Pokrowiec na narty

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: Łuki_ssuperb »

CLO27 pisze:
Łuki_ssuperb pisze:Napisal CLO dzwoniąc właśnie do teściowej i mówiąc "cześć kochana mamusiu" ;-)
Nie mam żony to jaka teściowa.....jeszczem nie zgłupłem żeby się żenić :P A łuki swoich trałm tu nie publikuj :p
moja się do mnie nie odzywa wiec mam spokój ;-)
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
ewenk
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2015, o 16:42
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: jeszcze w produkcji

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: ewenk »

Jak się zdemontuje górne części wiązań z deski (a to nie jest wielki problem) to spoko wchodzą 3 pary nart i snowboard. O ile oczywiście snowboard zmieści się na wysokość w otwór w oparciu tylnej kanapy.
U mnie rodzina to 4 osoby wiec nie ma mowy o położeniu 1/3 oparcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: CLO27 »

ewenk pisze:Jak się zdemontuje górne części wiązań z deski (a to nie jest wielki problem) to spoko wchodzą 3 pary nart i snowboard. O ile oczywiście snowboard zmieści się na wysokość w otwór w oparciu tylnej kanapy.
U mnie rodzina to 4 osoby wiec nie ma mowy o położeniu 1/3 oparcia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zmieści się, a jak upchniesz i z wiązaniami się da. W SIII jest jeszcze większy bagażnik niż SII...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: rezon »

ale nie przepchniesz większości desek przez otwór w kanapie. Ja na pewno nie przepchnę dwóch, które mam w domu. Nie ważne czy z wiązaniami czy bez. Dlatego w pokrowcu mam tylko narty, a deski leżą ukośnie w bagażniku. Do tego siatka oddzielająca bagażnik i nikt się nie czepia. Reszta to przy wyjeździe na tydzień to prawie jak na zdjęciu u CLO ;) Deski są bardzo nieukładne ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: Elninjo »

Ja zawsze składam fotel z tyłu i narty + deski jadą za fotelem. Są przypięte pasem i gumkami (espadryle chyba się to nazywa)...
Miałem już i kontrole drogowe i awaryjne hamowanie... Nikt się nie czepiał... Fakt, że jedno z dzieci musi siedzieć okrakiem nad wałem ale cóż... chce się spędzić miło czas na śniegu to trzeba delikatnie się przemęczyć...
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: CLO27 »

rezon pisze:ale nie przepchniesz większości desek przez otwór w kanapie. Ja na pewno nie przepchnę dwóch, które mam w domu. Nie ważne czy z wiązaniami czy bez. Dlatego w pokrowcu mam tylko narty, a deski leżą ukośnie w bagażniku. Do tego siatka oddzielająca bagażnik i nikt się nie czepia. Reszta to przy wyjeździe na tydzień to prawie jak na zdjęciu u CLO ;) Deski są bardzo nieukładne ;)
To co ty masz za deski chyba do prasowania :p W SIII jest mniejszy otwór hehe
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: Wojti2 »

Nie lepiej boxa wynająć. Ja płacę 23 zeta za dzień za Thula na osiem par nart i jedziemy w konfortowych warunkach ;)
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: CLO27 »

Wojti2 pisze:Nie lepiej boxa wynająć. Ja płacę 23 zeta za dzień za Thula na osiem par nart i jedziemy w konfortowych warunkach ;)
Tylko w tych komfortowych warunkach jedziesz 3 h dłużej bo rozwijasz do 130 km/h na autostradzie...dla mnie jest komfort dyskusyjny. Zobacze jaka jest roznica w otworze na narty miedz SIII a SII bo coś dziwnego żeby się deski nie mieściły i kombinacje z fotelem trzeba robić...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
czyzyk122
Posty: 21
Rejestracja: 4 lis 2015, o 14:33
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: czyzyk122 »

Podsumowując ten temat to:
1. Kupiłem za 150 zł wspomniany pokrowiec - czy to dobra cena to nie wiem - porównując do sklepu skody to tak - ale wg mnie warte to to nie jest tej ceny :) nawet za 150
2. Zmieszczą się do niego 4 pary nart
3. Deska chyba przez otwór w siedzeniu jednak się nie zmieści - ale pewnie zależy to od wielkości buta - czyli szerokości deski
4. Jak ktoś ma 1h do stoku to pożyczanie box-a a tak naprawdę mocowanie go do dachu co dwa dni chyba mija się z celem . A nie uśmiecha mi się jeździć przez całą zimę z boxem na dachu. Na dalszy wyjazd pewnie logistycznie box jednak lepszy.

Dzięki wszystkim za pomoc - bezpieczeństwa na drodze i stoku :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: CLO27 »

Cena normalna można taniej ale i tak nie najgorzej. Na pewno bezpieczniej bo do fotela pasem za oparcie przypiete...bez niego w niektórych krajach mandat...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: rezon »

Wojti2 pisze:Nie lepiej boxa wynająć. Ja płacę 23 zeta za dzień za Thula na osiem par nart i jedziemy w konfortowych warunkach ;)
Nie muszę wynajmować. Mam i używam, ale tylko jak jadę w 5 osób, co zdarza się dość rzadko. Odbiorę jutro mniejszą deskę z serwisu to jeszcze raz przymierzę czy wejdzie przez otwór w oparciu. Większa na pewno nie wchodziła. pewnie, że można położyć jeden fotel, ale na razie nie miałem potrzeby. Trumnowozy mają swoje zalety :) Mieszczę wszystko w bagażniku i cztery osoby mają normalne warunki jazdy. Oprócz deski to najgorzej upchnąć buty i kaski, a reszta to pikuś. IMHO zwłaszcza na dalsze wyjazdy box jest bez sensu - miałem jeden taki wyjazd, zdecydowanie wolę jeździć bez boxa.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: jkp002 »

Enriquez pisze:Pamiętaj tylko, że strasznie to ogranicza bagażnik. Zmieszczą się tylko dwie walizki po bokach i jakieś szpargały w zakamarkach.
Walizki to może wchodzą tylko dzwie. Ja w ramach próby przed feriami pojechałem do Szczyrku/Wisły - do kufra bez problemu weszły 4 pary nart dla dorosłych i jedne 100 cm dla córki, buty i kije dla całej ekipy, czyli 3 dorosłych i 1 dziecka (dorosłych nart było więcej w ramach próby). Do tego 4 średnie torby sportowe z ciuchami, dwa komplety pościeli (kołdra, poduszka, prześcieradło), gry planszowe, dwa laptopy i trochę wiktuałów. Wszystko w bagażniku. Ze względu na pościel trochę ciężko było z zasunięciem rolety, ale w końcu się udało.
Rozwiazanie jest fajne, ale po pierwsze jest troche mniej wygodnie z tyłu, a po drugie i chyba istotniejsze trzeba sie zdecydowanie przykładać do czyszczenia nart ze śniegu po szaleństwie na stoku. Ciekawe zjawisko zaobserwowałem - śnieg z nart się topił w czasie powrotu do domu i ta woda zamarzała na dole tego pokrowca narty. Niby dobrze, bo można kawałki lodu rano wyrzucić i woda sie nie zbiera, problem pojawia się gdy przymarznie do wiązania. Nie miałem podobnych problemów z trumna - tam cały czas zimno więc nie robił sie lód.
Ostatecznie jednak na ferie do Austrii wole jechać bez trumny.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: rezon »

sprawdzone - węższa deska wchodzi przez otwór w oparciu :D Kolejny raz forum stało się inspiracją do działania :D
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
jkp002
Posty: 150
Rejestracja: 12 sie 2016, o 11:58
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Imię: Janek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: jkp002 »

Po wyjeździe na narty do Austrii mogę powiedzieć, że pokrowiec na narty daje radę. Byliśmy w 4 osoby ze sprzętem (narty, buty, kije, kaski), ciuchami (w tym na narty) oraz odrobiną żarcia. Przy odrobinie dobrej woli przy pakowaniu i lekkim ograniczeniu zapędów kobiet, co do ciuchów wszystko ładnie zmieściło się w bagażniku. Narty nie bardzo przeszkadzały z tyłu, a brak trumny na dachu - bezcenny. Jechało się o wiele przyjemniej.
Awatar użytkownika
lu5asz
Posty: 193
Rejestracja: 20 lis 2011, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Łukasz
Lokalizacja: SB,LB

Re: Pokrowiec na narty

Post autor: lu5asz »

Ja śmigam z boxem 170,180 km/h i żadnych ograniczeń nie odczuwam....nie przesadzajcie juz.
ODPOWIEDZ