Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 sie 2019, o 19:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 108 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 wrz 2011, o 19:04 

Do艂膮czy艂(a): 27 lut 2011, o 13:52
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
呕eby nie 艣mieci膰 w w膮tku " S2 car audio " przenios艂em swoje ostatnie wypowiedzi tutaj.
Zabra艂em si臋 za samodzielne wyg艂uszanie drzwi S2 oraz monta偶 g艂o艣nik贸w i par臋 innych drobiazg贸w. Mo偶e komu艣 te informacje si臋 przydadz膮 w przysz艂o艣ci.

Relacja z wyg艂uszania :

Dzisiaj tj, pi膮tek zabra艂em si臋 za demonta偶 oryginalnych g艂o艣nik贸w, kt贸re umocowane s膮 w plastikowym panelu kt贸ry jest przynitowany do blachy drzwi. Robota prosta i szyba, w zasadzie zaj臋艂o mi to 30min.

Poni偶ej do wgl膮du drzwi z oryginalnymi g艂o艣nikami :

Obrazek

Tutaj rozwiercanie nit贸w :

Obrazek

Otw贸r po g艂o艣niku :

Obrazek

Jak pisa艂em wcze艣niej zam贸wi艂em dystanse w POWE dla Golfa 5/Octavi 2 i po wst臋pnym przypasowaniu stwierdzam 偶e pasuj膮, tak偶e tutaj odpada dodatkowa robota z przygotowaniem dystans贸w pod wymiar. Kurier dowi贸z艂 dzisiaj maty STP SIlver - 10 szt, w sumie 4m2, p贸jd膮 na wewn臋trzn膮 i zewn臋trzn膮 cz臋艣膰 drzwi. Do tego mam 3 maty GMS-02 ( 1,5m2 ) takie piankowe kt贸rymi obklej臋 boczki z tapicerk膮 od 艣rodka.
Dotar艂y do mnie te偶 g艂o艣niki - Morel Tempo 6, czekam jeszcze na wzmacniacz u-dimension jr 4-300.

Jutro cz艂owiek ze Skody ma mi pokaza膰 jak dobra膰 si臋 do 艣rodka drzwi, czyli jak odkr臋ci膰 艣rodkowy element do kt贸rego zamontowany jest silnik szyby i jak zabezpieczy膰 sam膮 szyb臋 aby mi nie spad艂a po demonta偶u. Tak偶e jak tylko rusz臋 z wyg艂uszaniem drzwi matami wrzuc臋 zdj臋cia i opis.

Misiektt masz mo偶e jakie艣 foto z monta偶u g艂o艣nik贸w w drzwiach? Ciekawi mnie jak poci臋t膮 masz blach臋 pod g艂o艣niki, mocno mnie to m臋czy 偶e g艂o艣niki graj膮 w ty艂ek i walcz臋 ze sob膮 co zrobi膰 - zostawi膰 jak s膮 czy docina膰 otw贸r, stary za艣lepi膰 panelem aluminiowym i przerabia膰 boczek. Z drugiej strony chc臋 tweetery wypcha膰 bardziej w prz贸d bo na s艂upki i wy偶ej ni偶 tr贸jk膮ty lusterek, wi臋c wp艂yw na scen臋 powinien by膰, a przynajmniej tak mi si臋 zdaje 偶e wypcham j膮 bardziej w prz贸d w g贸r臋. Kurcze nie daj膮 po uszach podw贸jne tweetery u Ciebie? Masz oryginalne zwrotk臋 czy co艣 kombinowane 偶eby je ograniczy膰? Nie siedzia艂em nigdy w aucie z podw贸jnym tweeterem , a ju偶 jeden potrafi zdrowo 艣widrowa膰 m贸zg.

Update :

Wieczorem zabra艂em si臋 za boczki. Na boczki tak jak pisa艂em wcze艣niej posz艂a mata ( pianka ) GMS-02. Na ca艂o艣膰 zesz艂o 2,75 maty. Teoretycznie wychodzi 偶e wystarcz膮 2 maty jednak jest sporo zagi臋膰 i miejsc do wype艂nienia wi臋c trzeba mie膰 zapas i kupowa膰 3 maty. Chcia艂em to zrobi膰 jak najwi臋kszymi powierzchniami bez docinania jednak jest to mocno utrudnione z uwagi na r贸偶ne kszta艂ty boczka. Zabawy jest oko艂o 3h, w tym przerwy na piwko, wi臋c gdyby si臋 spr臋偶y膰 to i w 1,5h mo偶na to zrobi膰 :)

Obrazek,

Obrazek

Update :

Dzisiaj tj. sobota, zabra艂em si臋 za drzwi pasa偶era. Mia艂em demontowa膰 艣rodkow膮 za艣lepk臋 w kt贸rej zamocowany jest m.in.silnik do szyb, jednak najpierw spr贸bowa艂em przeciska膰 si臋 przez otwory : g艂o艣nikowy i drugi przykryty piankow膮 za艣lepk膮 jakie艣 10-15 cm pod lusterkiem. Najlepsze jest to 偶e spokojnie mo偶na wyklei膰 mat膮 drzwi przez te otwory. R臋ce mam poci臋te mocno i ledwo pisz臋 tak bol膮 ale daje rad臋 i nie trzeba demontowa膰 silnika od szyby i samej szyby. Poni偶ej efekty z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tutaj wida膰 dyndzelki za g艂o艣nikiem doklejone z resztek folii, na forach car audio tak zalecaj膮 wi臋c zrobi艂em podobnie.

Ju偶 jest efekt, drzwi przy pukaniu po nich daj膮 zupe艂nie inny odg艂os, zero blaszanego stukania ! Ju偶 si臋 ciesz臋 na efekt grania ! Drzwi s膮 jeszcze nie sko艅czone, wi臋c jutro pozostaje je doko艅czy膰 i zrobi膰 drzwi od strony kierowcy. Oczywi艣cie wcze艣niej je wymy艂em i odt艂u艣ci艂em przez wyklejaniem. Wyklejam r贸wnie偶 cz臋艣ci wewn臋trzne te nie widoczne, w zasadzie wyklejam co si臋 da i gdzie r臋ka si臋ga do 艣rodka, sp贸d drzwi tam gdzie mat膮 nie si臋ga艂em wypsika艂em ile si臋 da艂o sprayem do wyg艂uszania. R贸wnie偶 wypsika艂em sprayem ze smarem prowadnice szyb. Mata trzyma bardzo mocno, a na s艂o艅cu natychmiastowo si臋 nagrzewa i dos艂ownie lepi do wszystkiego wi臋c trzeba uwa偶a膰. Jak kto艣 ma nerwy ze stali i jako takie zdolno艣ci manualne polecam samodzielne wyg艂uszanie :)

Update:
Niedziela - dzisiaj zabra艂em si臋 za drzwi od strony kierowcy. Maj膮c wpraw臋 po dniu wczorajszym wn臋trze drzwi zaj臋艂o mi oko艂o 2h. W zasadzie najwi臋cej czasu sp臋dzi艂em na wyklejaniu obu drzwi w najmniej dost臋pnych miejscach oraz pryskaniu sprayem tego czego nie da艂o si臋 wyklei膰 lub nie by艂o mo偶liwo艣ci doj艣cia, ewentualnie kable, kostki itp. Efekt jest pora偶aj膮cy, drzwi przy stukaniu po nich s膮 jakby z tworzywa, zero d藕wi臋ku blachy, samo ich domykanie robi wra偶enie.
Bardzo trudno jest przepcha膰 si臋 z przewodami pod g艂o艣nik przez os艂on臋 gumow膮 przy zawiasach, ale da艂o rad臋. Dzisiaj zdj膮艂em progi ( os艂ony ) i jutro mam nadziej臋 przepcha膰 si臋 z przewodami do baga偶nika ( dobrze 偶e mam dzie艅 wolny ). Przy okazji wyklei艂em najwi臋ksze brz臋czyd艂o czyli baga偶nik ( mam tam subwoofer ) oraz rejestracj臋. Jutro jeszcze czeka mnie zamkniecie drzwi tapicerk膮 - mam tylko nadziej臋 偶e nie b臋dzie pada膰 a wszystko wskazuje na to 偶e mo偶e tak si臋 sta膰.

Foto z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 wrz 2011, o 21:34 

Imi臋: Dominik
Do艂膮czy艂(a): 24 sie 2011, o 14:16
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
W ko艅cu kto艣 opisuje dok艂adnie :) Dzi臋kowa膰!

G贸ra

PostNapisane: 19 wrz 2011, o 16:32 

Dzisiaj uda艂o mi si臋 zako艅czy膰 wyg艂uszanie drzwi. Dystanse MDF za艂o偶one. Niestety nie oby艂o si臋 bez ma艂ych przer贸bek, ot贸偶 dystanse s膮 dedykowane do Golfa 5/ Octavi II i niestety rozstaw otwor贸w szerszego pier艣cienia do mocowania do drzwi jest minimalnie za du偶y. Otwory s膮 rozstawione na minimalnie wi臋kszej 艣rednicy, jakie艣 2mm. Dlatego musia艂em delikatnie wiert艂em rozwierci膰 otwory do 艣rodka ( jakby jajko wysz艂o z otworu ) - jest to minimalne nawiercenie, oko艂o 2mm w jednym kierunku. Podsumowuj膮c mo偶na bra膰 dystanse z POWE i zaadoptowa膰 je w 5 min pod Superba II. Troch臋 zabawy jest z przewodami i niestety dzisiaj tylko przepcha艂em si臋 z przewodem od strony kierowcy z ty艂u za tunelem 艣rodkowym ( przy peda艂ach ) po tapicerk膮 na stron臋 praw膮 ( pasa偶er ), tam oba przewody si臋 spotykaj膮 przy s艂upku przednim ( na dole obok nadkola ), a stamt膮d progiem p贸jd膮 do baga偶nika. Nie potrafi臋 si臋 dobra膰 do tylnego progu kt贸ry zachodzi do po艂owy 艣rodkowe s艂upka i mam nadziej臋 偶e czego艣 nie po艂ami臋 dobieraj膮c si臋 do niego.

Fotki z dzisiaj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pojawi艂 si臋 oczywi艣cie ma艂y problem. Wyklei艂em tyln膮 klap臋 i niestety pod wp艂ywem ci臋偶aru mat nie chc臋 si臋 samodzielnie otwiera膰, tzn. odskakuje 艂adnie przy otwieraniu z pilota jednak nie unosi si臋 do pe艂nego otwarcia - jest za ci臋偶ka.

G贸ra

PostNapisane: 20 wrz 2011, o 11:45 

Imi臋: Dominik
Do艂膮czy艂(a): 24 sie 2011, o 14:16
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
tak mnie zainspirowa艂e艣 ze dzisiaj b臋d臋 zamawia艂 mate GMS-02 ;p

G贸ra

PostNapisane: 20 wrz 2011, o 20:34 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 11 gru 2010, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
To jest problem z klapami, ja mam podnoszon膮 elektrycznie i wiem ju偶, 偶e jej te偶 nie wyg艂usz臋. gsh dobra robota jeszcze dach i po krzyku :)

G贸ra

PostNapisane: 20 wrz 2011, o 21:10 

Misiektt dach si臋 zrobi, mam nadziej臋 jeszcze przed zim膮 przy okazji wymiany anteny - wrzuc臋 triflexa sirio, do tego chc臋 ukry膰 CB w aucie, znajomy elektronik podejmie si臋 oddzielenia panela a w zasadzie sterowania CB od bebech贸w tak 偶eby wszystko by艂o poukrywane ale zawsze gotowe do u偶ycia ( gniazdo do gruchy i gruch臋 wsadz臋 do schowka w pod艂okietniku ).
W艂a艣nie zam贸wi艂em kolejne maty, tym razem GMS-04 i GMS-06 i zabieram si臋 za ty艂, ale nie wyklejank臋 ca艂o艣ci baga偶nika, tylko bardziej rejon kratki bo kratkowiec jestem i dr偶enie kraty mnie wqrw.....ia. Wst臋pnie te偶 przygotuj臋 si臋 do zabudowy i podniesienia pod艂ogi baga偶nika, wi臋c powyklejam miejsca wsparcia konstrukcji. Przy okazji przeci膮gania kabli mo偶e uda si臋 dorwa膰 chocia偶 do cz臋艣ci pod艂ogi z przodu wi臋c od razu tam podklej臋 co si臋 da.

Co do audio to delikatnie modyfikuj臋 plany i wzbogac臋 chyba Morelki o 艣redniaka. Tak wi臋c b臋dzie wi臋cej rze藕bienia przy s艂upkach. Nie wiem czy nie pojawi si臋 3 wzmacniacz...osobno pogoni臋 wooferki i osobno 艣rednie i wysokie, nie wiem tylko jak to dzieli膰: pasywnie czy aktywnie. Mo偶e uda si臋 to z dupy granie skodowskie jako艣 ujarzmi膰 bez ci臋cia drzwi.

G贸ra

PostNapisane: 20 wrz 2011, o 21:38 

Heh :) Ja ci膮艂em, jak wynajde dam zdj臋cia.
Mam lepszego newsa jedzie do mnie procesor i jutro ma by膰 to powiem Tobie jak to si臋 sprawuje :)

G贸ra

PostNapisane: 20 wrz 2011, o 21:52 

wow, czekam na wie艣ci. Ja m臋cz臋 temat jakie 艣rednie wrzuci膰 na s艂upki z tweeterami, ale tak 偶eby ich nie oszpeci膰 wielkimi babolami. Szukam czego艣 ma艂ego i p艂ytkiego do monta偶u.

G贸ra

PostNapisane: 24 wrz 2011, o 05:58 

Imi臋: Przemek
Do艂膮czy艂(a): 29 sie 2011, o 06:36
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
zawsze zazdroscilem wszystkim wygluszenia samochodu, ale nigdy za to sie nie zabralem. gratuluje zapalu.

G贸ra

PostNapisane: 24 wrz 2011, o 09:55 

Wczoraj za艂o偶y艂em boczki na drzwi, g艂o艣nik p贸ki co nie gra bo dzisiaj dopiero b臋d臋 pod艂膮cza艂 kable itp.
Co najwa偶niejsze jest efekt wooow, czyli zadowolony jestem z wyg艂uszenia pomimo tego 偶e nic nie gra jeszcze, bo :
- jest ciszej w okolicy drzwi
- nic nie trzeszczy podczas jazdy
- szyba opuszcza si臋 o wiele ciszej, por贸wna艂em opuszczanie z tylnymi szybami i mam wra偶enie 偶e ty艂 auta to Fabia ( wiem bo je藕dzi艂em, r贸wnie偶 Octavi膮 )
- drzwi zamykaj膮 si臋 pewniej, po prostu maty je doci膮偶y艂y, ale nie bez przesady ( s膮 to jedne z najl偶ejszym mat )

Jedyne co mnie denerwuje jeszcze to panel z przyciskami do szyb i lusterka, poniewa偶 jest to element 艣ci膮gany podczas demonta偶u tapicerki to mocowany jest na zatrzaskach ( spinki, zwa艂 jak zwa艂 ), czyli mamy plastikow膮 cz臋艣膰 sta艂膮 drzwi i na niej na zatrzaskach siedzi ten panel, czyli mamy plastik na plastiku. Nie musz臋 m贸wi膰 chyba co oznacza plastik na plastiku : trzeszczenie i ocieranie, zw艂aszcza jak d艂oni膮 艂apiemy za ten panel bo tam te偶 jest r膮czka do zamykania drzwi za kt贸r膮 ci膮gniemy drzwi. Dzisiaj jak czas pozwoli dobior臋 si臋 do panela podklej臋 go od spodu GMS-02, to powinno pom贸c.

Od wczoraj zdj臋te s膮 ju偶 tylne progi - mocowanie ich to jaki艣 kosmos przynajmniej dla mnie ( progi zachodz膮 pod kanap臋 tyln膮 oraz do po艂owy s艂upka 艣rodowego ), ale na ca艂e szcz臋艣cie mam kumpla z ASO Skoda jak ju偶 pisa艂em wcze艣niej wi臋c siedzi w tym na co dzie艅 i zrobi艂 to w moment. Zdj膮艂em te偶 s艂upki przednie bo musz臋 zobaczy膰 ile mam tam miejsca bior膮c pod uwag臋 kana艂 wentylacyjny oraz kurtyny powietrzne w g贸rnej cz臋艣ci, a trafi膮 tam ostatecznie a偶 2 g艂o艣niki ( w ka偶dy s艂upek ).
Dzisiaj przepycham przewody i zabieram si臋 za kratk臋 kt贸ra niemi艂osiernie stuka. Wst臋pnie pod艂膮cze te偶 wzmacniacz i chocia偶 na chwil臋 sprawdz臋 jak graj膮 te drzwi !

Co do nag艂o艣nienia to w sumie mam ju偶 wszystko i tak 偶eby spr贸bowa膰 poradzi膰 sobie bez ci臋cia drzwi i przenoszenia wooferka do przodu musia艂em wej艣膰 z system tr贸jdro偶ny wi臋c koledzy jak chcecie 偶eby to gra艂o to macie 2 opcje : tniecie drzwi jak Misiektt i rze藕bicie boczek albo system 3way i rze藕bicie s艂upek :) Inaczej to nigdy nie zagra jak trzeba - niestety.
System mam opatry na :
- 3 way : woofer ( morel tempo 6 ), 艣redniak ( dls up 2.5i ), tweeter ( morel tempo 6 )
- ca艂o艣膰 zasilana z u-dimension jr 4-300 ( osobno woofer, osobno 艣redniak + tweeter )
- subwoofer Rockford P1S4-12 + wzmacniacz Rockford Prime R250-1

Dodatkowo 偶eby zapanowa膰 nad d藕wi臋kiem musz膮 zosta膰 wprowadzone op贸藕nienia czasowe ( dlatego rozdzieli艂em woofer od 艣rednich i wysokich ) - wi臋c albo procesor d藕wi臋ku ( Misiektt idzie w t膮 stron臋 chyba ) albo radio z czas贸wk膮 ( ale to wi膮偶e si臋 z wywaleniem radia skoda, ja w tym kierunku id臋 ).
No i najwa偶niejsze czyli podzielenie tego. Jako 偶e nie jestem specem od car audio to nie poradz臋 sobie z aktywnym podzia艂em wi臋c autko trafi na pomiary i spec zrobi pasywn膮 zwrotk臋 ( koszt nie ma艂y ale pono膰 wart tego ).

G贸ra

PostNapisane: 25 wrz 2011, o 11:18 

Ci膮g dalszy zabawy. Wczoraj przeci膮gn膮艂em przewody. Niestety przepychanie ich progami przeros艂o moje zdolno艣ci, a wr臋cz okaza艂o si臋 niemo偶liwe dla mnie. Chodzi dok艂adnie o tylny pr贸g - ca艂o艣膰 jest tak zabudowana 偶e w zasadzie trzeba by rozebra膰 do go艂ej blachy co si臋 da i dopiero mo偶e da si臋 tam do tego jako艣 zabra膰. Przewod贸w mam na tyle du偶o 偶e nie mia艂em innej mo偶liwo艣ci jak zdj膮膰 ile si臋 da pod艂ogi, wykr臋ci膰 fotel przedni pasa偶era i dopiero mo偶na by艂o kombinowa膰 z przewodami - co okaza艂o si臋 proste tym sposobem, tylko trzeba odkr臋ci膰 fotel ! Przewody tj.: 3 przewody RCA, 2 przwody g艂o艣nikowe ( 4 偶y艂y po 2,5mm2 ka偶da ) przecisn膮艂em przednim progiem a偶 do fotela, tam skr臋caj膮 razem z wi膮zk膮 przewod贸w kt贸re id膮 do fotela i przechodz膮 pod fotelem pod dywanikiem, dalej trafiaj膮 do tylnego progu ( jego zewn臋trzna cz臋艣膰 ) i biegn膮 wzd艂u偶 niego do tylnej kanapy a tam skr臋caj膮 pod kanap臋 ( sam r贸g ) i trafiaj膮 do baga偶nika. Drug膮 stron膮 samochodu id膮 przewody pr膮dowe ( 2 x PLUS od aku, 1x16mm2, 1x21mm2 ) , z tym 偶e z uwagi na to i偶 s膮 to tylko 2 przewody to mog艂em sobie pozwoli膰 na przeci膮gni臋cie ich wzd艂u偶 prog贸w i nie bawi艂em si臋 w przepychanie pod fotelem przednim. Zabawy sporo no ale uda艂o si臋.

Obrazek

Przy okazji tam gdzie podnosi艂em wyk艂adzin臋 pod艂ogi k艂ad艂em od razu mat臋, tym razem GMS-04. Niech was nie zmyli poni偶sze foto, po prostu ostatni kawa艂ek STP jaki mi zosta艂o po艂o偶y艂em przy przewodach na pod艂odze i akurat mam to zdj臋cie, w innych miejscach na pod艂odze k艂ad艂em GMS-04.

Obrazek

Tutaj sobie pozwol臋 wrzuci膰 subiektywn膮 opini臋 - mo偶e komu艣 si臋 przyda. Nie polecam GMS-04 do drzwi ! Mata jest twardsza od STP, trzeba j膮 ogrzewa膰, w moim przypadku posz艂a w ruch suszarka do w艂os贸w. Na miejsca dost臋pne 艂atwo GMS-04 jest ok, ale nie do zabawy w 艣rodku drzwi przy ich wyg艂uszaniu !!!! Do drzwi tylko STP, kt贸ra 艂atwo i przyjemnie sie aplikuje.

Dodatkowo wyklei艂em najgorszego wroga grania, czyli kratk臋. Wyklei艂em j膮 po ca艂o艣ci, 偶eby wygl膮da艂a estetycznie wyklej臋 j膮 dodatkowo mat膮 GMS-02, na razie od g贸ry poszed艂 jedne pasek 偶eby wygl膮da艂o estetycznie, musze dokupi膰 jeszcze GMS-02 i wyko艅cz臋 ca艂o艣膰 jak trzeba. Blacha kratki faluje, jest cienka i wkurw...ia mocno dlatego nie 偶a艂owa艂em na ni膮 materia艂贸w. Z uwagi na to 偶e dochodz膮 mnie denerwuj膮ce stuki podczas jazdy z okolicy kratki, kanapy tylnej czy cholera wie czego postanowi艂em zabezpieczy膰 przed stukaniem co si臋 da - czyli miejsca po艂膮czenia plastik-plastik, plastik-blacha itp. Nie b臋d臋 pisa艂 po kolei co i jak bo jest tego sporo, trzeba w zasadzie wszystko opuka膰, ociera膰, 艣ciskach i sprawdza膰 czy jest to potencjalne brz臋czyd艂o, potem poklei膰 GMS-02 i tyle.

Obrazek

Z uwagi na i偶 baga偶nik b臋dzie robiony w MDF zabezpieczy艂em ju偶 jego tyln膮 cze艣膰 GMS-04, w ko艅cu MDF ma swoj膮 twardo艣膰, wag臋 i pomimo tego 偶e b臋dzie to ob艂o偶one wyk艂adzin膮 to nie po偶a艂owa艂em maty.

Obrazek

S艂upki zdj臋te i musz臋 pomy艣le膰 jak tam upcha膰 po 2 g艂o艣niki : 艣rednio i wysokotonowy. Problemem jest kana艂 wentylacyjny kt贸ry mamy na s艂upku w SII oraz od g贸ry kurtyna powietrzna na kt贸r膮 trzeba bra膰 poprawk臋 przy zabawie s艂upkami.

Obrazek

No i najwa偶niejsze z wczorajszego dnia. Podpi膮艂em prowizorycznie na skr臋tk臋 :) system przednio p贸ki co dwudro偶nie, czyli woofer w drzwiach i tweeter na s艂upku za pomoc膮 rzep贸w podczepiony. No i jest dobrze, r贸偶nica pomi臋dzy fabryk膮 du偶a. Przede wszystkim scena nieco posz艂a w prz贸d ! Nie czu膰 ewidentnego walenia g艂o艣nika w ty艂ek i lokalizowania muzyki w艂a艣nie tam. Tutaj jest poprawa. Bas gra 艂adnie, nie ma ju偶 blaszanego dudnienia. P贸ki co wszystko jest cholern膮 prowizork膮 i s艂ysz臋 szumy ( zak艂贸cenia ), ale trzeba bra膰 uwag臋 偶e jad臋 na najta艅szym konwerterku RCA z kabli g艂o艣nikowych z Bolero. Jednak jest czysto, s艂ycha膰 wi臋cej d藕wi臋k贸w, wszystko zrobi艂o si臋 bardziej przejrzyste. Z pewno艣ci膮 jest g艂o艣niej i to bez zak艂贸ce艅 i zniekszta艂ce艅, a wa偶ne jest to 偶e nie mia艂em ju偶 ch臋ci wczoraj i艣膰 do domu po CD AUDIO i jecha艂em z MP3 z karty SD , wi臋c jako艣膰 jest po zb贸ju. Ju偶 nie mog臋 si臋 doczeka膰 jak to b臋dzie prawid艂owo pod艂膮czone jako system tr贸jdro偶ny. Acha aktualnie wyj膮艂em z uwagi na prace przy aucie subwoofer wi臋c tylko gra system przednio a naprawd臋 jest fajnie pod wzgl臋dem basu. Uwaga tylko jest taka 偶e chyba trzeba b臋dzie od do艂u ten wooferek poci膮膰 偶eby nie schodzi艂 za nisko bo wtedy robi si臋 troch臋 zamieszania w d藕wi臋ku a d贸艂 uzupe艂ni mi ju偶 subwoofer i to konkretnie.
Wiem 偶e najg艂upszy spos贸b pokazania jak gra audio to filmik no ale wrzucam :

http://www.youtube.com/watch?v=hFo-b03zzQg nagrane iphone'em, mo偶na w艂膮czy膰 w rozdzia艂ce 720p

Ju偶 dawno nie je藕dzi艂em z bananem na twarzy ponad godzin臋 po mie艣cie i s艂ucha艂em muzyki :)

G贸ra

PostNapisane: 28 wrz 2011, o 17:57 

zmiany zmiany zmiany, plany ulegaj膮 zmianie i najprawdopodobniej drzwi b臋d膮 ci臋te i robione boczki na nowo, g艂o艣nik trafi na prz贸d drzwi... ehh ale jak robi膰 to raz a dobrze :)

Przy okazji je偶eli kto艣 by艂by ch臋tny na moje BOLERO + nowy ( za艂o偶y艂em na par臋 dni i zmieni艂em totalnie plan nag艂o艣nienia ) zestaw MOREL TEMPO 6 + konwerter RCA 偶eby wyj艣膰 z radia fabrycznego na wzmacniacz to zapraszam na PW. W najbli偶szych dniach - my艣l臋 偶e do 2 tygodni - b臋d臋 to wyci膮ga艂 z autka, wi臋c mo偶na teraz sprawdzi膰 jak co艣 jak to gra jak kto艣 jest z okolicy Bytomia.

U mnie szykuje si臋 :
tweeter - DLS RC1 :) z czego bardzo si臋 ciesz臋
艣rodek - DLS UP 2.5i
woofer - DLS R6A jak go upcham

Ca艂o艣膰 podzielona pasywnie, docelowo ka偶dy g艂o艣nik zasilony osobn膮 ko艅c贸wk膮 mocy b臋dzie.

Sub bez zmian p贸ki co pozostaje, ale kto wie.....

Pr贸cz zmian w audio jutro autko zyska nowy wygl膮d :) Przyciemniam szybki 艂膮cznie z przednimi bocznymi ale w niewielkim stopniu 偶eby za bardzo nie podpada膰 niebieskim.

G贸ra

PostNapisane: 29 wrz 2011, o 18:31 

Troch臋 z innej bajki, bo nie o audio ale o wygl膮dzie zewn臋trznym. Dzisiaj przyciemni艂em szybki, po ca艂o艣ci - tylko bez komentarzy prosz臋 :)
Prz贸d kulturka 35% - na foto wida膰 ciemne ale s膮 naprawd臋 jakby przydymione, w dzie艅 nie powinny zwraca膰 uwag臋 niebieskich.
Ty艂 - 25 % - ciemniej ale nie czarno.

Fotki z telefonu robiona p贸藕nym popo艂udniem wi臋c nie oddaje to efektu. Dla mnie super :)

Obrazek

W przysz艂ym tygodniu wsp贸lniczce robi臋 niespodziank臋 i w jej Fabii II za艂atwi艂em wyklejanie dachu czarn膮 foli膮 o strukturze karbonu - wrzuc臋 fotki jak to wygl膮da. Mam te偶 dosta膰 wycen臋 wyklejania karbonem w SII chrom贸w grilla oraz znaczka i listew ozdobnych w 艣rodku - tych srebrno szarych.

G贸ra

PostNapisane: 29 wrz 2011, o 18:59 

Do艂膮czy艂(a): 21 maja 2011, o 19:47
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
gsh napisa艂(a):
[...]W przysz艂ym tygodniu wsp贸lniczce robi臋 niespodziank臋 i w jej Fabii II za艂atwi艂em wyklejanie dachu czarn膮 foli膮 o strukturze karbonu - wrzuc臋 fotki jak to wygl膮da. Mam te偶 dosta膰 wycen臋 wyklejania karbonem w SII chrom贸w grilla oraz znaczka i listew ozdobnych w 艣rodku - tych srebrno szarych.

Jak b臋dziesz mia艂 wycen臋, to pochwal si臋 ni膮 - ja mam te niby drewniane wyko艅czenia, ale niezbyt mi si臋 podobaj膮 i my艣la艂em w艂a艣nie o wyklejeniu karbonem.

G贸ra

PostNapisane: 4 pa藕 2011, o 13:40 

No te偶 jestem ciekaw

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 108 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: