w górę. Kurcze nie dają po uszach podwójne tweetery u Ciebie? Masz oryginalne zwrotkę czy coś kombinowane żeby je ograniczyć? Nie siedziałem nigdy w aucie z podwójnym tweeterem , a już jeden potrafi zdrowo świdrować mózg.


Update :

Wieczorem zabrałem się za boczki. Na boczki tak jak pisałem wcześniej poszła mata ( pianka ) GMS-02. Na całość zeszło 2,75 maty. Teoretycznie wychodzi że wystarczą 2 maty jednak jest sporo zagięć i miejsc do wypełnienia więc trzeba mieć zapas i kupować 3 maty. Chciałem to zrobić jak największymi powierzchniami bez docinania jednak jest to mocno utrudnione z uwagi na różne kształty boczka. Zabawy jest około 3h, w tym przerwy na piwko, więc gdyby się sprężyć to i w 1,5h można to zrobić :)

Obrazek,

Obrazek

Update :

Dzisiaj tj. sobota, zabrałem się za drzwi pasażera. Miałem demontować środkową zaślepkę w której zamocowany jest m.in.silnik do szyb, jednak najpierw spróbowałem przeciskać się przez otwory : głośnikowy i drugi przykryty piankową zaślepką jakieś 10-15 cm pod lusterkiem. Najlepsze jest to że spokojnie można wykleić matą drzwi przez te otwory. Ręce mam pocięte mocno i ledwo piszę tak bolą ale daje radę i nie trzeba demontować silnika od szyby i samej szyby. Poniżej efekty z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tutaj widać dyndzelki za głośnikiem doklejone z resztek folii, na forach car audio tak zalecają więc zrobiłem podobnie.

Już jest efekt, drzwi przy pukaniu po nich dają zupełnie inny odgłos, zero blaszanego stukania ! Już się cieszę na efekt grania ! Drzwi są jeszcze nie skończone, więc jutro pozostaje je dokończyć i zrobić drzwi od strony kierowcy. Oczywiście wcześniej je wymyłem i odtłuściłem przez wyklejaniem. Wyklejam również części wewnętrzne te nie widoczne, w zasadzie wyklejam co się da i gdzie ręka sięga do środka, spód drzwi tam gdzie matą nie sięgałem wypsikałem ile się dało sprayem do wygłuszania. Również wypsikałem sprayem ze smarem prowadnice szyb. Mata trzyma bardzo mocno, a na słońcu natychmiastowo się nagrzewa i dosłownie lepi do wszystkiego więc trzeba uważać. Jak ktoś ma nerwy ze stali i jako takie zdolności manualne polecam samodzielne wygłuszanie :)

Update:
Niedziela - dzisiaj zabrałem się za drzwi od strony kierowcy. Mając wprawę po dniu wczorajszym wnętrze drzwi zajęło mi około 2h. W zasadzie najwięcej czasu spędziłem na wyklejaniu obu drzwi w najmniej dostępnych miejscach oraz pryskaniu sprayem tego czego nie dało się wykleić lub nie było możliwości dojścia, ewentualnie kable, kostki itp. Efekt jest porażający, drzwi przy stukaniu po nich są jakby z tworzywa, zero dźwięku blachy, samo ich domykanie robi wrażenie.
Bardzo trudno jest przepchać się z przewodami pod głośnik przez osłonę gumową przy zawiasach, ale dało radę. Dzisiaj zdjąłem progi ( osłony ) i jutro mam nadzieję przepchać się z przewodami do bagażnika ( dobrze że mam dzień wolny ). Przy okazji wykleiłem największe brzęczydło czyli bagażnik ( mam tam subwoofer ) oraz rejestrację. Jutro jeszcze czeka mnie zamkniecie drzwi tapicerką - mam tylko nadzieję że nie będzie padać a wszystko wskazuje na to że może tak się stać.

Foto z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: + SUPERboska + »

W końcu ktoś opisuje dokładnie :) Dziękować!
Obrazek
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Dzisiaj udało mi się zakończyć wygłuszanie drzwi. Dystanse MDF założone. Niestety nie obyło się bez małych przeróbek, otóż dystanse są dedykowane do Golfa 5/ Octavi II i niestety rozstaw otworów szerszego pierścienia do mocowania do drzwi jest minimalnie za duży. Otwory są rozstawione na minimalnie większej średnicy, jakieś 2mm. Dlatego musiałem delikatnie wiertłem rozwiercić otwory do środka ( jakby jajko wyszło z otworu ) - jest to minimalne nawiercenie, około 2mm w jednym kierunku. Podsumowując można brać dystanse z POWE i zaadoptować je w 5 min pod Superba II. Trochę zabawy jest z przewodami i niestety dzisiaj tylko przepchałem się z przewodem od strony kierowcy z tyłu za tunelem środkowym ( przy pedałach ) po tapicerką na stronę prawą ( pasażer ), tam oba przewody się spotykają przy słupku przednim ( na dole obok nadkola ), a stamtąd progiem pójdą do bagażnika. Nie potrafię się dobrać do tylnego progu który zachodzi do połowy środkowe słupka i mam nadzieję że czegoś nie połamię dobierając się do niego.

Fotki z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojawił się oczywiście mały problem. Wykleiłem tylną klapę i niestety pod wpływem ciężaru mat nie chcę się samodzielnie otwierać, tzn. odskakuje ładnie przy otwieraniu z pilota jednak nie unosi się do pełnego otwarcia - jest za ciężka.
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: + SUPERboska + »

tak mnie zainspirowałeś ze dzisiaj będę zamawiał mate GMS-02 ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

To jest problem z klapami, ja mam podnoszoną elektrycznie i wiem już, że jej też nie wygłuszę. gsh dobra robota jeszcze dach i po krzyku :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Misiektt dach się zrobi, mam nadzieję jeszcze przed zimą przy okazji wymiany anteny - wrzucę triflexa sirio, do tego chcę ukryć CB w aucie, znajomy elektronik podejmie się oddzielenia panela a w zasadzie sterowania CB od bebechów tak żeby wszystko było poukrywane ale zawsze gotowe do użycia ( gniazdo do gruchy i gruchę wsadzę do schowka w podłokietniku ).
Właśnie zamówiłem kolejne maty, tym razem GMS-04 i GMS-06 i zabieram się za tył, ale nie wyklejankę całości bagażnika, tylko bardziej rejon kratki bo kratkowiec jestem i drżenie kraty mnie wqrw.....ia. Wstępnie też przygotuję się do zabudowy i podniesienia podłogi bagażnika, więc powyklejam miejsca wsparcia konstrukcji. Przy okazji przeciągania kabli może uda się dorwać chociaż do części podłogi z przodu więc od razu tam podkleję co się da.

Co do audio to delikatnie modyfikuję plany i wzbogacę chyba Morelki o średniaka. Tak więc będzie więcej rzeźbienia przy słupkach. Nie wiem czy nie pojawi się 3 wzmacniacz...osobno pogonię wooferki i osobno średnie i wysokie, nie wiem tylko jak to dzielić: pasywnie czy aktywnie. Może uda się to z dupy granie skodowskie jakoś ujarzmić bez cięcia drzwi.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

Heh :) Ja ciąłem, jak wynajde dam zdjęcia.
Mam lepszego newsa jedzie do mnie procesor i jutro ma być to powiem Tobie jak to się sprawuje :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

wow, czekam na wieści. Ja męczę temat jakie średnie wrzucić na słupki z tweeterami, ale tak żeby ich nie oszpecić wielkimi babolami. Szukam czegoś małego i płytkiego do montażu.
milek1
Posty: 69
Rejestracja: 29 sie 2011, o 06:36
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Przemek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: milek1 »

zawsze zazdroscilem wszystkim wygluszenia samochodu, ale nigdy za to sie nie zabralem. gratuluje zapalu.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Wczoraj założyłem boczki na drzwi, głośnik póki co nie gra bo dzisiaj dopiero będę podłączał kable itp.
Co najważniejsze jest efekt wooow, czyli zadowolony jestem z wygłuszenia pomimo tego że nic nie gra jeszcze, bo :
- jest ciszej w okolicy drzwi
- nic nie trzeszczy podczas jazdy
- szyba opuszcza się o wiele ciszej, porównałem opuszczanie z tylnymi szybami i mam wrażenie że tył auta to Fabia ( wiem bo jeździłem, również Octavią )
- drzwi zamykają się pewniej, po prostu maty je dociążyły, ale nie bez przesady ( są to jedne z najlżejszym mat )

Jedyne co mnie denerwuje jeszcze to panel z przyciskami do szyb i lusterka, ponieważ jest to element ściągany podczas demontażu tapicerki to mocowany jest na zatrzaskach ( spinki, zwał jak zwał ), czyli mamy plastikową część stałą drzwi i na niej na zatrzaskach siedzi ten panel, czyli mamy plastik na plastiku. Nie muszę mówić chyba co oznacza plastik na plastiku : trzeszczenie i ocieranie, zwłaszcza jak dłonią łapiemy za ten panel bo tam też jest rączka do zamykania drzwi za którą ciągniemy drzwi. Dzisiaj jak czas pozwoli dobiorę się do panela podkleję go od spodu GMS-02, to powinno pomóc.

Od wczoraj zdjęte są już tylne progi - mocowanie ich to jakiś kosmos przynajmniej dla mnie ( progi zachodzą pod kanapę tylną oraz do połowy słupka środowego ), ale na całe szczęście mam kumpla z ASO Skoda jak już pisałem wcześniej więc siedzi w tym na co dzień i zrobił to w moment. Zdjąłem też słupki przednie bo muszę zobaczyć ile mam tam miejsca biorąc pod uwagę kanał wentylacyjny oraz kurtyny powietrzne w górnej części, a trafią tam ostatecznie aż 2 głośniki ( w każdy słupek ).
Dzisiaj przepycham przewody i zabieram się za kratkę która niemiłosiernie stuka. Wstępnie podłącze też wzmacniacz i chociaż na chwilę sprawdzę jak grają te drzwi !

Co do nagłośnienia to w sumie mam już wszystko i tak żeby spróbować poradzić sobie bez cięcia drzwi i przenoszenia wooferka do przodu musiałem wejść z system trójdrożny więc koledzy jak chcecie żeby to grało to macie 2 opcje : tniecie drzwi jak Misiektt i rzeźbicie boczek albo system 3way i rzeźbicie słupek :) Inaczej to nigdy nie zagra jak trzeba - niestety.
System mam opatry na :
- 3 way : woofer ( morel tempo 6 ), średniak ( dls up 2.5i ), tweeter ( morel tempo 6 )
- całość zasilana z u-dimension jr 4-300 ( osobno woofer, osobno średniak + tweeter )
- subwoofer Rockford P1S4-12 + wzmacniacz Rockford Prime R250-1

Dodatkowo żeby zapanować nad dźwiękiem muszą zostać wprowadzone opóźnienia czasowe ( dlatego rozdzieliłem woofer od średnich i wysokich ) - więc albo procesor dźwięku ( Misiektt idzie w tą stronę chyba ) albo radio z czasówką ( ale to wiąże się z wywaleniem radia skoda, ja w tym kierunku idę ).
No i najważniejsze czyli podzielenie tego. Jako że nie jestem specem od car audio to nie poradzę sobie z aktywnym podziałem więc autko trafi na pomiary i spec zrobi pasywną zwrotkę ( koszt nie mały ale ponoć wart tego ).
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Ciąg dalszy zabawy. Wczoraj przeciągnąłem przewody. Niestety przepychanie ich progami przerosło moje zdolności, a wręcz okazało się niemożliwe dla mnie. Chodzi dokładnie o tylny próg - całość jest tak zabudowana że w zasadzie trzeba by rozebrać do gołej blachy co się da i dopiero może da się tam do tego jakoś zabrać. Przewodów mam na tyle dużo że nie miałem innej możliwości jak zdjąć ile się da podłogi, wykręcić fotel przedni pasażera i dopiero można było kombinować z przewodami - co okazało się proste tym sposobem, tylko trzeba odkręcić fotel ! Przewody tj.: 3 przewody RCA, 2 przwody głośnikowe ( 4 żyły po 2,5mm2 każda ) przecisnąłem przednim progiem aż do fotela, tam skręcają razem z wiązką przewodów które idą do fotela i przechodzą pod fotelem pod dywanikiem, dalej trafiają do tylnego progu ( jego zewnętrzna część ) i biegną wzdłuż niego do tylnej kanapy a tam skręcają pod kanapę ( sam róg ) i trafiają do bagażnika. Drugą stroną samochodu idą przewody prądowe ( 2 x PLUS od aku, 1x16mm2, 1x21mm2 ) , z tym że z uwagi na to iż są to tylko 2 przewody to mogłem sobie pozwolić na przeciągnięcie ich wzdłuż progów i nie bawiłem się w przepychanie pod fotelem przednim. Zabawy sporo no ale udało się.

Obrazek

Przy okazji tam gdzie podnosiłem wykładzinę podłogi kładłem od razu matę, tym razem GMS-04. Niech was nie zmyli poniższe foto, po prostu ostatni kawałek STP jaki mi zostało położyłem przy przewodach na podłodze i akurat mam to zdjęcie, w innych miejscach na podłodze kładłem GMS-04.

Obrazek

Tutaj sobie pozwolę wrzucić subiektywną opinię - może komuś się przyda. Nie polecam GMS-04 do drzwi ! Mata jest twardsza od STP, trzeba ją ogrzewać, w moim przypadku poszła w ruch suszarka do włosów. Na miejsca dostępne łatwo GMS-04 jest ok, ale nie do zabawy w środku drzwi przy ich wygłuszaniu !!!! Do drzwi tylko STP, która łatwo i przyjemnie sie aplikuje.

Dodatkowo wykleiłem najgorszego wroga grania, czyli kratkę. Wykleiłem ją po całości, żeby wyglądała estetycznie wykleję ją dodatkowo matą GMS-02, na razie od góry poszedł jedne pasek żeby wyglądało estetycznie, musze dokupić jeszcze GMS-02 i wykończę całość jak trzeba. Blacha kratki faluje, jest cienka i wkurw...ia mocno dlatego nie żałowałem na nią materiałów. Z uwagi na to że dochodzą mnie denerwujące stuki podczas jazdy z okolicy kratki, kanapy tylnej czy cholera wie czego postanowiłem zabezpieczyć przed stukaniem co się da - czyli miejsca połączenia plastik-plastik, plastik-blacha itp. Nie będę pisał po kolei co i jak bo jest tego sporo, trzeba w zasadzie wszystko opukać, ocierać, ściskach i sprawdzać czy jest to potencjalne brzęczydło, potem pokleić GMS-02 i tyle.

Obrazek

Z uwagi na iż bagażnik będzie robiony w MDF zabezpieczyłem już jego tylną cześć GMS-04, w końcu MDF ma swoją twardość, wagę i pomimo tego że będzie to obłożone wykładziną to nie pożałowałem maty.

Obrazek

Słupki zdjęte i muszę pomyśleć jak tam upchać po 2 głośniki : średnio i wysokotonowy. Problemem jest kanał wentylacyjny który mamy na słupku w SII oraz od góry kurtyna powietrzna na którą trzeba brać poprawkę przy zabawie słupkami.

Obrazek

No i najważniejsze z wczorajszego dnia. Podpiąłem prowizorycznie na skrętkę :) system przednio póki co dwudrożnie, czyli woofer w drzwiach i tweeter na słupku za pomocą rzepów podczepiony. No i jest dobrze, różnica pomiędzy fabryką duża. Przede wszystkim scena nieco poszła w przód ! Nie czuć ewidentnego walenia głośnika w tyłek i lokalizowania muzyki właśnie tam. Tutaj jest poprawa. Bas gra ładnie, nie ma już blaszanego dudnienia. Póki co wszystko jest cholerną prowizorką i słyszę szumy ( zakłócenia ), ale trzeba brać uwagę że jadę na najtańszym konwerterku RCA z kabli głośnikowych z Bolero. Jednak jest czysto, słychać więcej dźwięków, wszystko zrobiło się bardziej przejrzyste. Z pewnością jest głośniej i to bez zakłóceń i zniekształceń, a ważne jest to że nie miałem już chęci wczoraj iść do domu po CD AUDIO i jechałem z MP3 z karty SD , więc jakość jest po zbóju. Już nie mogę się doczekać jak to będzie prawidłowo podłączone jako system trójdrożny. Acha aktualnie wyjąłem z uwagi na prace przy aucie subwoofer więc tylko gra system przednio a naprawdę jest fajnie pod względem basu. Uwaga tylko jest taka że chyba trzeba będzie od dołu ten wooferek pociąć żeby nie schodził za nisko bo wtedy robi się trochę zamieszania w dźwięku a dół uzupełni mi już subwoofer i to konkretnie.
Wiem że najgłupszy sposób pokazania jak gra audio to filmik no ale wrzucam :

http://www.youtube.com/watch?v=hFo-b03zzQg nagrane iphone'em, można włączyć w rozdziałce 720p

Już dawno nie jeździłem z bananem na twarzy ponad godzinę po mieście i słuchałem muzyki :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

zmiany zmiany zmiany, plany ulegają zmianie i najprawdopodobniej drzwi będą cięte i robione boczki na nowo, głośnik trafi na przód drzwi... ehh ale jak robić to raz a dobrze :)

Przy okazji jeżeli ktoś byłby chętny na moje BOLERO + nowy ( założyłem na parę dni i zmieniłem totalnie plan nagłośnienia ) zestaw MOREL TEMPO 6 + konwerter RCA żeby wyjść z radia fabrycznego na wzmacniacz to zapraszam na PW. W najbliższych dniach - myślę że do 2 tygodni - będę to wyciągał z autka, więc można teraz sprawdzić jak coś jak to gra jak ktoś jest z okolicy Bytomia.

U mnie szykuje się :
tweeter - DLS RC1 :) z czego bardzo się cieszę
środek - DLS UP 2.5i
woofer - DLS R6A jak go upcham

Całość podzielona pasywnie, docelowo każdy głośnik zasilony osobną końcówką mocy będzie.

Sub bez zmian póki co pozostaje, ale kto wie.....

Prócz zmian w audio jutro autko zyska nowy wygląd :) Przyciemniam szybki łącznie z przednimi bocznymi ale w niewielkim stopniu żeby za bardzo nie podpadać niebieskim.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Trochę z innej bajki, bo nie o audio ale o wyglądzie zewnętrznym. Dzisiaj przyciemniłem szybki, po całości - tylko bez komentarzy proszę :)
Przód kulturka 35% - na foto widać ciemne ale są naprawdę jakby przydymione, w dzień nie powinny zwracać uwagę niebieskich.
Tył - 25 % - ciemniej ale nie czarno.

Fotki z telefonu robiona późnym popołudniem więc nie oddaje to efektu. Dla mnie super :)

Obrazek

W przyszłym tygodniu wspólniczce robię niespodziankę i w jej Fabii II załatwiłem wyklejanie dachu czarną folią o strukturze karbonu - wrzucę fotki jak to wygląda. Mam też dostać wycenę wyklejania karbonem w SII chromów grilla oraz znaczka i listew ozdobnych w środku - tych srebrno szarych.
Awatar użytkownika
TFil
Posty: 148
Rejestracja: 21 maja 2011, o 19:47
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: TFil »

gsh pisze:[...]W przyszłym tygodniu wspólniczce robię niespodziankę i w jej Fabii II załatwiłem wyklejanie dachu czarną folią o strukturze karbonu - wrzucę fotki jak to wygląda. Mam też dostać wycenę wyklejania karbonem w SII chromów grilla oraz znaczka i listew ozdobnych w środku - tych srebrno szarych.
Jak będziesz miał wycenę, to pochwal się nią - ja mam te niby drewniane wykończenia, ale niezbyt mi się podobają i myślałem właśnie o wyklejeniu karbonem.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

No też jestem ciekaw
ODPOWIEDZ