Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 cze 2018, o 19:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 90 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: [S2] KESSY
PostNapisane: 14 gru 2014, o 18:53 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 14 gru 2014, o 15:36
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Witam, jestem nowym urzytkownikiem forum :) Od dwoch lat mieszkam na stale w Manchesterze (UK) w piatek kupilismy nowa skode superb. Wyposazenie L&K 4x4 170KM diesel. Jecalismy po Mazde 6, a wyszlo jak zwykle ;) Moze podpowiecie mi na co mam zwracac uwage od poczadku eksploatacji? Jakimi predkosciami jezdzic? Czy zawsze po trasie nim wylacze silnik poczekac te 30 sekund? Dodam, ze samochod ktory wczoraj zamowilismy otrzymmy za 2-3 miesiace. (Jak tylko odbierzemy fotki wstawie na forum).
Pozdrawiam was serdecznie Adam

BTW: w naszym aucie zamowilismy KESSY i nie dopytalem, a nie chce z kazda pierdola dzwonic do salonu. Pytanie brzmi, czy po wyjsciu z auta samochod zarygluje sie sam czy musze wlaczyc przycisk zamykania drzwi? Dzieki i do zobaczenia na drodze!

G贸ra

G贸ra
 Tytu艂: Re: [S2] KESSY
PostNapisane: 14 gru 2014, o 18:56 

Imi臋: Grzesiek
Do艂膮czy艂(a): 16 pa藕 2010, o 11:35
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Gratki wyboru wozid艂a... Kessy to 艣wietny zakup i nie b臋dziesz 偶a艂owa艂... niestety nie zrobi nic za Ciebie... po wyj艣ciu z samochodu dodyksz kciukiem czo艂a klamki i samoch贸d si臋 zarygluje a jak b臋dziesz chcia艂 otworzy膰 to wystarczy tylko z艂apa膰 za klamke. Pamietaj 偶e czujniki s膮 tylko w przednich drzwiach.... i klapie bagaznika

G贸ra

PostNapisane: 14 gru 2014, o 19:05 

dzieki, a co na temat eksploatacji auta? czy prawda jest, ze trzeba czekac te kilkanascie sekund czy tez nie? na co zwracac uwage? itp (pytam bo to moj pierwszy diesel i nie chce go popsuc ;))

G贸ra

PostNapisane: 14 gru 2014, o 19:32 
Moderator

Imi臋: Szymek
Do艂膮czy艂(a): 13 maja 2012, o 10:59
Samoch贸d: Superb II
no co kilkana艣cie sekund? :lol:

:D

Sk膮d takie info wyci膮gn膮艂e艣? Trwa tyle samo co klikni臋cie na kluczyku tyle, 偶e nie musisz klika膰. :D

Mondeo MK5 2.0 TDCI Hatch
OIII 1.6 TDI DSG Kombi
Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 14 gru 2014, o 19:45 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
pewnie mu chodzi o sch艂odzenie turbiny - wystarczy, 偶e przez ostatni kilometr - dwa nie b臋dziesz pa艂owa艂 auta i mo偶esz wy艂膮cza膰 bez zastanawiania si臋

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 14 gru 2014, o 19:56 

Enriquez napisa艂(a):
pewnie mu chodzi o sch艂odzenie turbiny - wystarczy, 偶e przez ostatni kilometr - dwa nie b臋dziesz pa艂owa艂 auta i mo偶esz wy艂膮cza膰 bez zastanawiania si臋

wlasnie o to mi chodzilo.

Dzieki

G贸ra

PostNapisane: 15 gru 2014, o 10:12 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Jak ju偶 kiedy艣 pisa艂em, nie widz臋 w Kessy nic rewelacyjnego. Gdyby to by艂a zamiast kluczyka cienka karta, kt贸r膮 mo偶na nosi膰 w portfelu z dokumentami, to co innego. Ale dostaniesz normalne, klasyczne kluczyki, identyczne jak bez kessy, i w czasie jazdy b臋dziesz musia艂 go trzyma膰 w kieszeni albo gdzie艣 luzem w samochodzie. Zamiast przekr臋ci膰 kluczyk w stacyjce trzeba nacisn膮膰 przycisk. Nie ma te偶 w Skodzie opcji otwierania baga偶nika ruchem nogi pod tylnym zderzakiem. Przy wyj艣ciu z samochodu trzeba pami臋ta膰 aby zabra膰 kluczyk. Poza tym w czasie jazdy ca艂y czas siedzisz w zasi臋gu promieniowania elektromagnetycznego, kt贸re zinterferowane z promieniowaniem BT i GSM nie jest pewnie na d艂u偶sz膮 met臋 oboj臋tne dla zdrowia.
Jak kto艣 s艂usznie napisa艂 wy偶ej, jak masz kessy to nic nie zrobi si臋 samemu. Ja ju偶 je mam ponad 1,5 roku i nic rewelacyjnego w tym nie widz臋. Na etapie zamawiania samochodu usi艂owa艂em nawet zrezygnowa膰 z tej funkcji ale nie ma takiej mo偶liwo艣ci w mojej wersji. Przy tym jak ostrzegaj膮 w instrukcji, kessy mo偶e nie zadzia艂a膰 w bliskiej okolicy innego 藕r贸d艂a promieniowania np. stacji bazowych gsm itp. i w贸wczas nie jest to podstaw膮 do wezwania pomocy Skody w ramach gwarancji. W skrajnej sytuacji holowanie na koszt klienta. Ja mia艂em kiedy艣 taki numer ko艂o Pa艂acu Kultury w Warszawie. Nie mog艂em otworzy膰 drzwi. Ale na szcz臋艣cie pomog艂o odblokowanie drzwi z kluczyka przy艂o偶onego do lewego podszybia.

Konieczno艣膰 odczekania przy wy艂膮czaniu silnika nie jest zwi膮zana z dieslem tylko z obecno艣ci膮 turbo i dotyczy te偶 silnika benzynowego, je偶eli ma turbo. Tak jak napisa艂 Enriquez. Ja w praktyce robi臋 tak, 偶e jak wsiadam do samochodu to pierwsz膮 rzecz膮 jak膮 robi臋 to odpalenie silnika (niech sobie olej wsz臋dzie dop艂ynie) a jak wysiadam to ostatni膮 czynno艣ci膮 jest jego wy艂膮czenie. Turbo pracuje przy obrotach silnika powy偶ej ok. 2000. Po spokojnej je藕dzie miejskiej, szczeg贸lnie w korku, nic si臋 nie stanie jak wy艂膮czysz natychmiast. Ale po je藕dzie po autostradzie lub z max pr臋dko艣ci膮 w mie艣cie zdecydowanie trzeba odczeka膰.

G贸ra

PostNapisane: 15 gru 2014, o 17:18 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
w por贸wnaniu do szukania kluczyka po kieszeniach czy torebce to rewolucja - zw艂aszcza jak si臋 ma zakupy w r臋kach. Pewnie, 偶e zawsze mo偶na oczekiwa膰 wi臋cej - kluczyk w formie karty czy breloczka, otwieranie baga偶nika nog膮, itd... Ale por贸wnuj膮c do zwyk艂ego - jest znacznie wygodniejszy. Ja te偶 nie jestem szcz臋艣liwy jak kluczyk otwiera si臋 w kieszeni, ale ani my艣l臋 rezygnowa膰 z tego. A spr贸bowa艂bym 偶onie zabra膰 z jej autka :)
Promieniowanie elektromagnetyczne kluczyka - daj spok贸j... Kto z nas wy艂膮cza kom贸rk臋 po wej艣ciu do samochodu - to jest promieniowanie, na dodatek odbijane przez ekran jak w puszce Faraday'a. Jak kto艣 chce umiera膰 zdrowszy to na pocz膮tek prosz臋 por贸wna膰 dzia艂anie nadajnika kom贸rki na kilkadziesi膮t km (nawet 2W) z nadajnikiem o realnym zasi臋gu kilkadziesi膮t cm i usun膮膰 g艂贸wne zagro偶enie. Do tego jeszcze promieniowanie ekran贸w komp贸w,reklam LCD, nadajnik贸w RTV, sieci energetycznych, system贸w GPS, Bluetooth, WiFi .... no i gdzie艣 przy ko艅cu oczywi艣cie Kessy :lol:
Wady oczywi艣cie s膮 - 艂atwiej otworzy膰 za pomoc膮 kompa, transpondera itd. czyli w艂am. Ale powiedzmy wprost - to ju偶 z艂odzieje wy偶szej klasy i 偶adne zabezpieczenia na takich nie dzia艂aj膮. oraz oczywi艣cie dro偶sze kluczyki w przypadku zgubienia. Ale pomimo pe艂nej 艣wiadomo艣ci tych wad S2 to trzecie moje autko z podobnym systemem.

Co do blokady przy Pekinie - SKO89 przecie偶 mog艂e艣 otwiera膰 jak zwyk艂ym pilotem. Nie dawa艂 rady? To w czym tutaj wina Kessy? Chyba nawet pomog艂o skoro przyk艂ada艂e艣 do lewego podszybia - zwyk艂y mo偶esz sobie przyk艂ada膰 nawet przez kilka godzin ;) Zawsze pozostaje jeszcze awaryjne otwarcie drzwi mechanicznie. Dwa razy roz艂adowa艂em akumulator i korzysta艂em z tej opcji. Z Kessy w formie karty musia艂bym wezwa膰 ASO, a tak tylko alarm na mnie pyszczy艂 jak pod艂adowa艂em. Rozbrojenie alarmu wewn膮trz samochodu powinno zadzia艂a膰 nawet przy Pekinie - dzia艂a艂oby w puszce. BTW ja nie mia艂em 偶adnych problem贸w z alarmem i Kessy parkuj膮c przy PKiN.

Turbina w benzynowych ma swoje w艂asne ch艂odzenie wi臋c jest troch臋 mniej nara偶ona na skutki natychmiastowego wy艂膮czenia po ostrej je藕dzie. Ale tak naprawd臋 ja musz臋 pami臋ta膰 tylko podczas jazdy autostrad膮 i tankowania przy autostradach o studzeniu - tak samo w dieslu czy benzynie. W ka偶dym innym przypadku charakterystyka jazd wymusza studzenie turbiny pod koniec jazdy. Wystarczy tylko pami臋ta膰 o oszcz臋dzaniu silnika na zimnym i tyle dba艂o艣ci o turbin臋.

G贸ra

PostNapisane: 15 gru 2014, o 19:27 

dzieki chlopaki za podpowiedzi ;)

G贸ra

PostNapisane: 16 gru 2014, o 14:23 

Rezon - ja w艂a艣nie tej torebki nie nosz臋 to dlatego mi to kessy nie za bardzo pasuje. Ale oczywi艣cie, zgodnie z aktualnymi trendami, szanuj臋 wszelkie odmienno艣ci i dewiacje:)))) Karty z kluczykiem te偶 s膮. Grot jest wsuni臋ty w kart臋. Jest ona troch臋 grubsza ni偶 kredytowa ale nadal mie艣ci si臋 w portfelu.

Przy pa艂acu w艂a艣nie odpali艂em z autoalarmu kluczyka. Pewnie gdyby i to nie zadzia艂a艂o to bym u偶y艂 klucza mechanicznego.

Nie chodzi艂o mi o promieniowanie z kluczyka, tylko promieniowanie z anten uk艂adu kessy. Jest ich 艂膮cznie kilka i musz膮 by膰 aktywne 24h/dob臋. Oczywi艣cie, ze samo w sobie to promieniowanie nie jest zab贸jcze ale wg mnie zbyteczne. A zinterferowane z innymi 藕r贸d艂ami podobnego promieniowania trudne do zdiagnozowania. Od 2012 roku w Szwecji zakazano wi-fi w 偶艂obkach, przedszkolach i szko艂ach podstawowych. W tym samym czasie we W艂oszech kontrola wykaza艂a, 偶e nat臋偶enie promieniowania wi-fi w poci膮gach dalekobie偶nych przekracza dopuszczalne normy o 3000%. A jednak ludzie wychodz膮 z poci膮g贸w 偶ywi. W Polsce w og贸le nie prowadzi si臋 takich bada艅 bo nadal kasa jest bo偶kiem.
Stwierdzenie, ze masa innych 藕r贸de艂 tez promieniuje nie uzasadnia tego, 偶e nale偶y je mno偶y膰 bez opami臋tania. Zawsze by艂em zwolennikiem 艂膮czno艣ci bezprzewodowej, jako bardzo wygodnej, ale tylko w sytuacjach, w kt贸rych 艂膮czno艣膰 przewodowa by艂a niemo偶liwa lub utrudniona. Otwieranie samochodu z pilota (sekundowa transmisja o ma艂ym nat臋偶eniu) by艂a wystarczaj膮cym kompromisem. Kessy uwa偶am za przerost formy nad tre艣ci膮.
Przypominam, ze przed wojn膮 w USA by艂y bardzo modne sanatoria gdzie ludzie dla poprawy zdrowia na艣wietlani byli promieniami RTG. I nawet byli tacy co zdrowieli. Opami臋tanie w u偶ywaniu tego rodzaju promieniowania przynios艂a dopiero ko艅c贸wka II W艢. W贸wczas te偶 nie by艂o dowod贸w na szkodliwo艣膰 promieniowania RTG a teraz s膮. Tak samo b臋dzie z promieniowaniem elektromagnetycznym. A wbrew pozorom, im ni偶sze jego nat臋偶enie tym bardziej jest podst臋pne dla systemu obronnego organizmu. Prosz臋 pami臋ta膰, 偶e fale m贸zgowe i nap臋dzaj膮ce serce maja minimalne nat臋偶enie a s膮 podstawa naszego funkcjonowania.

G贸ra

PostNapisane: 16 gru 2014, o 14:43 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Anteny kessy s膮 odbiorcze. Wi臋c Twoja teoria jest z d...

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 16 gru 2014, o 15:18 

Kluczyk wysy艂a sygna艂 zwrotny do anteny odbiorczej Kessy. Aby taki sygna艂 wys艂a膰 musi uprzednio sam dosta膰 sygna艂. Sk膮d???

Dzi臋kuje za uznanie ale teorie o interferencji fal oraz negatywnego wp艂ywu na zdrowie fal elektromagnetycznych nie s膮 mojego autorstwa:))

G贸ra

PostNapisane: 16 gru 2014, o 16:18 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
sko89 jeszcze raz napisz臋 - bez przesady z t膮 szkodliwo艣ci膮 Kessy. Masz dooko艂a tyle interferuj膮cych znacznie mocniejszych nadajnik贸w, 偶e do艂o偶enie jeszcze jednego to piku艣. Skoro PKiN wprowadza takie zak艂贸cenia - to jakie jest promieniowanie w okolicy? Ze wszystkich dodatk贸w umilaj膮cych 偶ycie opartych na radiowym przesyle fal akurat systemy bezkluczykowe s膮 niemal przy ko艅cu listy pod wzgl臋dem mocy nadajnika. Byle smartfon w samochodzie to wi臋ksze 藕r贸d艂o zagro偶e艅 ni偶 ca艂e stado Superb贸w z Kessy. Masz tam trzy niezale偶ne systemy nadawczo-odbiorcze o mocach znacznie przekraczaj膮cych Kessy ka偶dy skoncentrowane w jednej obudowie, kt贸ra na dodatek bardzo cz臋sto jest przyk艂adana do g艂owy. Wyrzuci艂e艣 ju偶 smartfona? Nie? A wiesz, 偶e potrafi nawet skutecznie zak艂贸ci膰 dzia艂anie systemu bezkluczykowego? W S2 z tym si臋 jeszcze nie spotka艂em, ale w innych autkach trzymanie kluczyka w kieszeni w pobli偶u telefonu czasami oznacza艂o brak mo偶liwo艣ci odpalenia. By膰 mo偶e pracowa艂y na podobnych cz臋stotliwo艣ciach albo ich krotno艣ciach.
Nikt nie neguje negatywnego oddzia艂ywania fal elektromagnetycznych, ale Twoje uzasadnianie wredno艣ci Kessy szkodliwo艣ci膮 promieniowania przypomina leczenie kataru u osoby umieraj膮cej na zawa艂 bo zatkany nos utrudnia jej oddychanie. Przytoczone dzia艂ania Szwed贸w odno艣nie WiFi mog艂yby to potwierdza膰 gdyby wynika艂y wy艂膮cznie ze szkodliwo艣ci promieniowania - problem mia艂 chyba nieco szersze t艂o.
Nie wiem jak Kessy - ale mo偶e dzia艂a膰 na zasadzie respondera czyli odsy艂ania zniekszta艂conego sygna艂u do nadajnika jak lokalizatory Recco . Obstawia艂bym jednak nadajnik aktywny - kwestia czy dzia艂aj膮cy ca艂y czas, czy aktywowany sygna艂em z samochodu.
Ja te偶 torebek nie nosz臋 - pisa艂em, 偶e denerwuje mnie otwieranie si臋 kluczyka w kieszeni spodni, ale moja 偶ona nosi torebki, a poniewa偶 te偶 ma system bezkluczykowy w swoim autku to nie musi szuka膰 kluczyka. Zazwyczaj ja to robi臋, jak potrzebuj臋 co艣 zrobi膰 przy jej samochodzie ;) 呕eby chocia偶 zawsze nosi艂a t臋 sam膮 by艂oby pro艣ciej ;)

G贸ra

PostNapisane: 16 gru 2014, o 16:43 
Moderator

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 12 lis 2012, o 15:54
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 277 KM / 347 Nm
Polecam https://en.wikipedia.org/wiki/Smart_key#Keyless_Go

Omawiali艣my ten temat kiedy艣 z Enrriquezem. KESSY nie jest ca艂y czas aktywny, dzia艂a tylko przy wy艂膮czonym silniku wi臋c jak siedzimy wewn膮trz to nie ma 偶adnego promieniowania wi臋c przesta艅cie si臋 zamartwia膰 i tworzy膰 teorie spiskowe. To nie jest system antynapadowy, ma s艂u偶y膰 do zamkni臋cia, otwarcia i uruchomienia silnika. Jak kto艣 nie wierzy to niech wyjdzie z samochodu z uruchomionym silnikiem maj膮c kluczyk w kieszeni i pozwoli drugiemu kierowcy odjecha膰... je艣li my艣licie, 偶e samoch贸d po przejechaniu kilkunastu czy nawet kilkuset metr贸w si臋 zatrzyma to si臋 zdziwicie... wi臋c sko89 - odpu艣膰 ta szkodliwo艣膰 bo nie wiesz, o czym m贸wisz...

Jako u偶ytkownik KESSY od blisko dw贸ch lat nie kupi艂bym teraz samochodu nie wyposa偶onego w taki system - i to nawet jesli brakuje mi otwierania machni臋ciem noga pod zderzakiem (a brakuje mi - Enriquez wzi膮艂bys sie wreszcie za to). By艂 to zreszt膮 jeden z powod贸w, dla kt贸rych zam贸wi艂em nowa Fabi臋 :)

G贸ra

PostNapisane: 16 gru 2014, o 17:52 

Ja wymieni艂em promieniowanie elektromagnetyczne jako wg mnie zb臋dne dodatkowe obci膮偶enie przy tego typu funkcjonalno艣ci urz膮dzenia. Dla mnie gad偶ecie. Nie twierdzi艂em, ze jest to najwa偶niejsza wada, kt贸ra grozi utrat膮 zdrowia. Obok innych wad Kessy plasowa艂em j膮 gdzie艣 na ko艅cu. Osobi艣cie nadal oceniam Kessy raczej negatywnie uznaj膮c j膮 jako typowy przerost formy nad tre艣ci膮. Ale to jest oczywi艣cie kwestia gustu i osobistych upodoba艅. Dopiero jako dodatkow膮 wad臋 uzna艂em ew. szkodliwo艣膰 promieniowania elektromagnetycznego. Wobec przekonywania mnie przez innych, 偶e tego typu promieniowanie nie jest szkodliwe, temat z automatu si臋 rozwin膮艂 i ur贸s艂 do g艂贸wnego, a pocz膮tkowo by艂 trzeciorz臋dny.

Na dodatek je偶eli po odpaleniu silnika kessy przestaje promieniowa膰 to bardzo dobrze, nie wiedzia艂em.
To, 偶e raz odpalony silnik b臋dzie chodzi艂 do wy艂膮czenia lub sko艅czenia paliwa bez kluczyka wewn膮trz wozu wiedzia艂em i tak ma by膰. To ze wzgl臋d贸w bezpiecze艅stwa aby ew awaria kluczyka/zak艂贸cenia 艂膮czno艣ci lub wy艂adowanie baterii nie spowodowa艂o samoczynnego wy艂膮czenia silnika, np. w trakcie wyprzedzania.

pab576 je偶eli chodzi o badania nad wp艂ywem promieniowania elektromagnetycznego na organizmy 偶ywe, zdecydowanie wiem co m贸wie (og贸lnie, nie tylko o kessy chodzi).
Ja natomiast jako u偶ytkownik kessy od ponad 1,5 roku bez 偶alu bym z niego zrezygnowa艂. Natomiast absolutnie nie ze zintegrowanego kluczyka i centralnego zamka sterowanego z kluczyka radiowo. Tak to ju偶 jest. Jeden woli blondynki a inny brunetki:)))
Ciesz臋 si臋 te偶, 偶e system kessy nie tylko ma anteny odbiorcze.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 90 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5, 6  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: