Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 24 mar 2017, o 05:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 35 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 22 sty 2014, o 23:04 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2013, o 14:48
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Niestety sta艂o si臋 i w stojacego na 艣wiat艂ach przed przejsciem Superba wjecha艂a babka i jest k艂opot.
Samoch贸d ma dopiero p贸艂 roku i ju偶 bedzie jako wypadkowy. Co prawda w Superbie (z zewnatrz) do wymiany jest zderzak, lewa zewn臋trzna lampa i listwa w ktorej osadzone s膮 czujniki cofania, ale przypuszczam, 偶e zniszczenia mog膮 by膰 wi臋ksze bo w golfieIV rozsypa艂 si臋 ca艂y prz贸d i samoch贸d ju偶 o w艂asnych si艂ach jecha膰 nie m贸g艂 (oprocz tego zabrali dow贸d).
W zwiazku z tym zadzwoni艂em dzisiaj do Leasingodawcy (EFL) na infolini臋 dla likwidacji szk贸d. Jakie by艂o moje zdziwienie kiedy mi艂a Pani skierowa艂a mnie do... ASO Renault. I tu rodz膮 si臋 moje w膮tpliwo艣ci i pytania.
- czy kto艣 z forumowicz贸w naprawial ju偶 swoj膮 Skod臋 w czasie gwarancji poza ASO i jakie by艂y konsekwencje dot. gwarancji?
- czy kto艣 ma jakie艣 doswiadczenia/opinie o ASO Renault w Orzarowie Mazowieckim po Warszaw膮?
-jaki warsztat na napraw臋 blacharska polecilibyscie w Warszawie (ASO) gdzie dodatkowo zapewni膮 samoch贸d zast臋pczy(bezplatny) na czas naprawy (nie technologiczny czas naprawy)

B臋d臋 wdzi臋czny za pomoc.

Wys艂ane z mojego GT-I9505 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 22 sty 2014, o 23:11 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 11 sty 2014, o 11:52
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Do tej pory nie mia艂em sytuacji, 偶eby naprawa leasingowanego auta robouna by艂a poza ASO, w szczeg贸lno艣ci, gdy auto jest na gwarancji.

Je偶eli chodzi o serwis Renault, to ja swoj膮 Lagune serwisuje w Decarze, na Modlinskiej. Ram tez przywracalem do porz膮dku Lalk臋, gdy moja 偶ona postanowi艂a jednak zaparkowa膰 przodem na miejscu parkingowym. Nie mia艂em zastrze偶e艅 do naprawy blacharskiej, a zast臋pczy samochod przez ca艂y okres naprawy mia艂em z ubezpieczenia.

Masz prawo do auta zast臋pczego, nawet z wypozyczalni, z OC sprawcy. Jest sporo wyrok贸w w tej sprawie, nawet Sadu Najwy偶szego.

Edit: a moze sie 艂asce w infolinii marki popierd...ly. I Superba jako Renowke rozpozna艂a?

Ostatnio edytowano 22 sty 2014, o 23:13 przez Mikie, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

PostNapisane: 22 sty 2014, o 23:12 

Do艂膮czy艂(a): 26 lut 2010, o 19:58
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Ja naprawialem poza aso, na gwarancji. Efekt jest taki, 偶e ci "fachowcy" w aso nie b臋d膮 w stanie nigdy zobaczy膰 czy auto by艂o kiedykolwiek uszkodzone. A znaj膮c jako艣膰 pracy aso, po ich fachowej naprawie, niedowidzaca babcia z 5 pi臋tra rozpozna malowanie.

PANIE W艁ADZO, MA PAN RACJ臉, NIESTETY ZDARZY艁O MI SI臉 PRZEKROCZY膯 PR臉DKO艢膯, ZDAJ臉 SOBIE SPRAW臉 Z TEGO, 呕E BY艁O TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, 呕E NARAZI艁EM INNYCH UCZESTNIK脫W RUCHU NA NIEBEZPIECZE艃STWO ALE ... JECHA艁EM SZYBKO, GDY呕 LUBI臉 ZAPIERDALA膯...

G贸ra

PostNapisane: 22 sty 2014, o 23:26 

Imi臋: Emil
Do艂膮czy艂(a): 23 cze 2012, o 18:16
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
RemekS napisa艂(a):
Niestety sta艂o si臋 i w stojacego na 艣wiat艂ach przed przejsciem Superba wjecha艂a babka i jest k艂opot.
Samoch贸d ma dopiero p贸艂 roku i ju偶 bedzie jako wypadkowy. Co prawda w Superbie (z zewnatrz) do wymiany jest zderzak, lewa zewn臋trzna lampa i listwa w ktorej osadzone s膮 czujniki cofania, ale przypuszczam, 偶e zniszczenia mog膮 by膰 wi臋ksze bo w golfieIV rozsypa艂 si臋 ca艂y prz贸d i samoch贸d ju偶 o w艂asnych si艂ach jecha膰 nie m贸g艂 (oprocz tego zabrali dow贸d).
W zwiazku z tym zadzwoni艂em dzisiaj do Leasingodawcy (EFL) na infolini臋 dla likwidacji szk贸d. Jakie by艂o moje zdziwienie kiedy mi艂a Pani skierowa艂a mnie do... ASO Renault. I tu rodz膮 si臋 moje w膮tpliwo艣ci i pytania.
- czy kto艣 z forumowicz贸w naprawial ju偶 swoj膮 Skod臋 w czasie gwarancji poza ASO i jakie by艂y konsekwencje dot. gwarancji?
- czy kto艣 ma jakie艣 doswiadczenia/opinie o ASO Renault w Orzarowie Mazowieckim po Warszaw膮?
-jaki warsztat na napraw臋 blacharska polecilibyscie w Warszawie (ASO) gdzie dodatkowo zapewni膮 samoch贸d zast臋pczy(bezplatny) na czas naprawy (nie technologiczny czas naprawy)

B臋d臋 wdzi臋czny za pomoc.

Je艣li jest to naprawa z OC sprawcy to:
- Jedziesz do swojego ASO ( skoda )
- wype艂niasz papiery aby oni Ciebie reprezentowali ( w Twoim przypadku EFL musi Ci w tym pom贸c )
- bierzesz auto zast臋pcze odpowiadaj膮ce klasie Twojego auta, jak mia艂e艣 automat to ma by膰 automat itd. Mo偶esz nawet audi q5. Poczytaj troche o serwisach ( ocsprawcy.pl czy co艣 takiego )
- Je艣li dosta艂e艣 w ty艂 a by艂e艣 w aucie jed藕 na obdukcj臋 i zg艂o艣 si臋 do firm kt贸re 艣ci膮gaj膮 odszkodowania ( s膮 to spore kwoty rz臋du kilku ty艣 z艂 )
- Auto ma by膰 naprawiane tylko i wy艂膮cznie na oryginalnych cz臋艣ciach skody.

G贸ra

PostNapisane: 23 sty 2014, o 00:04 

Imi臋: Bartek
Do艂膮czy艂(a): 11 lis 2013, o 15:07
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Dok艂adnie jak pisze emay , jak nie jest du偶o uszkodzone pyknij fotki i zachowaj przy odsprzeda偶y poka偶esz ze to by艂a niewielka st艂uczka i naprawiona w ASO , a jak cos ugrasz odno艣nie stanu zdrowia to na pocieszenie dzis Ty jutro mo偶e ka偶dy z nas na pocieszenie grunt ze jestes ca艂y a bryka to kawa艂ek blachy zawsze mo偶na naprawi膰 zdrowia nie wymienisz na oryginalne cz臋艣ci w ASO :-)

G贸ra

PostNapisane: 23 sty 2014, o 10:06 

Do艂膮czy艂(a): 9 wrz 2013, o 22:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Uderzenie z ty艂u powoduje cz臋sto urazy kr臋gos艂upa szyjnego. Z objawami jest r贸偶nie. Mog膮 pojawi膰 si臋 natychmiast albo nawet po kilku miesi膮cach. Id藕 do lekarza i powiedz, 偶e mia艂e艣 wypadek. Powinien co najmniej skierowa膰 na RTG kr臋gos艂upa szyjnego. A najlepiej rezonans magnetyczny. Z tym nie ma 偶art贸w. Ka偶d膮 zmian臋 w tym zakresie mo偶na zakwalifikowa膰 jako skutek wypadku. Odszkodowanie przys艂uguje z OC sprawcy.
Wg mojej opinii najlepszy serwis blacharski Skody, oczywi艣ci autoryzowany, to ASO Zalewscy w Jankach k/Warszawy. I nie wierz, 偶e naprawa pozafabryczna jest nie do wykrycia. W fabryce maluj膮 roboty i to jest inna technologia ni偶 pistolet w r臋ku pana Henia. Wprawne oko do艣wiadczonego lakiernika wykryje to. Wa偶ne aby cz臋艣ci by艂y wy艂膮cznie oryginalne a malowanie i farby zaakceptowane przez Skode. Ja na Zalewskich si臋 nie zawiod艂em i z tego co wiem nadal trzymaj膮 poziom. Nie sprzedaj膮 samochod贸w, 偶yj膮 tylko z serwisu mechaniczno - blacharskiego to pewnie nie chc膮 ryzykowa膰 utraty dobrej opinii.

G贸ra

PostNapisane: 23 sty 2014, o 23:13 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2013, o 14:48
Samoch贸d: Superb II DSG 4x4
Po kolei;) pisz臋 z Tapatalka wi臋c s艂abo z kilkoma cytatami.

Laska z infolinii Centrum Likwidacji Szk贸d (cfl) jak najbardziej wiedzia艂a, 偶e to skoda. Niezale偶nie czym je藕dzisz kieruj膮 Ci臋 do jednego z dw贸ch ASO Renault lub firmy Auto-Babice. Na moje pytanie co z gwarancj膮 i w zasadzie na jakiej podstawie ma ona niby dalej obowi膮zywa膰, uzyska艂em informacj臋, 偶e od 2010 obowiazuje dyrektywa UE, kt贸ra daje mi mo偶liwo艣膰 wyboru dowolnego warsztatu byleby spe艂nia艂 wymogi producenta samochodu. Na moje kolejne stwierdzenie, 偶e w sumie producent nie b臋dzie mia艂 wi臋kszych problem贸w z uznaniem nie fachowej naprawy, kt贸ra to nie spe艂nia jego wymaga艅, us艂ysza艂em 偶e oni tak naprawiaja auta od kilku lat i wszystko jest w porz膮dku. Je偶eli jednak Skoda anuluje gwarancj臋 to oni bior膮 na siebie jej odzyskanie (szczerze w to w膮tpi臋:D)

Odno艣nie samochodu zastepczego:
Jakie艣 3 lata temu inne s艂u偶bowe auto pracownika mia艂o tak膮 sam膮 przygod臋. Samoch贸d trafi艂 do Aso, dziewczyna wzi臋艂a zast臋pczy, samoch贸d naprawili, a za zast臋pczy policzyli co艣 ponad 1000zl ode mnie bo ubezpieczyciel powiedzia艂,偶e niczego nie zap艂aci bo wynaj臋cie samochodu by艂o nieuzasadnione. Na nic by艂y t艂umaczenia i argumenty:
1. Samoch贸d s艂u偶bowy(wi臋c raczej nie do je偶d偶enia po bu艂ki)
2. Kolizja w trakcie pracy w czasie delegacji poza miastem zamieszkania
3. Brak mo偶liwo艣ci wykonywania pracy (codzienne odwiedzanie kilku miast i przejazd ok 500km)
Dosta艂em od ubezpieczyciela pismo, 偶e mog臋 spierdalac bo to nie s膮 wystarczaj膮ce powody do wynajecia auta zastepczego z OC sprawcy, a jak mi si臋 nie podoba to do S膮du droga wolna. Olalem to bo generalnie nie jestem osob膮, kt贸ra lubi si臋 k艂贸ci膰 i chodzi膰 z byle gownem do S膮du, a po rozwodzie to ju偶 w og贸le nie wierz臋 w jak膮kolwiek zdroworozsadkowa ich postaw臋 (nie m贸wi臋 o sprawiedliwo艣ci bo to zawsze zale偶y od punktu siedzenia).

Mi generalnie zale偶y, 偶eby odda膰 samoch贸d do ASO, dosta膰 bezp艂atny zastepczy i tyle. Jak dzwoni艂em do Polmotu to samoch贸d dostan臋 bezplatnie, ale tylko na technologiczny czas naprawy, czyli jak np. ASO zam贸wi jak膮艣 cz臋艣膰 i b臋dzie czeka艂o 3 dni na dostaw臋 to za te 3 dodatkowe dni Ubezpieczyciel im kasy nie odda tylko p艂aci艂 b臋d臋 ja. Jak zalapia weekend to tez p艂ac臋 ja. W CFL u EFL mam auto na ca艂y czas naprawy (Laguna w dieslu) i mam w duupie ile b臋dzie ona trwa艂a. Niestety minus taki, 偶e to nie ASO. I tu mam zagwostk臋:?

Odno艣nie Zalewskich.
Wymieni艂em u nich na gwarancji Bolero w Octavii bo na ekranie pad艂y 3-4 piksele i by艂o ok, ale z drugiej strony chcieli mnie naci膮gn膮膰 na listwe gazu, ze niby mia艂a prawo rozp... si臋 po 45000. Pojecha艂em bezposrednio do Landi-Renzo i j膮 wyczyscili, i dzia艂a kolejne 35000 (na pierwszej przyjecha艂a 240000, a podobno starcza na max 60000:D). Lakiernie widzia艂em i fakt maj膮 mn贸stwo roboty.

G贸ra

PostNapisane: 23 sty 2014, o 23:32 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
Po co Ty si臋 pytasz EFL?
Jedziesz do ASO i oni wszystko za Ciebie za艂atwi膮.

PM銇妧琛撶殑銇姪瑷銈掍笌銇堛仸銇亜銇戙仾銇勩

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2014, o 08:43 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
RemekS napisa艂(a):
Po kolei;) pisz臋 z Tapatalka wi臋c s艂abo z kilkoma cytatami.

Laska z infolinii Centrum Likwidacji Szk贸d (cfl) jak najbardziej wiedzia艂a, 偶e to skoda. Niezale偶nie czym je藕dzisz kieruj膮 Ci臋 do jednego z dw贸ch ASO Renault lub firmy Auto-Babice. Na moje pytanie co z gwarancj膮 i w zasadzie na jakiej podstawie ma ona niby dalej obowi膮zywa膰, uzyska艂em informacj臋, 偶e od 2010 obowiazuje dyrektywa UE, kt贸ra daje mi mo偶liwo艣膰 wyboru dowolnego warsztatu byleby spe艂nia艂 wymogi producenta samochodu. Na moje kolejne stwierdzenie, 偶e w sumie producent nie b臋dzie mia艂 wi臋kszych problem贸w z uznaniem nie fachowej naprawy, kt贸ra to nie spe艂nia jego wymaga艅, us艂ysza艂em 偶e oni tak naprawiaja auta od kilku lat i wszystko jest w porz膮dku. Je偶eli jednak Skoda anuluje gwarancj臋 to oni bior膮 na siebie jej odzyskanie (szczerze w to w膮tpi臋:D)

Odno艣nie samochodu zastepczego:
Jakie艣 3 lata temu inne s艂u偶bowe auto pracownika mia艂o tak膮 sam膮 przygod臋. Samoch贸d trafi艂 do Aso, dziewczyna wzi臋艂a zast臋pczy, samoch贸d naprawili, a za zast臋pczy policzyli co艣 ponad 1000zl ode mnie bo ubezpieczyciel powiedzia艂,偶e niczego nie zap艂aci bo wynaj臋cie samochodu by艂o nieuzasadnione. Na nic by艂y t艂umaczenia i argumenty:
1. Samoch贸d s艂u偶bowy(wi臋c raczej nie do je偶d偶enia po bu艂ki)
2. Kolizja w trakcie pracy w czasie delegacji poza miastem zamieszkania
3. Brak mo偶liwo艣ci wykonywania pracy (codzienne odwiedzanie kilku miast i przejazd ok 500km)
Dosta艂em od ubezpieczyciela pismo, 偶e mog臋 spierdalac bo to nie s膮 wystarczaj膮ce powody do wynajecia auta zastepczego z OC sprawcy, a jak mi si臋 nie podoba to do S膮du droga wolna. Olalem to bo generalnie nie jestem osob膮, kt贸ra lubi si臋 k艂贸ci膰 i chodzi膰 z byle gownem do S膮du, a po rozwodzie to ju偶 w og贸le nie wierz臋 w jak膮kolwiek zdroworozsadkowa ich postaw臋 (nie m贸wi臋 o sprawiedliwo艣ci bo to zawsze zale偶y od punktu siedzenia).

Mi generalnie zale偶y, 偶eby odda膰 samoch贸d do ASO, dosta膰 bezp艂atny zastepczy i tyle. Jak dzwoni艂em do Polmotu to samoch贸d dostan臋 bezplatnie, ale tylko na technologiczny czas naprawy, czyli jak np. ASO zam贸wi jak膮艣 cz臋艣膰 i b臋dzie czeka艂o 3 dni na dostaw臋 to za te 3 dodatkowe dni Ubezpieczyciel im kasy nie odda tylko p艂aci艂 b臋d臋 ja. Jak zalapia weekend to tez p艂ac臋 ja. W CFL u EFL mam auto na ca艂y czas naprawy (Laguna w dieslu) i mam w duupie ile b臋dzie ona trwa艂a. Niestety minus taki, 偶e to nie ASO. I tu mam zagwostk臋:?

Odno艣nie Zalewskich.
Wymieni艂em u nich na gwarancji Bolero w Octavii bo na ekranie pad艂y 3-4 piksele i by艂o ok, ale z drugiej strony chcieli mnie naci膮gn膮膰 na listwe gazu, ze niby mia艂a prawo rozp... si臋 po 45000. Pojecha艂em bezposrednio do Landi-Renzo i j膮 wyczyscili, i dzia艂a kolejne 35000 (na pierwszej przyjecha艂a 240000, a podobno starcza na max 60000:D). Lakiernie widzia艂em i fakt maj膮 mn贸stwo roboty.

Nawet si臋 nie baw w korespondencj臋 tylko od razu id藕 do firmy obs艂uguj膮cej szkody powypadkowe. Jak dostan膮 pismo od prawnika to rura im zmi臋knie. Na razie testuj膮 na ile mo偶na sobie pozwoli膰. W niekt贸rych firmach to standard.

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2014, o 08:55 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Daewoo Lanos
Aktualnie: 1000.500.100.900
Odno艣nie wynajmu auta zast臋pczego:

S膮siad mia艂 wypadek BMW X5 pierwszej generacji - z ci臋偶ar贸wki co艣 spad艂o mu na dach auta. Warta, kt贸ra ubezpiecza艂a ci臋偶ar贸wk臋 odm贸wi艂a auta zast臋pczego na czas naprawy. Poszed艂 do wypo偶yczalni, kt贸ra wsp贸艂pracuje z kancelari膮 specjalizuj膮c膮 si臋 w takich sprawach i dwa miesi膮ce je藕dzi艂 nowym BMW 5, nowym BMW 3 i Range Roverem. Nie zap艂aci艂 z艂ot贸wki. Faktur臋 dla Warty wypo偶yczalnia wystawi艂a na ponad 20 000 z艂 i dalej spraw臋 za艂atwia艂a we w艂asnym zakresie.

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2014, o 09:00 
Idz do adwokata od wypadkow...oc sprawcy musi ci go tez pokryc, i auto naprawiaj w aso

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2014, o 20:18 

Do艂膮czy艂(a): 24 pa藕 2013, o 21:13
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Zuber napisa艂(a):
Odno艣nie wynajmu auta zast臋pczego:

S膮siad mia艂 wypadek BMW X5 pierwszej generacji - z ci臋偶ar贸wki co艣 spad艂o mu na dach auta. Warta, kt贸ra ubezpiecza艂a ci臋偶ar贸wk臋 odm贸wi艂a auta zast臋pczego na czas naprawy. Poszed艂 do wypo偶yczalni, kt贸ra wsp贸艂pracuje z kancelari膮 specjalizuj膮c膮 si臋 w takich sprawach i dwa miesi膮ce je藕dzi艂 nowym BMW 5, nowym BMW 3 i Range Roverem. Nie zap艂aci艂 z艂ot贸wki. Faktur臋 dla Warty wypo偶yczalnia wystawi艂a na ponad 20 000 z艂 i dalej spraw臋 za艂atwia艂a we w艂asnym zakresie.

Zuber masz nazw臋 tej wypo偶yczalni? Za艂贸偶my, 偶e mam 6 letniego forda (przyk艂ad) i sprawca rozwali艂 mi ty艂, to mimo wszystko mog臋 r贸wnie偶 wypo偶yczy膰 auto na koszt oc sprawcy? Czy wiek auta jest jako艣 okre艣lony?

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2014, o 20:24 
Nie jestem zuber:):), ale na zdrowy rozum: co ma marka i wiek samochodu do tego ze ktos ci rozwalil auto nie z twojej winy? U nas tylko jest kryterium iz auto wypozyczone musi byc klase nizej od wlasnego, zeby nie miec problemow

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2014, o 20:31 

Do艂膮czy艂(a): 9 maja 2011, o 09:06
Samoch贸d: Daewoo Lanos
Aktualnie: 1000.500.100.900
Jak spotkam tego s膮siada to zapytam.

G贸ra

PostNapisane: 24 sty 2014, o 22:05 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 22 pa藕 2012, o 19:15
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Dziwi mnie to,偶e EFL odmawia Ci auta zast臋pczego.Mam s艂u偶bow膮 astr臋 IV i stukn膮艂 mnie samoch贸d,gdy w nim siedzia艂em (cofa艂 i mnie nie widzia艂.)Sprawa zg艂oszona do EFLa i odstawi艂em auto do Opla.Tam odebra艂em auto zast臋pcze-najpierw chcieli mi da膰 Aveo ale sp贸艣ci艂em ich na drzewo i z jakiej艣 wypo偶yczalni podstawili mi n贸wk膮 Seata Leona.Z przebiegiem 1000km.Za nic nie p艂aci艂em.Wszystko sz艂o z OC sprawcy.A samoch贸d odstawi艂em w momencie,kiedy odbiera艂em Astr臋.Nale偶y si臋 auto zast臋pcze jak psu buda i nie daj si臋 sp艂awi膰.Powinno by膰 tej samej lub wy偶szej klasy.
Pzdr.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 35 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: