Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 26 wrz 2018, o 15:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 28 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 26 lut 2018, o 16:41 

Imi臋: Artur
Do艂膮czy艂(a): 14 lip 2014, o 15:36
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: wreszcie odebrany!
Ale co ma tu wykup do rzeczy. Skarb贸wka zgarnia podatek od sprzeda偶y nie wykupu.
Ja np auto wykupuje za ok. 33tys (i tego nie odlicz臋 w firmie), ale sprzedaje za 76tys wiec podatek b臋dzie od kwoty sprzeda偶y, a nie wykupu.

troch臋 moich zdj臋膰: AR2Rphoto

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 26 lut 2018, o 17:31 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Od r贸偶nicy:)

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2018, o 19:24 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2016, o 23:04
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Dok艂adnie, od r贸偶nicy CLO.

A wracaj膮c do mojego wcze艣niejszego pytania dalej nie wiem jak to jest w przypadku zakupu(wykupu) poni偶ej warto艣ci rynkowej dla osoby prywatnej, czy te偶 nie wylicz膮 Ci podatku od r贸偶nicy ceny rynkowej i ceny zakupu. Mog膮/nie musz膮 zinterpretowa膰 to tak, 偶e jako osoba prywatna wzbogaci艂e艣 si臋 o tak膮 r贸偶nic臋 (kupi艂e艣 samoch贸d taniej ni偶 jego warto艣膰 rynkowa) i nie m贸wi臋 tu wcale o sprzeda偶y dalej, bo to ju偶 oczywiste.
Te偶 warto si臋 o to dowiedzie膰, bo ja nie wiem, zreszt膮 co skarb贸wka to skarb贸wka.

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2018, o 19:28 

orlik napisa艂(a):
Dok艂adnie, od r贸偶nicy CLO.

A wracaj膮c do mojego wcze艣niejszego pytania dalej nie wiem jak to jest w przypadku zakupu(wykupu) poni偶ej warto艣ci rynkowej dla osoby prywatnej, czy te偶 nie wylicz膮 Ci podatku od r贸偶nicy ceny rynkowej i ceny zakupu. Mog膮/nie musz膮 zinterpretowa膰 to tak, 偶e jako osoba prywatna wzbogaci艂e艣 si臋 o tak膮 r贸偶nic臋 (kupi艂e艣 samoch贸d taniej ni偶 jego warto艣膰 rynkowa) i nie m贸wi臋 tu wcale o sprzeda偶y dalej, bo to ju偶 oczywiste.
Te偶 warto si臋 o to dowiedzie膰, bo ja nie wiem, zreszt膮 co skarb贸wka to skarb贸wka.

Tak licza od ceny rynkowej chyba ze opinie rzeczoznawcy dasz 偶e by艂 wart mniej.....na fakturze mo偶esz mie膰 5z艂 oni wyliczaj膮 kalkulatorem swoim....

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2018, o 19:31 

Czyli wykupi艂e艣 auto z firmy swojej za 5 ty艣 to firma zap艂aci dochodowy od kwoty wyliczonej...nie ty p艂acisz dochodowy tylko firma....

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2018, o 19:35 

Ale wykupi z leasingu, i co przecie偶 leasingowi nie dolicz膮 ;)? zagmatwane :)

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2018, o 20:56 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2016, o 21:28
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Ja wzi膮艂em leasing z wykupem 1%. Planuj臋聽wykupi膰聽na osob臋 prywatn膮. W takim wypadku po 6 miesi膮cach od ko艅ca miesi膮ca wykupu mo偶na sprzeda膰 samoch贸d bez p艂acenia dochodowego, tzn kupuj膮cy p艂aci 2% PCC.

---edit
w sumie doczyta艂em co nieco i chyba jednak nie 6 miesi臋cy a 6 lat :).

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2018, o 21:08 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 6 lip 2013, o 05:00
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
A czemu 6 lat? Wykupujesz jako Jan Kowalski i nie wprowadzasz tego do firmy. Tak jakby艣 kupi艂 auto na faktur臋 ale prywatnie. Te偶 nie wprowadzasz do firmy i sprzedajesz po p贸艂 roku za cen臋 jaka chcesz...

G贸ra

PostNapisane: 26 lut 2018, o 21:15 

Do艂膮czy艂(a): 14 lut 2016, o 21:28
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Forest napisa艂(a):
A czemu 6 lat? Wykupujesz jako Jan Kowalski i nie wprowadzasz tego do firmy. Tak jakby艣 kupi艂 auto na faktur臋 ale prywatnie. Te偶 nie wprowadzasz do firmy i sprzedajesz po p贸艂 roku za cen臋 jaka chcesz...

Wyczyta艂em, 偶e wykup np za 1% jest oferta dla podmiotu kt贸ry bra艂 leasing. Wi臋c kupuj膮c 3 letni samoch贸d za 1% tak jakby osi膮gasz doch贸d?

G贸ra

PostNapisane: 27 lut 2018, o 10:53 

Imi臋: Janek
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2016, o 11:58
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Kilka lat temu interesowa艂em si臋 tematem, wtedy by艂o tak, 偶e jak zakup samochodu by艂 na faktur臋 (nawet na osob臋 prytwan膮 nie prowadz膮c膮 dzia艂alno艣ci) to nie by艂o PCC. PCC p艂aci si臋 je艣li nie ma faktury tylko umowa kupna/sprzeda偶y. Nieco ponad rok temu sprzedawa艂em po paru latach od wykupu z leasingu mojego Forda S-MAXa. Kupi艂em go za 1kpln, sprzeda艂em za sporo wi臋cej + VAT. Niestety musia艂em od tej transakcji odprowadzi膰 VAT i podatek dochodowy od ca艂o艣ci, bo 艣rodek trwa艂y by艂 ju偶 ca艂kowicie zamortyzowany.
Aby zap艂aci膰 mniej podatk贸w w tym samym miesi膮cu zrobi艂em pierwsz膮 wp艂at臋 na Kurk臋 w podobnej wysoko艣ci. Dzi臋ki temu nie zap艂aci艂em podatku dochodowego - bo mia艂em koszt, a i cz臋艣膰 VATu si臋 zr贸wnowa偶y艂a. Niestety tylko cz臋艣膰, bo Kurk臋 u偶ytkuj臋 tak偶e prywatnie wi臋c mo偶na odliczy膰 tylko 50%.
Wtedy mo偶na by艂o 6 miesi臋cy wcze艣niej wyprowadzi膰 stare auto z firmy na siebie i po 6 miesi膮cach sprzeda膰 na podstawie umowy kupna/sprzeda偶y osoba-osoba (poza dzia艂alno艣ci膮 gospodarcz膮) i nie p艂aci膰 podatku dochodowego. Jedynie kupuj膮cy zap艂aci艂by PCC w wysoko艣ci 2% od kwoty umowy lub wyceny urz臋du. Oczywi艣cie wi臋ksz膮 z kwot. Niestety zaspa艂em i nie mog艂em zrobi膰 w ten spos贸b, wi臋c moje rozwi膮zanie z pierwsz膮 wp艂at膮 w tym samym miesi膮cu ogaranicza艂o straty i przerzuca艂o problem do czasu zako艅czenia nowego leasingu.

G贸ra

PostNapisane: 27 lut 2018, o 18:24 

Ja przez pierwsze 3msc u偶ytkowa艂em auto ca艂kowicie do cel贸w s艂u偶bowych :) A wi臋c, ca艂a op艂ata wst臋pna je偶eli chodzi o Vat zosta艂a wrzucona w 100%. Po kwartale doszed艂em do wniosku, 偶e jednak sobie auto po u偶ytkuje r贸wnie偶 i prywatnie i przeszed艂em na 50% VAT ;)

G贸ra

PostNapisane: 28 lut 2018, o 11:06 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 7 gru 2017, o 18:34
trueboar napisa艂(a):
Forest napisa艂(a):

Wyczyta艂em, 偶e wykup np za 1% jest oferta dla podmiotu kt贸ry bra艂 leasing. Wi臋c kupuj膮c 3 letni samoch贸d za 1% tak jakby osi膮gasz doch贸d?

Moge si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem z grudnia 2017 r. Te偶 nie chcia艂em p艂aci膰 podatk贸w, kombinowa艂em jak zrobi膰 , zeby jak najwi臋cej zosta艂o w kieszeni. Wys艂a艂em zapytanie do banku gdzie mia艂em leasing ( Getin ) czy moge wykupi膰 samochod na osobe prywatn膮. Odpowied藕 - TAK ale po cenie rynkowej, wykup za ostatnia rate leasingu tylko dla podmiotu kt贸ry podpisa艂 umowe leasingu.
Pozosta艂o tylko sprzeda膰 i kupi膰 samoch贸d dro偶szy w tym samym miesi膮cu, aby unikn膮c p艂acenia podatk贸w.
Pozdrawia

G贸ra

PostNapisane: 28 lut 2018, o 11:15 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
No chyba doch贸d, a skarbowy nie bierze warto艣ci z wykup, czyli 1000 z艂, a ze swoich tabelek, bo przecie偶 tak by nie pozwolili, nie chce mi si臋 wierzy膰... to jest za mocno pokr臋cone.

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 28 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: