Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: InSane Sportline MY17 1.8TSI M/T [180KM/320Nm]

Post autor: Camillinhio »

Wygrałem w kasynie, jak niegdyś prezydent Warszawy ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: InSane Sportline MY17 1.8TSI M/T [180KM/320Nm]

Post autor: piramida »

Enriquez pisze:dobra dobra, a stage 3 się wzięło na kredyt...
wóz w kredycie to na stage można sobie pozwolić :lol:
P.S. stage 3 dopiero nadejdzie :mrgreen:

Znajomy kiedyś powiedział mi taką jedną maksymę, mając firmę, wszystko kupujesz w kredycie, leasingu a gotówkę trzymasz na czarną godzinę bo jak ci sie firma posypie to niech kredytodawcy czy leasingodawcy biorą z powrotem swoje środki trwałe a tobie zostaje kasa do dalszego funkcjonowania, w przypadku kupna wszystkiego za gotówkę po pierwsze nie jesteś w stanie pewnych rzeczy zakupić a po drugie jak sie firma posypie to i tak człowiek pozbędzie sie tych rzeczy i ani kasy ani środków trwałych ;)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: InSane Sportline MY17 1.8TSI M/T [180KM/320Nm]

Post autor: CLO27 »

Dokładnie...lepiej mieć kasę nawet w skarpecie niż w przedmiotach :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: InSane Sportline MY17 1.8TSI M/T [180KM/320Nm]

Post autor: Foton »

piramida pisze:Jest jeszcze druga strona medalu, Panie ze skarbówki, skąd Pan wziął 170kzł w gotówce na samochód skoro Pana dochody na to nie wskazują :lol:
W moim przypadku korzyści podatkowe w przypadku leasingu wychodzą około 14kzł w stosunku do gotówki więc w ten sposób otrzymujemy dodatkowe 10 % rabatu ;)

Główna zaleta gotówki to możliwość natychmiastowej sprzedaży samochodu i brak możliwości go stracenia jak w przypadku leasingu gdy tylko nie zapłacimy już dwóch zaległych faktur.
No skoro jest pytanie ze skarbowki skad masz pan pieniadze skoro ich nie wykazujesz to raczej traci o brak uczciwosci:)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: InSane Sportline MY17 1.8TSI M/T [180KM/320Nm]

Post autor: piramida »

Widziałeś kiedyś uczciwego podatnika czy uczciwe państwo? Mam na myśli nasze Polskie realia ;-) Idź do skarbówki i powiedz im że jesteś uczciwym obywatelem odprowadzającym podatki od każdej otrzymanej złotówki to zabiją cię śmiechem :D

Jak prowadzisz działalność to pewnie wiesz jak jest a jak nie prowadzisz to załóż a się przekonasz które pół dnia dłuższe ;-)

Przykład z życia wzięty, pewna osoba otwierając biznes od razu zakupiła kasę fiskalną aby od pierwszego dnia rejestrować przychody na kasie i wiesz co? Dostała wezwanie do skarbówki aby wytłumaczyć sie dlaczego od razu kupiła kasę skoro nikt tak nie robi i unika kasy jak ognia. Więc będąc uczciwym i rzetelnym, w oczach aparatu skarbowego i tak jesteś traktowany jak oszust i złodziej bo w naszym kraju po prostu nie da się prowadzić biznesu i odprowadzając od niego uczciwie wszelakie daniny bo jest ich tyle, że musiałbyś pracować tylno na opłacenie rachunków, podatków, zusów srusów, wynagrodzeń i na koniec zostało by ci wielkie gó.no. Tak jest system skonstruowany że malutki ma płacić i płakać a reszta ich nie interesuje...

Nie interesuje ich czy w danym miesiącu zarobiłeś pieniądze, kasa na zus ma się znaleźć, w przypadku pracownika zus odprowadzany jest z zarobionych pieniędzy, w przypadku przedsiębiorcy jest to obowiązkowy haracz i nikogo to nie interesuje skąd masz na to wziąć.

Na koniec, można by długo na ten temat rozmawiać ale to nie ma sensu tym bardziej na forum publicznym, bo paragrafy jedno a życie drugie ;-)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: Enriquez »

To prawda niestety. Jak patrzę na PIT zwykłego robola ile odprowadzam podatku i ZUSu to mnie w ch.... szczyka.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: piramida »

Problem w tym że to nie on odprowadza a pracodawca i niczego nie świadomy pracownik tylko myśli o tym jaki to pracodawca nie jest krwiopijcą. Jak by mu przyszło samemu co miesiąc zanieść w zębach do skarbówki i zusu myto to dopiero przejrzałby na oczy i skończyło by się głupie gadanie...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: Camillinhio »

piramida pisze:Widziałeś kiedyś uczciwego podatnika czy uczciwe państwo? Mam na myśli nasze Polskie realia ;-) Idź do skarbówki i powiedz im że jesteś uczciwym obywatelem odprowadzającym podatki od każdej otrzymanej złotówki to zabiją cię śmiechem :D
Kurde, ja tak robię. Muszę być jakiś dziwny, skoro jest to dla mnie naturalne ;)
Obrazek
Foton

Re: InSane Sportline MY17 1.8TSI M/T [180KM/320Nm]

Post autor: Foton »

piramida pisze:Widziałeś kiedyś uczciwego podatnika czy uczciwe państwo? Mam na myśli nasze Polskie realia ;-) Idź do skarbówki i powiedz im że jesteś uczciwym obywatelem odprowadzającym podatki od każdej otrzymanej złotówki to zabiją cię śmiechem :D

Jak prowadzisz działalność to pewnie wiesz jak jest a jak nie prowadzisz to załóż a się przekonasz które pół dnia dłuższe ;-)

Przykład z życia wzięty, pewna osoba otwierając biznes od razu zakupiła kasę fiskalną aby od pierwszego dnia rejestrować przychody na kasie i wiesz co? Dostała wezwanie do skarbówki aby wytłumaczyć sie dlaczego od razu kupiła kasę skoro nikt tak nie robi i unika kasy jak ognia. Więc będąc uczciwym i rzetelnym, w oczach aparatu skarbowego i tak jesteś traktowany jak oszust i złodziej bo w naszym kraju po prostu nie da się prowadzić biznesu i odprowadzając od niego uczciwie wszelakie daniny bo jest ich tyle, że musiałbyś pracować tylno na opłacenie rachunków, podatków, zusów srusów, wynagrodzeń i na koniec zostało by ci wielkie gó.no. Tak jest system skonstruowany że malutki ma płacić i płakać a reszta ich nie interesuje...

Nie interesuje ich czy w danym miesiącu zarobiłeś pieniądze, kasa na zus ma się znaleźć, w przypadku pracownika zus odprowadzany jest z zarobionych pieniędzy, w przypadku przedsiębiorcy jest to obowiązkowy haracz i nikogo to nie interesuje skąd masz na to wziąć.

Na koniec, można by długo na ten temat rozmawiać ale to nie ma sensu tym bardziej na forum publicznym, bo paragrafy jedno a życie drugie ;-)
Tak, odprowadzam od każdej zarobionej zlotowki.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: whity »

Camillinhio pisze:Muszę być jakiś dziwny,
potwierdzam :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: CLO27 »

:lol:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: Camillinhio »

Passat nie mój. Sąsiad pozwala mi zdjęcia robić i czasami na myjnię pojechać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4018
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: piramida »

Camillinhio pisze:
Kurde, ja tak robię. Muszę być jakiś dziwny, skoro jest to dla mnie naturalne ;)
Wynagrodzenie otrzymujesz z umowy o pracę?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: CLO27 »

:)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydzielony z Sane - finansowanie - leasing/gotówka

Post autor: Camillinhio »

piramida pisze:
Camillinhio pisze:
Kurde, ja tak robię. Muszę być jakiś dziwny, skoro jest to dla mnie naturalne ;)
Wynagrodzenie otrzymujesz z umowy o pracę?
Te czasy już nie wrócą. Kasa tylko z faktur.
Obrazek
ODPOWIEDZ