Mazda.... ktoś coś???

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: kamracik »

A jak! Ostatnio taki jeden kupił Merca i z żalu przestał sie na forum udzielać :P
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: whity »

Jeden kupił dwa,- a drugi dostał :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: kamracik »

Ten co kupił dwa powoli naprawia swój błąd, pozbywają się ich :lol:
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: jan6a »

kamracik pisze:Gachul, byłem w Mazdzie o 6 rozmawiać, dokładnie to samo usłyszałem, max 2200 chcieli zejść z cennika.
Mazda 6 to dziadostwo straszne. Jak ktoś chce mogę rozwinąć temat - trochę tym autem przejechałem ( mówię o najnowszym modelu oczywiście)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: Camillinhio »

Rozwijaj. Lubimy takie historie potwierdzające, że nie ma nic lepszego od skody :)
Obrazek
piecu
Posty: 432
Rejestracja: 17 wrz 2015, o 21:17
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: piecu »

Rozwiń oczywiście. Dla mnie zaletą jest wygląd, poza tym bliżej się nie przyglądałem.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: kamracik »

jan6a pisze:Mazda 6 to dziadostwo straszne. Jak ktoś chce mogę rozwinąć temat - trochę tym autem przejechałem ( mówię o najnowszym modelu oczywiście)
Z chęcią usłyszę również inne opinie. Z mojej strony odpadła głównie za ruchomy tunel oraz falującą maskę. Resztę mogłem przeżyć. Natomiast hałasu w trasie nie dane mi było doświadczyć.
Cienki221
Posty: 491
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: Cienki221 »

jan6a pisze:
kamracik pisze:Gachul, byłem w Mazdzie o 6 rozmawiać, dokładnie to samo usłyszałem, max 2200 chcieli zejść z cennika.
Mazda 6 to dziadostwo straszne. Jak ktoś chce mogę rozwinąć temat - trochę tym autem przejechałem ( mówię o najnowszym modelu oczywiście)
Popieram, kolegi zdanie, posiadam takie auto, prócz wyglądu (bo mazda 6 jest piękna) daleko do technologi i prowadzenia aut niemieckich. Po przejechaniu 50kkm zawieszenie pracuje jak by miało luzy skrzynia automat strasznie szarpie i jest okrutnie głośna przy autostradowych prędkościach, tarcze wytrzymują 5tyś km i się krzywią. Wykończenie pozostawia wiele do życzenia jak i audio + navi beznadzieja !!!!
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: Camillinhio »

O tomtomie w mazdzie nic dobrego nie słyszałem, teściu strasznie na to narzeka.
Obrazek
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: jan6a »

Tak w skrócie:
Bardzo głośno słychać jak samochód się toczy – to nie wina opon a złego wycieszenia nadkoli. W samochodzie jest wada konstrukcyjna odnoście mocowania i przylegania uszczelek drzwiowych, w samochodzie powyżej 90km/h cały czas świszczy ci coś za uchem jakbyś nie miał zamkniętej do końca szyby. Serwis zna sprawę i wymienia uszczelki drzwi ale to nic nie pomaga. Ten sam problem jest w CX5. Auto ma obecnie 36k km a już na tapicerce fotela kierowcy są ugniecenia i materiał się mechaci (przeciera). Na kierownicy widać delikatnie przetarcia po takim przebiegu !!! Materiał na fotelach i wykładzina na podłodze jest zdecydowanie gorszej jakości niż w przytaczanym tu często Dasterku.
Plastiki zwłaszcza progowe niespasowane, uginają się jakoś dziwnie…. Nieprzewidziano wcale miejsca na koło zapasowe…. Bardzo mocno brudzą się wnęki drzwi zwłaszcza z tyłu otwierasz drzwi a tam syf. ZERO zabezpieczenia antykorozyjnego – wszędzie goła blacha. Samochód twardy i jak wjeżdża jednym kołem np. w zagłębioną studzienkę kanalizacyjną, dziurę ma tendencję do zmiany kierunku jazdy- trzeba kontrować kierownicą.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: CLO27 »

Dokładnie to co mówicie, multimedia jak z przed 10 lat, tunel środkowy w aucie nowym(kolega odebrał pare tyg. przed moim odbiorem SIII - to pierwsze co sprawdziłem) trzęsie się jak go lekko poruszysz, prowadzenie w moim odczuciu dużo gorsze. On ma 165 kucy w benzynie w miare cicho do 150 km/h po tym znacznie głośniej niż w moim dieslu SIII...
Ogólnie wygląda fajnie, jeździ w miarę, silniki w miarę (jak na razie - brak downsizingu ), miejsca wystarczająco, ale jak na gabaryty mało, spasowanie słabe, multimedia do bani i ten tablet przyklejony na masce.....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: CLO27 »

jan6a pisze:Tak w skrócie:
Bardzo głośno słychać jak samochód się toczy – to nie wina opon a złego wycieszenia nadkoli. W samochodzie jest wada konstrukcyjna odnoście mocowania i przylegania uszczelek drzwiowych, w samochodzie powyżej 90km/h cały czas świszczy ci coś za uchem jakbyś nie miał zamkniętej do końca szyby. Serwis zna sprawę i wymienia uszczelki drzwi ale to nic nie pomaga. Ten sam problem jest w CX5. Auto ma obecnie 36k km a już na tapicerce fotela kierowcy są ugniecenia i materiał się mechaci (przeciera). Na kierownicy widać delikatnie przetarcia po takim przebiegu !!! Materiał na fotelach i wykładzina na podłodze jest zdecydowanie gorszej jakości niż w przytaczanym tu często Dasterku.
Plastiki zwłaszcza progowe niespasowane, uginają się jakoś dziwnie…. Nieprzewidziano wcale miejsca na koło zapasowe…. Bardzo mocno brudzą się wnęki drzwi zwłaszcza z tyłu otwierasz drzwi a tam syf. ZERO zabezpieczenia antykorozyjnego – wszędzie goła blacha. Samochód twardy i jak wjeżdża jednym kołem np. w zagłębioną studzienkę kanalizacyjną, dziurę ma tendencję do zmiany kierunku jazdy- trzeba kontrować kierownicą.
A 19' czy mniejsze?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: kamracik »

No ten tablet to faktycznie porażka :mrgreen: Co najmniej jakby w ostatniej chwili sobie przypomnieli, że dobrze by było ekran dodać.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: jan6a »

ha ha :D 17"
rafal11
Posty: 616
Rejestracja: 21 maja 2013, o 18:05
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.2cdi 170KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mazda.... ktoś coś???

Post autor: rafal11 »

Sprzedajwe jednego starszego bo go nie stać na dwa. I udiela sis jak I wczesniej- nie za dużo. Nie potrzebuje klepać postów w każdym temacie jak gimbus. Tu nie ma dodatkowych punktów na świadectwo :)
ODPOWIEDZ