Amundsen - problem z bluetooth, nie działają media.

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
leonx4
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2019, o 17:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Amundsen - problem z bluetooth, nie działają media.

Post autor: leonx4 »

Dzień dobry,
Od niedawna mam następujący problem z Amundsenem: telefon (LG G6) po włączeniu zapłonu paruje się jak zawsze przez bluetooth, zestaw głośnomówiący obsługuje połączenia telefoniczne, ale nie działają media. Gdy włączam muzykę w telefonie, na ekranie nawigacji wyświetlają się dane (wykonawca, utwór etc.), ale dźwięk nie jest przesyłany do głośników. Cisza w głośnikach auta. Muzyka "leci" przez telefon. Usunąłem telefon z listy urządzeń, przywróciłem ustawienia fabryczne, sparowałem ponownie urządzenia - wszystko działa. Po wyłączeniu zapłonu i włączeniu z powrotem, znów następuje sparowanie, ale audio znów nie działa. Co ciekawe, w ustawieniach bluetooth w telefonie, dla skody mam tylko dostępny profil "dźwięk połączenia", brakuje natomiast profilu "media audio". Nie jest to raczej wina telefonu, bo w innym aucie z grupy vw mam obydwa profile i wszystko gra. Dodam, że auto jest z 2015, nie robiłem żadnej aktualizacji navi, ale wszystko przez parę lat chodziło bez zarzutu, łącznie z mediami.

Czy ktoś miał może podobny problem i go rozwiązał?
Wujekr
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2018, o 21:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Andrzej

Re: Amundsen - problem z bluetooth, nie działają media.

Post autor: Wujekr »

Cześć.

Ostanio też u mnie zaczął występować ten problem. Pół roku wszystko działało ok. Tzn za każdym razem musiałem wyłączać i włączać bluetooth jak wsiadalem do samochodu aby uzyskac audio (bez wyłączenia działałaly same polaczenia, bez audio ). A teraz gdzieś od dwoch, trzech tygodni nie mogę uzyskać audio bluetooth. Muszę rozparowywac za kazdym razem telefon z amundsenem i parować raz jeszcze wtedy działa ale i tak nie zawsze i do czasu odejscia z telefonem dalej. Mam galaxy s7, ale na firmowym xiaomi też jest to samo. W opcjach bluetooth jak wejdziesz znikła ikona wlaczenia wylaczenia audio. Probowalem różnych dodatkowych apek na androida, ale nic się nie zmieniło. Czy komuś udało się ten problem rozwiązać ??

Pozdrawiam
floreso
Posty: 1
Rejestracja: 1 lis 2020, o 11:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

Re: Amundsen - problem z bluetooth, nie działają media.

Post autor: floreso »

Mam tak samo jak wyżej. Czy ktoś rozpoznał temat?
ODPOWIEDZ