olej w DSG

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

olej w DSG

Post autor: marioti »

Cześć wszystkim.

Czy do każdej skrzyni DSG6 idzie ten sam olej VW G052182A2 lub odpowiednik np. Ravenol-a?
Konkretnie chodzi mi o olej do mojego Superba 2 2012 170km CFGB.

Znacie może jakieś dobre warsztaty ASO na Śląsku lub okolicach krakowa co ogarną temat i nie zedrą z człowieka :)
Deo
Posty: 18
Rejestracja: 22 sie 2017, o 13:20
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Grzegorz

Re: olej w DSG

Post autor: Deo »

W Krakowie mogę polecić Wąskiego (Monster Serwis ul. Strzelców)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: olej w DSG

Post autor: marioti »

próbując sobie odpowiedzieć na pierwszą część pytania, ustaliłem, że moja skrzynia ma oznaczenie NLN. Zajrzałem do dwóch ETKA online bo tam przy skrzyniach piszą też jaki olej, ale niestety nie znalazłem skrzyni NLN.
Znalazłem jeszcze jedną polecaną tu na forum etkę online (https://nemiga.com/pl)
Tam udało mi się odszukać NLN i piszą o G052182A2 opcjonalnie G052182A6. Zdaje się, że to jest to samo tylko A2 w butelce 1L, a A6 w butlach po 20L.
Szukając dalej, wydaje mi się, że filterek też tutaj będzie standardowy czyli 02E 398 051
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, o 14:13 przez marioti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: olej w DSG

Post autor: Zapp »

Kup G052182Ax (ostatnia cyfra to wielkość opakowania) lub zamiennik wedle uznania, dla bezpieczeństwa 6 litrów, znajdź dowolny porządny warsztat który ma VCDS i korek M24x1,5 z króćcem, podnośnik dla wygody i wystarczy. W razie potrzeby instrukcji w necie jest multum.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
patefoniq
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2017, o 19:39
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Czarnocin
Kontakt:

Re: olej w DSG

Post autor: patefoniq »

Zapp pisze:Kup G052182Ax (ostatnia cyfra to wielkość opakowania) lub zamiennik wedle uznania, dla bezpieczeństwa 6 litrów, znajdź dowolny porządny warsztat który ma VCDS i korek M24x1,5 z króćcem, podnośnik dla wygody i wystarczy. W razie potrzeby instrukcji w necie jest multum.
A ja z doświadczenia po Tiptronicu powiem tyle, że tylko ASO i koniec. Zadnych Febi i tym podobnych wynalazków.
Mnie do Passata zalano zamiennik i skrzynia szarpie zamula itp. Nigdy więcej nie zrobię, ani rozrządu, ani oleju w skrzyni poza ASO.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: olej w DSG

Post autor: Zapp »

Jak czytam Twoje posty, to ogólnie masz jakieś same złe doświadczenia. Może rzeczywiście powinieneś jeździć ze wszystkim do ASO - w końcu po coś są.

A ja z doświadczenia trzech aut z DSG (na dziś mają przebiegi ok. 320, 290 i 70tkm) powiem tyle: z żadnym nie byłem w ASO na zmianę oleju w DSG. Wystarczy dobry warsztat z podstawową wiedzą i czystością pracy. Chociaż ta wiedza też sumie nie jest potrzebna - bo można stać obok i komenderować, jeżeli się wie co i jak.
Zamienniki wypróbowałem chyba wszystkie: Ravenol, Febi, Pentosin, Motul, LM, i oczywiście ten w oryginalnych butelkach (nawet mi się nie chciało szukać, co tak naprawdę jest tam wlane) - i żadnych różnic w działaniu nie stwierdziłem.
Natomiast organoleptycznie była jedna różnica: Liqui Moly śmierdzi najbardziej. I to może mieć dla kogoś znaczenie 8-)
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: olej w DSG

Post autor: CLO27 »

Rozrząd w aso :lol: powodzenia :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: olej w DSG

Post autor: marioti »

CLO27 masz jakieś złe doświadczenia z rozrządem w ASO? Mnie jeszcze tam nie było z rozrządem, ale właśnie rozważałem taką opcję.
Awatar użytkownika
patefoniq
Posty: 30
Rejestracja: 29 gru 2017, o 19:39
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Czarnocin
Kontakt:

Re: olej w DSG

Post autor: patefoniq »

CLO27 pisze:Rozrząd w aso :lol: powodzenia :)
Wiesz, ja to samo moge powiedzieć w IT. W zyciu nie oddam sprzętu do serwisu Della, Lenovo, czy innego, chyba że zmusi mnie do tego gwarancja (chociaż jak kupuję coś w Dellu to i tak sam sobie wymieniam). Jednak ja żyję z IT i siedze w tym prawie 30 lat, ale jak ktoś mnie pyta, co ma zrobić, a ja mu nie pomogę, bo za daleko lub nie mam czasu to zawsze doradzę serwis, bo chociaż jest się z kim bić, a w ostateczności i telewizja pomoże (mialem problemy z Fiatem, którego kupiłem w salonie i po interwencji w Bielsku Białej i Polsat News oraz TVN24 od razu wszelkie usterki zostaly usunięte), a z mechanikami bywa różnie, np. teraz zamienili mi uszkodzone czujniki parkowania na nowe...również uszkodzone i nie odbierają telefonów i nawet fv nie wystawili.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
pozdrawiam
Piotr Paszkowski aka patefoniQ
Obsługa informatyczna, Outsourcing IT - Łódź / łódzkie
http://www.syslink.pl
Awatar użytkownika
Tomcio83
Posty: 130
Rejestracja: 14 paź 2016, o 18:04
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: warszawa bielany

Re: olej w DSG

Post autor: Tomcio83 »

Lej normalnie Ravenol do dwusprzegłówek,dct/dsg.
ODPOWIEDZ