[S2] 1.6 TDI i chiptuning - czy warto?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Grzesiek84
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2016, o 21:57
Samochód: Inny
Silnik: Inny

[S2] 1.6 TDI i chiptuning - czy warto?

Post autor: Grzesiek84 »

Cześć,

rozmawiałem dziś z Panem (komis), który ma do sprzedania ciekawą S2 kombi, 2012r, z silnikiem 1.6TDI. Po pytaniu o obawy o osiągi przy podróżowaniu z 2 dzieci i pełnym bagażnikiem Pan zaproponował chiptuning tego silnika. Za 600zł ze 105KM Pan wyczaruje ~130KM.
Czy wg Was jest to bezpieczne i przede wszystkim warte przeprowadzenia?
Jak wygląda sytuacja z trwałością silnika, eksploatacji DPF i spalania?
Ta cena jest ok?

Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] 1.6 TDI i chiptuning - czy warto?

Post autor: kamracik »

:lol: Nie wierzę :mrgreen:

Nie znam stanu samochodu, ale na pewno niech nie tuninguje Ci go. Tym bardziej za 600PLN. Jak będzie Ci mało to podjedziesz do konkretnego tunera i zrobi to zgodnie ze sztuką.
Grzesiek84
Posty: 10
Rejestracja: 16 maja 2016, o 21:57
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] 1.6 TDI i chiptuning - czy warto?

Post autor: Grzesiek84 »

OK, użyłem trochę zbyt dużego skrótu myślowego :D Pan ma zaprzyjaźniona firmę, którą mi wskaże a ta cena to specjalna cena "dla niego" 8-) ale mniejsza o to.
Najbardziej zależy mi na Waszej opinii czy taki zabieg w ogóle się wykonuje w tych silnikach i jak oceniacie jego efekty? Ewentualną firmę wybrałbym po zebraniu opinii.
Jak Ty oceniasz ten zabieg?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] 1.6 TDI i chiptuning - czy warto?

Post autor: kamracik »

Firm tunerskich jest parę polecanych i przewijają się czasami (np. GoodHope), możesz poszukać, w kilku wątkach to jest.

Odnośnie samego silnika to nie wiem jaki on ma potencjał. Może kto inny się wypowie.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] 1.6 TDI i chiptuning - czy warto?

Post autor: rezon »

Grzesiek84 pisze:OK, użyłem trochę zbyt dużego skrótu myślowego :D Pan ma zaprzyjaźniona firmę, którą mi wskaże a ta cena to specjalna cena "dla niego" 8-) ale mniejsza o to.
Najbardziej zależy mi na Waszej opinii czy taki zabieg w ogóle się wykonuje w tych silnikach i jak oceniacie jego efekty? Ewentualną firmę wybrałbym po zebraniu opinii.
Jak Ty oceniasz ten zabieg?
W każdym silniku można wykonać. 105>130KM to dość bezpieczny zakres w 1,9TDI, a jak w 1,6 to zadzwoń np. do Dynosoftu Katowice i porozmawiaj. tuning za 600zł to sobie raczej odpuść - jak jest taki dobry, to dlaczego sam nie zrobił?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ