Barwa palników xenonowych SIII a SII

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Merc87
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 17:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Rumia (Trójmiasto)
Kontakt:

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Merc87 »

zwróciłem uwagę również na jeden szczegół, pomimo że auto jest praktycznie nowe to już widać jakieś smugi na soczewce.... ehh... niedbałość na taśmie montażowej?
tomaszszszsz
Posty: 24
Rejestracja: 9 sie 2016, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: wrocek

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: tomaszszszsz »

Panowie jeszcze pozwole sobie wrocic do tych Kelvinow.
Z tego co wiem to ilosc swiatla na drodze jest najwazniejsza (lumeny). To jaki jest to odcien (cieplejszy 4100, 4300) czy zimniejszy (5000, 5500) jest tylko o tyle wazne, ze oko ludzie pracuje najwydajniej w czyms blizej swiatla dziennego, niz w zoltym czy niebieskim. Z definicji, swaitlo dzienne to wlasnie 5000-5500K :D To sie moze tak wydawac, ze to jest bardziej niebieski niz zolty, bo faktycznie lezy blizej niebieskiego ale to jest faktycznie barwa najbardziej odpowiadajaca swaitlu dziennemu.

Z halogenem jest inaczej niz z xenonoem. Tzn. wyciagniecie z halogena 5-5,5K jest technicze mozliwe, ale dzieje sie to razem ze spadkiem lumenow. Dlatego majac taki halogen kiepsko widzisz.
Awatar użytkownika
Elninjo
Posty: 692
Rejestracja: 23 sie 2016, o 08:06
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 240 / 430
Imię: DarYush
Kontakt:

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Elninjo »

Z tego co pamiętam miałem w poprzednim samochodzie 6500K i były naprawdę super jasne... Z daleka lekko przechodziły w niebieski ale ogólnie było b. biało...
Awatar użytkownika
Merc87
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 17:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Rumia (Trójmiasto)
Kontakt:

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Merc87 »

A więc zostało postanowione, w moje reflektory poszły oryginały serwisowe, w pudełku PHILIPS o barwie 4300°K
Jestem zachwycony, podróż nocą przez kręte leśne mokre drogi to czysty komfort! Auto rozłożyło świetlne skrzydła. Nie wiedziałem, że na mokrej drodze można widzieć jeszcze więcej!
Światła wręcz palą asfalt, dalszy zasięg, lepiej oświetlone pobocza, generalnie auto odzyskało światła!
Śmiało polecam każdemu bez testowania wynalazków w okolicy 5000°K, bo po wymianie pierwszej i odpaleniu świateł w zestawieniu - stara i nowa, stara właśnie już taką barwę przypominała...
Poniżej wrzucam zdjęcia jak świecą nowe palniki - zdjęcia w 100% nie odzwierciedlają faktycznego koloru, co ludzkie oko to oko :)

(Po kliknięciu w miniaturkę otwieramy większe zdjęcie)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Foton

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Foton »

Nie zaczyna się zdania od "A więc.." :-)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Sebastian_M26 »

To wcześniej nie miało już prawa świecić po tylu godzinach.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: szms »

Czyli ile godzin?

Po ilu jest sens wymieniać?
Awatar użytkownika
Merc87
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 17:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Rumia (Trójmiasto)
Kontakt:

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Merc87 »

Moja ilość godzin to 220tys km ;-)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: szms »

No wiesz... to tak jakby nie jest wyznacznik, jeśli ma się dzienne, nie wiem czy Ty akurat masz :)

Wszystko zalezy kto, jak i o której jeździ. Niektórzy mijania nie używają prawie wcale przez 3/4 roku, więc to nie jest jakiś wyznacznik :roll:
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Tom-Tdi »

Efekt mega, a żarniki i tak się jeszcze trochę rozswieca, w końcu białe światło, a nie żółte.

Moje night breakery już leżą na półce, być może w przyszłym tygodniu będzie porównanie do oryginalnych nowych palników.
Awatar użytkownika
Merc87
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 17:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Rumia (Trójmiasto)
Kontakt:

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Merc87 »

Dzienne mam, przecież wszystkie Superby II mają dzienne ;-)
Moje auto przez pierwsze 2 lata zrobiło 160tys km w niemczech, wiec zakładam, że po autostradach i z prędkością powyżej 120km/h czyli automatycznie włączają się światła mijania w celu zwiększenia widoczności.
Natomiast w naszym posranym kraju i przy naszej szerokości geograficznej mamy warunki jakie mamy, wiec jazda do pracy na 8 i powrót po 17 do jednak w większości światła mijania, bo pogoda w tych godzinach rzadko sprzyja włączeniu się dziennym... ;-)

Jak ktoś pisał ileś postów wyżej, jeśli dobrze pamiętam godzinowa żywotność palników przelicza się na OKOŁO 160 tys km.
W moich wyznacznikiem było na pewno to, że teraz wiem, że one po prostu już nie świeciły :)

Zatem jeżeli ktoś ma zrobione pod 200 tys km to polecam jednak profilaktycznie wymienić palniki jeśli lubi się dobrą widoczność :-)
Gorzej na pewno nie będzie :)
Awatar użytkownika
Merc87
Posty: 94
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 17:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Rumia (Trójmiasto)
Kontakt:

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Merc87 »

Tom-Tdi pisze:Efekt mega, a żarniki i tak się jeszcze trochę rozswieca, w końcu białe światło, a nie żółte.
Dostałem trochę rozświecone :P Mój brat włożył je do BMW X6, pojeździł tydzień i stwierdził, że nie pasują mu do ringów ledowych kolorem... (wymieniał również ze względu na wiek poprzednich)
Włożył sobie 5000°K.... i co? I po jednym wieczorze wku*****ny, mówi że zamawia 4300°K bo c**j widzi :-)
Żałuje że mi oddał swoje :D

Mam nadzieje że Ci którzy planują wymianę 4300°K na 5000°K nie będą sobie pluć w brodę ;-)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Sebastian_M26 »

Plus na trybie auto są ciągle wł/wył, może helmut był na tyle sprawny żeby w upale nie latać na światłach.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: szms »

Merc87 pisze:Dzienne mam, przecież wszystkie Superby II mają dzienne
No nie wszystkie... więc tym bardziej nie wiem dlaczego porównujesz wypalenie ksenonów do przejechanych km. :roll:
Merc87 pisze:Moje auto przez pierwsze 2 lata zrobiło 160tys km w niemczech, wiec zakładam, że po autostradach i z prędkością powyżej 120km/h czyli automatycznie włączają się światła mijania w celu zwiększenia widoczności.
Powyżej 140 km/h i to tylko wtedy jak jest na auto. :roll: :mrgreen:

Merc87 pisze:Jak ktoś pisał ileś postów wyżej, jeśli dobrze pamiętam godzinowa żywotność palników przelicza się na OKOŁO 160 tys km.
W moich wyznacznikiem było na pewno to, że teraz wiem, że one po prostu już nie świeciły
OKOŁO 160 kkm, czyli u jednego 100 kkm a u drugiego 220 kkm 8-)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Barwa palników xenonowych SIII a SII

Post autor: Sebastian_M26 »

Ja używam świateł mijania kiedy potrzebuje więc oświetlenie w nocy dalej jak nowe...
Starsze osoby lepiej widzą żółte światło.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, o 10:18 przez Sebastian_M26, łącznie zmieniany 1 raz.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ