[S2] założenie blokady skrzyni biegów

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
jarkasa
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2010, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: jarkasa »

nie zakladaj blokady skryni bo to zle wyglada a i tak w 5 sekund ci rozmontuja Lepiej pomysl o dodatkowym rozlacze niu silnika by niemogli dojc co jest grane
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: Arci9 »

jarkasa pisze:nie zakladaj blokady skryni bo to zle wyglada a i tak w 5 sekund ci rozmontuja Lepiej pomysl o dodatkowym rozlacze niu silnika by niemogli dojc co jest grane
dlaczego źle wygląda? jak jest z nie wyjmowalną blokadą, to widac tylko tulejkę i bolec, który w zależności od satnu blokady wystaje trochę lub jest schowany.

Wiesz, że blokada jest szybka do odblokwania czy przypuszczasz?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
jarkasa
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2010, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: jarkasa »

Widziałem jak fachowcy to robią. Tak naprawdę nie ma dla nich żadnego problemu jak będą chcieli zwinąć jakiś konkretny rodzaj samochodu to i tak to zrobią. Tak naprawdę wszelkie zabezpieczenia są dla złodziei laików. Dlatego ukryte zabezpieczenia i takie których szybko nie można znaleźć są najskuteczniejsze
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: Iron »

jarkasa pisze:Widziałem jak fachowcy to robią. Tak naprawdę nie ma dla nich żadnego problemu jak będą chcieli zwinąć jakiś konkretny rodzaj samochodu to i tak to zrobią. Tak naprawdę wszelkie zabezpieczenia są dla złodziei laików. Dlatego ukryte zabezpieczenia i takie których szybko nie można znaleźć są najskuteczniejsze
Lepiej założyć "kaktusa" niż blokadę :)
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: Arci9 »

Iron pisze:
jarkasa pisze:Widziałem jak fachowcy to robią. Tak naprawdę nie ma dla nich żadnego problemu jak będą chcieli zwinąć jakiś konkretny rodzaj samochodu to i tak to zrobią. Tak naprawdę wszelkie zabezpieczenia są dla złodziei laików. Dlatego ukryte zabezpieczenia i takie których szybko nie można znaleźć są najskuteczniejsze
Lepiej założyć "kaktusa" niż blokadę :)

a co to takiego?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: Iron »

Arci9 pisze:
Iron pisze:
jarkasa pisze:Widziałem jak fachowcy to robią. Tak naprawdę nie ma dla nich żadnego problemu jak będą chcieli zwinąć jakiś konkretny rodzaj samochodu to i tak to zrobią. Tak naprawdę wszelkie zabezpieczenia są dla złodziei laików. Dlatego ukryte zabezpieczenia i takie których szybko nie można znaleźć są najskuteczniejsze
Lepiej założyć "kaktusa" niż blokadę :)

a co to takiego?
Aby uruchomić samochód musisz wykonać kilka czynności w określonym schemacie np. włączyć radio, kierunkowskaz lewo, wyłączyć radio, kierunkowskaz w prawo.
Jak się tego nie zrobi to jest blokada zapłonu i nici z uruchomienia.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
MSZ
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:46
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: MSZ »

Ja ma w moim S2 zamontowaną blokadę skrzyni biegów (tylko ok. 1cm główki bolca wystaje..), tak o, żeby tych laików odstraszyć.. Montowana u dealera, do nowego autka.. (wrzesień 2009)

Poza tym - całkiem dobrym zabezpieczeniem jest..zostawianie auta na strzeżonych parkingach.. :) No i nie zostawianie "drobiazgów" typu laptop na tylnym bądź przednim siedzeniu, żeby wszyscy widzieli, że jest.. :)
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: Krzysiek »

Ja jutro montuję blokadę w Olsztynie i wierzcie mi ale to jedno z najlepszych zabezpieczeń mechanicznych.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2] założenie blokady skrzyni biegów

Post autor: frytol »

Mechaniczna blokada skrzyni biegów bardzo skutecznie odstrasza potencjalnego złodzieja. Przy czym mówię tu o blokadzie z pełnym stalowym bolcem, a nie o wynalazkach ze sprężyną czy innymi rozwiązaniami.

Nie chodzi tu o to, że nie da się takiego auta ukraść bo każde się da.

Chodzi o to, że blokada mechaniczna to zabezpieczenie, którego nie da się w prosty i szybki sposób ominąć, a konieczne jest jej fizyczne zneutralizowanie. To wszystko trwa, a każde dodatkowe minuty spędzone przez złodzieja w aucie, które kradnie to ryzyko, że zostanie złapany.

W praktyce łatwiej znaleźć takie samo auto, które będzie miało tylko alarm, którego rozbrojenie potrwa chwilę.

Zastanawia mnie jak ma się skuteczność takiej blokady w przypadku DSG. Ciekawe czy nie ma możliwości wrzucenia D z poziomu sterownika skrzyni?
ODPOWIEDZ