Jaki olej do DSG Warszawa

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Jaki olej do DSG Warszawa

Post autor: pirate »

Podłącze się do tematu wymiany oleju w DSG 6 - czy procedura wymiany oleju pokazana na tym filmie jest poprawna jeżeli chodzi o Superb'a II https://www.youtube.com/watch?v=a7PJC8sVBPs ?, bo tutaj wlewają nowy olej do skrzyni poprzez wejście na filtr oleju, a gdzie indziej pokazują jak wężyk podłączają pod korek spustowy pod skrzynią i tędy wlewają olej.

Będę wdzięczny za wskazówki :)
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej do DSG Warszawa

Post autor: jan6a »

Prawidłowa ilość oleju w skrzyni DSG jest istotna. Jeżeli jesteś pewien, że w tej chwili masz prawidłową ilość oleju oraz że przy spuszczaniu dobrze zmierzysz jego objętość to tak się możesz pobawić. Zdaje się tylko, że potem przy pierwszym odpaleniu trzeba przerzucać biegi trzymając na każdym minimum 15 sekund a nie jak na filmie po 2-3 sekundy.
Według producenta skrzynia powinna mieść odpowiednią temperaturę przy wlewaniu oleju - nie wiem czy każde ASO zwraca na to uwagę.
pirate
Posty: 111
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:10
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Aktualnie: 178KM / 395Nm

Re: Jaki olej do DSG Warszawa

Post autor: pirate »

Wszystko rozumiem i znam procedury z rozgrzaniem oleju tylko moje główne pytanie - Czy można wlewać olej przez filtr oleju ?
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Jaki olej do DSG Warszawa

Post autor: Zapp »

Jan napisał przecież powyżej:
Jeżeli jesteś pewien, że w tej chwili masz prawidłową ilość oleju oraz że przy spuszczaniu dobrze zmierzysz jego objętość to tak się możesz pobawić.
Czyli, jeżeli jesteś pewien, że wiesz ile wlać (tzn. dokładnie zmierzyłeś ile spłynęło, i jesteś pewien że poprzednio wlano poprawną ilość), to możesz się tak bawić. Tyle, że to trwa dłużej niż dołem.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
ODPOWIEDZ