Jaki płyn do spryskiwaczy nieśmierdzący?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Jaki płyn do spryskiwaczy nieśmierdzący?

Post autor: tomek evo »

Generalnie zimowy płyn do spryskiwaczy w wolnej sprzedaży detalicznej (na paragon) nie może być na metanolu ze względu prawno-podatkowych. Moim zdaniem płyn na metalonul mniej śmierdzi i jest lepszy a z tym truciem to jest mocno przesadzony temat. Tanie płyny na etanolu śmierdzą niemiłosiernie. Ja używam płyn zimowy Specola do -22, który jest bardzo dobry i trzyma przy ponad -20 stopniach (przetestowane zeszłej zimy na balkonie, gdzie wieczorem było-20 i rano też -20 i płyn był w 100% ciekły), mało śmierdzi i kosztuje mniej niż 10,00 zł za 5l. Płyny Sonaxa czy Shell-a są fajne ale niestety cena jest dużo wyższa. W Motorze testowali kiedyś płyny zimowe to wyszło, że bardzo dobry i tani jest płyn Motorynka (czy coś takiego), który też czasami można spotkać w markecie. Ten płyn Specola jest sprzedawany pod różnymi markami czasami nawet 2x drożej ale wersja na etanolu, która jest dużo bardziej śmierdząca. Ten na metanolu zakup i odsprzedaż tylko na FV (ja kupuje bezpośrednio od producenta).
delix
Posty: 5
Rejestracja: 20 mar 2018, o 12:30
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Jaki płyn do spryskiwaczy nieśmierdzący?

Post autor: delix »

Doświadczenie nauczyło mnie, że nie kupuje się płynów od nieznanych nam producentów, zazwyczaj płyn do spryskiwaczy firmy której zupełnie nie znamy, może wiązać się z uciążliwym, brzydkim zapachem. Od kilku miesięcy kupuje płyn do spryskiwaczy z tej firmy [Usunięty Link] i brzydkie zapachy, szybsze zużycie i nie rozpuszczanie brudu nie są mi już znane. Kiepski płyn do spryskiwaczy potrafi uszkodzić przewody lub pompę z racji na wysoką zwartość alkoholu, warto zastanowić się nad wyborem i oszczędzaniem pieniędzy na takich rzeczach.

Edit(kamracik): Usunięty link
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki płyn do spryskiwaczy nieśmierdzący?

Post autor: jan6a »

Osoby 40+ pamiętają zapewne najlepszy płyn http://retro.pewex.pl/477812 . Niektórzy lali do spryskiwaczy i do pyska. ;) Sprawdzał się doskonale przy czyszczeniu szyb, spryskiwaczu reflektorów na zwykłe żarówki, halogenowe, ksenonowe i oczywiście ledowe, miał też ładny kolor i ładnie pachniał. ;)
ODPOWIEDZ