Ubezpieczenie 2rok superb3

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: kamracik »

Produkcja 2014
Nabycie/Rejestracja 2015
Kombi Ambition/1.8TSI
Autoalarm/Immobilizer
OC - full zniżki
AC - 1 szkoda 2016
Kawaler
Parking na ulicy
20kkm rocznie

~3500PLN (AC - 65kPLN, OC, NNW - 150kPLN, Assistance Midi Kraj+Europa, Opony, Serwis, brak wkładu własnego, brak amortyzacji części, części oryginalne).
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: Camillinhio »

marcin wroclaw pisze:Kamracik, podaj parametry samochodu i kwotę za OC i AC. Jestem ciekaw, czy jak pisze marcin, mogłem postarać się o ofertę na poziomie 4%, zamiast 5,7%...teraz po jabłkach, ale warto wiedzieć

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcinie, źle oszacowałeś wartość swojej limuzyny. Zdecydowanie ją zaniżyłeś ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: marcin wroclaw »

W zeszłym roku na podobne parametry miałem chyba 2800... W tym roku ten sam agent i to samo towarzystwo dało na dzień dobry 3600:(((
A potem poprosiłem o ofertę to samo towarzystwo przez oficjalną agencje i... 2800 za lepszy pakiet... What de fax?


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: marcin wroclaw »

Camillinhio pisze:
marcin wroclaw pisze:Kamracik, podaj parametry samochodu i kwotę za OC i AC. Jestem ciekaw, czy jak pisze marcin, mogłem postarać się o ofertę na poziomie 4%, zamiast 5,7%...teraz po jabłkach, ale warto wiedzieć

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcinie, źle oszacowałeś wartość swojej limuzyny. Zdecydowanie ją zaniżyłeś ;)
Prawdziwą wartość doceniają znawcy, a nie laicy :)

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: JacekRS »

4422PLN - Alianz - od 136 461kPLN brutto. (od 123 702 netto + 50% VAT by było 4027PLN, ale nie biorę tego pod uwagę)

OC,AC,NNW (10kPLN),ASSISTANCE.
Holowanie na terenie Polski do 650 km zagranica do 1000 E
samochód zastępczy przy awarii 4 dni ,wypadek,kradzież 9 dni
stała wartość pojazdu ,ubezpieczenie szyb, równa droga (cokolwiek to znaczy), utrzymanie sumy ubezpieczenia.
Naprawa na nowych oryginalnych częściach itp itd.

Widzę, że NNW niektórzy mają i na 150kPLN, ciekawe o ile by wzrosła mi składka podnosząc do tej wartości NNW.

Dodam, że po negocjacjach i podaniu numeru PESEL i ponownej kalkulacji tak wyraźnie oferta ubezpieczenia spadła. Zauważyłem, że w ASO w ubezpieczeniach mają wgląd tylko w historię ostatniego roku/dwóch użytkowania samochodu i w rubrykach "ilość lat AC" i "ilość lat OC" było wpisane 2 i 2 ?. Teraz (po podaniu PESEL) jest 10 i 12 i w porównaniu do oferty początkowej to spadła z 6018PLN do 4422PLN, - 1600PLN w kieszeni, miło 8-).
mattm
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2017, o 17:33
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wwa
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: mattm »

kamracik pisze:Produkcja 2014
Nabycie/Rejestracja 2015
Kombi Ambition/1.8TSI
Autoalarm/Immobilizer
OC - full zniżki
AC - 1 szkoda 2016
Kawaler
Parking na ulicy
20kkm rocznie

~3500PLN (AC - 65kPLN, OC, NNW - 150kPLN, Assistance Midi Kraj+Europa, Opony, Serwis, brak wkładu własnego, brak amortyzacji części, części oryginalne).
Axa?

Jest tanio, ale niewiele towarzystw gorzej likwiduje szkody ;)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: kamracik »

Tak, AXA. Do tej pory likwidowałem jedna szkodę i zero problemu. Odstawiłem auto do serwisu i heja, nic mnie więcej nie interesuje.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: kamracik »

Poza tym.. tanio?! Proszę Cię...
mattm
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2017, o 17:33
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wwa
Kontakt:

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: mattm »

kamracik pisze:Poza tym.. tanio?! Proszę Cię...
Pewnie chciałabyś za darmo :)

Pracuję z branży i to taka moja opinia o Axie. No może nie tylko moja ;)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: kamracik »

Ogólnie słyszałem już te opinie i nie są odosobnione, ale z ubezpieczenia rzadko korzystam, a i prawników od tego mam spoko :)

Odnośnie ceny sorry, ale auto spada na cenie 10k w rok, a ubezpieczenie rośnie.. no nie tak powinno być. Inna sprawa, że zaczynają od 4300PLN za przedłużenie czy jakoś tak, a kalkulator na stronie pokazuje 3500 dla nowych.. też nie tak powinno być. Szczęśliwie po grzecznym zwróceniu uwagi, że chyba dupę na głowę wymienili bez problemu poprawiają tą cenę. Tak samo kalkulator w mBanku, dla tych samych wartości za każdym razem powinien pokazywać tą samą cenę, a pokazuje wyższą, już nie mówiąc, że skoro zapisałem sobie kalkulacje i mam teraz do kiedy jest ważna to chciałbym móc skorzystać z tej ceny, a nie mogę.. sorry, ale wkurzają mnie takie rzeczy, bo trąci to tym, że mają ludzi za debili po prostu, a nie, że dopasowują cenę ubezpieczenia na podstawie jakiegoś wzoru (jak głupi by nie był).
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: marcin wroclaw »

Tak to jest jak banda cwaniakow ma przyzwolenie że strony ustawodawstwa na tworzenie niejasnych, nieczytelnych, często opartych na tzw wspolczynnikach eksperckich reguł do obliczania stawki... Powiedzieć wprost klientowi, że jest golony chuj wie z co to już tak łatwo nie potrafią

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: alexyn »

kamracik pisze:Tak, AXA. Do tej pory likwidowałem jedna szkodę i zero problemu. Odstawiłem auto do serwisu i heja, nic mnie więcej nie interesuje.
AXA???????? Proszę Cię...straciłem kupę nerwów likwidując z nimi szkodę. Nigdy więcej. Sprawa nadawała się do prawników ale już mi się nie chciało bić głową w mur. Banda cwaniaków i ludzi, którzy zrobią wszystko, żeby przypadkiem nie wypłacić Ci odszkodowania/zlikwidowania Twojej szkody. Poczytaj sobie opinie ludzi w internecie, opisy spraw prawniczych przeciwko AXA itd....

Choćby AXA dawała 2000pln mniej niż inne ubezpieczalnie - nigdy się na nich nie zdecyduje. Tobie radzę to samo...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: Camillinhio »

Opinie w internecie najczęściej piszą Ci niezadowoleni. I właściwie o każdym towarzystwie ubezpieczeniowym takie znajdziesz. Korzystałem z usług AXA, likwidowałem z nimi szkodę, i nie mam im nic do zarzucenia. Za to sporo nerwów napsuli mi w Hestii i Compensie. Także, co internauta, to opinia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: kamracik »

Dokładnie, ja nie miałem przebojów z nimi, za to miałem z Wartą. Wszystko zależy od ludzi i danej sytuacji. Jeśli jest podstawa to będą próbowali się wymigać, ale jak likwidujesz przez serwis to nie bardzo mają prawo, a najmniej mnie to interesuje. Ja odstawiam auto i odbieram gotowe, a jak się z ASO rozliczą mi to lata.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Ubezpieczenie 2rok superb3

Post autor: Big »

Panowie, wszyscy ubezpieczyciele to jednak wielka banda naciągaczy. Płacisz składki? Jest o.k. Potrzebujesz likwidacji szkody? Wymyślają setki powodów dla których właśnie w tej konkretnej sytuacji nie należy się wypłata odszkodowania.
Szczytem bezczelności była odmowa wypłaty odszkodowania za zalany czystą wodą, w garażu podziemnym bloku w którym mieszka, samochód mojego kumpla, tylko dlatego, że według ubezpieczyciela ( nie pamiętam w tej chwili co to było za TU) był to ... nie ten rodzaj powodzi. Śmiałem się, że samochód zalała woda słodka, a przecież wg. ubezpieczyciela w środku Lublina powinna go może zalać słona woda morska ;)
Koleżanka rok temu uszkodziła, fakt delikatnie, zderzak innego auta. Wypłata ubezpieczyciela dla poszkodowanego celem pokrycia szkody zarysowanego zderzaka wynosiła UWAGA!! ... 26 zł !!!
Po prostu jedna wielka ściema !!!

Z drugiej strony co druga osoba mająca szkodę chwali się jak to zarobiła na szkodzie bo "dołożyła" do niej zniszczony wcześniej np. przez samego siebie element auta lub wzięła pieniądze nie naprawiając szkody. Z tego względu moim zdaniem powinno być zakazana wypłata pieniędzy bez naprawienia szkody. Rozliczenie szkody powinno odbywać się tylko na podstawie faktur z zakładu naprawiającego auto, choć i na to pewnie nasi jakże "uczciwi" rodacy znaleźliby sposób.
Sorry ale to jest własnie Polska i polacy. Czy to pracownik ubezpieczyciela czy poszkodowany w zdarzeniu, obaj myślą tylko jak jeden ma oszukać drugiego. Niestety taka jest nasza mentalność :(

P.S.
Na kongresie zamówień publicznych dyskutowano o zapisach zabezpieczających system zamówień przed korupcją. Ludzie z Norwegii, którzy byli obecni na tym kongresie, nie mogli wyjść z podziwu, że ktoś chce wprowadzać zabezpieczenia przed defraudacja publicznych środków. Twierdzili, że po co ktoś miałby oszukiwać państwo i kraść publiczne pieniądze, skoro to też i ... jego pieniądze.
Prawda, że dzieli nas mentalna przepaść?
ODPOWIEDZ