Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: polishxpl »

No i luz ;) Ja też robie to amatorsko- nie mam z tego powodu żadnych przychodów ani korzyści.
Widze, że znajomi kierują Cię na właściwą ścieżkę. Dobre wino też musi się uleżeć... powodzenia w dalszych pracach
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Zgodnie z planem do końca roku chciałem zamknąć sprawę słupków i udało mi się to. Poniżej fotki z nowymi słupkami :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na materiale wywaliło jakieś plamy ale to tylko na zdjęciach robionych telefonem, nie ma tam żadnych plam ani smug w rzeczywistości.

Obrazek

Obrazek

Za kilka dni słupki będą jeszcze raz ściągane i demontowane będą aluminiowe pierścienie które zostaną wypolerowane tak aby bardziej podchodziły pod świecące chromy wewnątrz kabiny. Słupki zrobione są pod lakierowanie, czyli są maksymalnie gładkie i dopieszczone, chociaż i tak zostały pokryte tapicerką. Co do materiału to jest identyczny z materiałem ze słupków fabrycznych, niestety jest mały problem z tym że materiał jest na gąbce która spowodowała pojawienie się mikro nierówności. Jeżeli tylko uda mi się dostać fabryczny materiał bez gąbki to słupki będą ponownie obite.

Możliwe że już w styczniu - lutym zabiorę się za drzwi. Tapicerka zostanie pocięta podobnie jak u Miśka ale głośniki trafią do komory zamkniętej a nie będą grały w drzwi. No i niestety będzie kolejna zmiana wooferów ( były już fabryczne, potem Morel Tempo, teraz jest DLS R6A, a w komory trafi woofer z zestawu Infinity Cappa Perfect 6.1 ). Do tego pojawi się kolejny wzmacniacz.

Na sam koniec ( wiosna 2012 ) zostanie zabudowa bagażnika i końcowa wymiana suba i wzmacniacza pod naprawdę konkretną zabaweczkę , ale to na razie nie będę nic pisał więcej. W każdym bądź razie będzie podwójna podłoga.

Acha no i poluję na procesor dźwięku bo trzeba to ogarnąć czasówkami obowiązkowo.

Poniżej mała rozpierducha tymczasowa w bagażniku, sub, na razie 2 wzmacniacze i 6 zwrotnic - proszę się nie sugerować obudowani bo to tylko pudełka z fabrycznych zestawów a same zwrotki to ręczna robota pod moje głośniki.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
karmel
Posty: 158
Rejestracja: 25 sty 2011, o 11:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 208KM/305Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: karmel »

gsh powiedz jak wygląda teraz sprawa z słupkami a kurtyna powietrzna??
historia: Fiat UNO, Octavia I, Octavia II, Superb II, coś z 2 kołami;)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Kurtyna jest sporo wyżej, zresztą w słupku znajduje się tylko jej dolna część :

Obrazek

Słupek tak samo się zachowuje, jest elastyczny i z łatwością się go wykłada/wyciąga, dodatkowo siedzi tylko na górnym zaczepie, więc bez problemu w razie czego wszystko zadziała.

Problem to nie tylko kurtyna ale również kanał z powietrzem który pechowo jest tam gdzie dobrze było by wcisnąć średniaka.
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: + SUPERboska + »

Znalazłem jedyny minus bo ogólnie całość bardzo mi się podoba . W Superb II Ogólnie jest słaba widoczność przez słupki (ja przykladowo zawsze się przod,tyl wyginam skręcając w prawo żeby ktoś w martwym polu nie szedł,jechał teraz będziesz miał jeszcze gorzej :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

gsh a nie masz problemów z radiem na niefabrycznym radiu, mi fatalnie ściąga radio na pionku i nie wiem jak to ogarnąć.
Za wkład włożony szacun wygląda to interesująco :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

1. Co do widoczności to fakt, nie oszukujmy się : obudowa trójkąta lusterka + słupek + głośniki to już spory kawałek który przy skręcie w lewo powoduje w pewnym momencie brak widoczności. Głównie chodzi mi o jazdę po mieście i ostry skręt w lewo pod kątem 90st, jednak nie jest aż tak źle, po prostu trzeba się przyzwyczaić i zwracać szczególną uwagę przy skręcaniu. Zupełnie inaczej się ma sprawa ze skręcaniem w prawo, słupek po stronie pasażera zlewa się z głośnikami patrząc z pozycji kierowcy i nie ma w ogóle problemu.
Głośniki są maksymalnie schowane, wystarczy spojrzeć na poprzednie zdjęcia głośników żeby zauważyć że są one pozbawione całej plastikowej obudowy, zostały przerobione i posiadają wytoczone pierścienie ozdobne. Do tego tam nie ma żadnej śrubki czy wkrętu mocującego głośnik, wszystko spasowane na wcisk co do milimetra tak aby właśnie ta obudowa słupka była jak najmniejsza.

2. Misiek co do Twojego pytania to muszę Ci powiedzieć że mam ten sam problem. W tygodniu jak dam radę to będę miał do potestowania wzmacniacz antenowy i dam Ci znać czy warto to kupować ( chyba że już masz ). Nie mam jeszcze końcowo zamontowanego radia więc mogę się bawić w takie testy bo wyciągam je w 5 sek. Również chciałbym potestować inne jednostki ( głównie ALPINE chodzi mi po głowie + procek ALPINE ).

Mam za jeszcze inny problem ze znalezieniem w aucie PLUSA którym chcę włączać radio - chodzi mi o napięcie które zanika po zamknięciu auta jak wygasa oświetlenie w środku, czyli zamykam pilotem auto i po chwili gaśnie światło w środku oraz wyłączają się wzmachole i radio.
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: polishxpl »

gsh pisze: Mam za jeszcze inny problem ze znalezieniem w aucie PLUSA którym chcę włączać radio - chodzi mi o napięcie które zanika po zamknięciu auta jak wygasa oświetlenie w środku, czyli zamykam pilotem auto i po chwili gaśnie światło w środku oraz wyłączają się wzmachole i radio.
nie masz na wyjściu z radia kabelka z "remote"?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Cały problem w tym pod co REMOTE podpiąć, żeby działało jak chcę. Aktualnie mam wpięte tak, że jak wyłącze stacyjkę to siada zasilanie radia, a chcę aby działało bez kluczyka w stacyjce też.
Z tego do czego sam doszedłem metodą prób i błędów wynika że fabryczne radia mają REMOTE sterowane chyba po CAN, a nie elektrycznie za pomocą dodatkowego przewodu ( jak w kostce ISO ).
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

Gsh będzie ciężko. A z radiem coś kombinowałeś bo ja rzucam się na nowy projekt, dogadałem się z JL Audio na wypróbowanie tej zabawki
http://www.jlaudio.com/car-audio-oem-interface" onclick="window.open(this.href);return false;

Założe od Martina Columbusa i porównam z Pionkiem podobno sprzęt jest rewelacyjny.
A RADIO już mnie wpierdala :) Bo w Skodach jak nie masz fabryki to nie słuchasz radia.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

http://allegro.pl/generator-sygnalu-zap ... 98313.html

To nie dokładnie to co mi potrzeba ale właśnie takie coś by mi się przydało co z CAN'a wyciągnie "+" tylko nie po włączeniu silnika a po kliknięciu w otwórz/zamknij w kluczyku.

Z radiem nie kombinowałem dzisiaj ale postaram się jutro pojechać do znajomego po wzmacniacz antenowy ( wzmacniacz ma dodatkowe zasilanie i korzysta z 1 anteny ). Radio musi działać w końcu, przecież to tylko antena, przewód i odbiornik - zero magii.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: Misiektt »

gsh zdziwisz się, ja Octavke prułem w szerz i wzdłuż i nie udało mi się nigdy doprowadzić radia do normalnego działania
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Dzisiaj miałem chwilę i zamontowałem wzmacniacz. Niestety nie jeździłem a do tego na śląsku raczej nie ma problemu ze stacjami radiowymi, więc test byłby do bani. W poniedziałek jadę do Krakowa, wtorek Opole... więc będzie to można sprawdzić jak się spisuje. Na tą chwilę tylko moge powiedzieć że z pewnością wzmocniło mi to sygnał i chwyciłem Chilli Zet który miał sygnał dość słaby a teraz gra ok.
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: polishxpl »

co to za wzmacniacz?? jaka firma, model, cena?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Samodzielny montaż nagłośnienia i wygłuszanie S2

Post autor: gsh »

Nie mam pojęcia co to za nazwa, firma itp. Wziąłem go od znajomego który pracuje w ASO Skody i takie montują dla klientów którzy mają niefabryczne jednostki. Jak się sprawdzi to zbiorę informacje. Na foto widać jak to wygląda - srebrna rurka którą wpina się dodatkowo w PLUS sterujący radiem. Wykorzystuję tylko jedną antenę i nie wiem którą, ale nie musiałem się dużo zastanawiać, ponieważ do wtyku ze wzmacniacza pasowała tylko jedna ( jest tam taki blokujący bolec ).

Obrazek
ODPOWIEDZ