Dodatek do oleju

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
radziu
Posty: 244
Rejestracja: 6 paź 2014, o 17:59
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: A6 C5 2.7 BiTurbo :)
Lokalizacja: CH

Dodatek do oleju

Post autor: radziu »

Cześć,
co sądzicie na temat dodawania jakichkolwiek specyfików do oleju silnikowego?
Wczoraj dostałem od kolegi takie oto coś. Wcześniej nigdy nie lałem nic oprócz oliwy.
Wymieniam co 10kkm i nie wiem czy jest sens "ulepszać" bo można tylko sp...ć.
Jak mawiają nadgorliwość gorsza od faszyzmu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdro
MotoGP Forza Rossi !!!
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dodatek do oleju

Post autor: noso »

To chyba jakaś nowa moda... czytałem na forum renault że dodają to tankowania 250 ml oleju bo ponoć lepsze smarowanie wtryskow... dla mnie to kolejna legenda mirkow garażowych rodem z PRL
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Dodatek do oleju

Post autor: rezon »

Ja stosuję do różnych autek LM Ceratec od dobrych kilkuset kkm. Nie wiem czy coś daje, czy tylko efekt placebo , ale lejąc oleje 504/507 (samo zło ;) ), 5W30 (jeszcze większe zło) i wymieniając je wg wskazań kompa czyli obecnie co ok. 30kkm albo w innym autku co rok (mało jeździ) nie miałem ani razu problemów z silnikiem. Czy miałbym nie dodając Cerateca - tego nie wiem ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Dodatek do oleju

Post autor: noso »

rezon pisze:Ja stosuję do różnych autek LM Ceratec od dobrych kilkuset kkm. Nie wiem czy coś daje, czy tylko efekt placebo , ale lejąc oleje 504/507 (samo zło ;) ), 5W30 (jeszcze większe zło) i wymieniając je wg wskazań kompa czyli obecnie co ok. 30kkm albo w innym autku co rok (mało jeździ) nie miałem ani razu problemów z silnikiem. Czy miałbym nie dodając Cerateca - tego nie wiem ;)
A ja nie mam problemów robiąc to samo co Ty tylko bez dodatków... ale myślę że zaszkodzić to nie zaszkodzi... czy pomaga tego nawet Szczypior nie wie :):)
ODPOWIEDZ