Rozmiar kół

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozmiar kół

Post autor: kamracik »

Maniekadamek pisze:
CLO27 pisze:yyy a po kiego h ci taka dojazdówka? Masz taką to załóż, nie masz to kup 16 :)
Po takiego h pytam o 15-tkę ponieważ w miejscu koła jakbyś błysnął inteligencją mam butlę gazową. W bagażniku także jeździ sobie subwoofer i potrzebuję jak najmniejsze koło aby chociaż trochę znaleźć miejsca w bagażniku.
Rozumiem, że Ty błyszczysz inteligencją? Jeśli tak to wiedz, że w aucie zapewne masz koła podobnej średnicy jak rozmiar 205/55 R16 - 40.64cm + 2x 11.275cm = 63.19 cm, a do tego chcesz wepchnąć dojazdówkę, która ma 125/70R15 - 38.1cm + 2x 8.89cm = 55.88 cm? Really?

Już nie mówiąc o inteligencji pytania, bo skoro masz w poważaniu różnicę prawie 10cm na kole, to co za problem wziąć dojazdówkę 16"? Przecież miejsca zajmuje prawie tyle samo:
115/70R16 - 40.64cm + 2x 8.05cm = 56.74 cm
125/70R15 - 38.1cm + 2x 8.89cm = 55.88 cm

Tak ciężko sobie przekalkulować średnice i zobaczyć, że błąd się popełniło już na samym początku, zadając to pytanie?

Ostrzegając, jeśli założysz taką dojazdówkę z różnicą prawie 10cm to zapewne zgłupieje ABS, ESP i kilka innych systemów (nie jestem pewien jakie są w SI) nie wspominając o jakimkolwiek zachowaniu auta na drodze. Bałbym się tak jechać dalej niż parę kilometrów do najbliższej wulkanizacji.

No i pamiętaj, że przede wszystkim dojazdówka taka musi spełniać indeks nośności.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Rozmiar kół

Post autor: CLO27 »

Maniekadamek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:

YYY no rzeczywiście jak ja mogłem tak nie błysnąć inteligencją oj ja niedobry hehee.....myślałem, że szerokość koła się nie zmienia a tu o dziwo miałeś wspaniały pomysł heheheheheh :lol: :lol: :lol: od dziecięcego rowerku sobie dopasuj przecież to bez różnicy, a ile miejsca zaoszczędzisz....wpierdziel jeszcze wzmacniacz i głośnik do bagażnika.....wtedy jedynie dmuchane kółko ci zostanie do wożenia w schowku pod fotelem :lol: :lol: :lol: buhahahahahahahah zmień nick na gadżet :lol: :lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ODPOWIEDZ