Olej Petronas

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
key26
Posty: 69
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 14:21
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Olej Petronas

Post autor: key26 »

Witam czy ktoś używał oleju Petronas syntium 3000 av 5v40 lub fuchs gt1 xtl 5w40 eventualnie millers long life ee w tej samej degradacji? Millers ma jeszcze napisane że używać paliwa o niskiej zawartości siarki , ktoś coś wieo nich ktòry w miare dobry?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Olej Petronas

Post autor: Sebastian_M26 »

Was?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
key26
Posty: 69
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 14:21
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Olej Petronas

Post autor: key26 »

Ostatni wątek olejowy jest z 2015 r. , tam żadnej odpowiedzi , a zapomniałem zaraz mi ktoś bedzie literówki wypominał . Panie władzo o konkretne oleje jest moje zapytanie a pytanie czy ktoś coś wie o nich?
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej Petronas

Post autor: Camillinhio »

We wspomnianym wątku olejowym byłeś w stanie zadać pytanie o inny olej, także co stało na przeszkodzie, by i to pytanie zadać tam? Trochę śmietnik Panie (a na tym forum dbamy o porządek ;)).
Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Olej Petronas

Post autor: Sebastian_M26 »

Krawaciarzy chcesz pytać o olej? Większość nie ma siły maski otworzyć a ty o olejach...
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Foton

Re: Olej Petronas

Post autor: Foton »

Tymbardziej takich marek... no chyba ze sa w zajebistej cenie to polecam:)
key26
Posty: 69
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 14:21
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Olej Petronas

Post autor: key26 »

Ja na oleju aż tak oszczędzać niechce ale fuchs kosztuje 30 funtó , millers 35 , motul 34 , a petronas 40 tyle co castrol, a jeszcze przeniose ten wątek do tematu o olejach nie chce wam zaśmiecać forum tylko dajcie mi troszke czasu
key26
Posty: 69
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 14:21
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Olej Petronas

Post autor: key26 »

Niestety w uk doradzwo w sklepie jeśli chodzi o oleje to panie napisane pd to bierz pan , dlatego się pytam na forum pl , bo nawet na angielskim forum leją co sie da marka coma mówi to coś wam? A u nich to norma bo najtańszy a na speca nikt nie patrzy
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Olej Petronas

Post autor: Sebastian_M26 »

Mówi, pozatym castrat zniknął w 2004 i ktoś tam na znaczku zarabia, takto jest w dzisiejszych czasach, tylko tandeta i marża się liczy.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
key26
Posty: 69
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 14:21
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Olej Petronas

Post autor: key26 »

Więc doradźcie szanowni panowie z forum miał ktoś do czynienia z petronas , fusch czy millers ee ? , a czyy long lifemoge zalać na normalny interwał?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Olej Petronas

Post autor: kamracik »

Long life to marketing, nie wiele się różni i kwestia osobistej potrzeby wymiany. Z tych olejów nie słyszałem ani o Fuchs ani Petronas więc brałbym coś o czym słyszałem Milers albo Motul. Każdy z nich będzie dobry i żadnej różnicy w użytkowaniu nie będzie, a już na pewno żaden nie zaszkodzi Twojemu aucie, który jeździł na olejach sprzed dekady.
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Olej Petronas

Post autor: Rolnik »

Ja jeżdżę na Fuchs. W wiekszosci ciągników mam ten olej. Także w skrzyniach biegów, hydraulice, mostach, piastach itd. Jest dobry bo jest tani i dobry :) hehe Ciągnik rolnicze to inne warunki pracy dlatego do samochodu leje Kujawski. :P
Awatar użytkownika
Rolnik
Posty: 263
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 20:13
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Olej Petronas

Post autor: Rolnik »

s-e-b-e-b pisze:
Rolnik pisze:Ja jeżdżę na Fuchs. W wiekszosci ciągników mam ten olej. Także w skrzyniach biegów, hydraulice, mostach, piastach itd. Jest dobry bo jest tani i dobry :) hehe Ciągnik rolnicze to inne warunki pracy dlatego do samochodu leje Kujawski. :P
jest dobry bo jest tani czy jest tani bo jest dobry ? ;)
Tanie wino jest dobre bo jest tanie i dobre :)
key26
Posty: 69
Rejestracja: 13 kwie 2015, o 14:21
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Olej Petronas

Post autor: key26 »

Czyli delej nic jeśli chodzi o opinie na temat tych olei poza tym że leje fuchsa ktoś do ciägnika :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej Petronas

Post autor: Camillinhio »

Bo to chyba mało popularny olej jest. Poza tym Superbami jeżdżą prezesi i ministry. My tu nie mamy czasu na Petronasy ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ