Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 cze 2018, o 19:26

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

Szczeg贸艂owy regulamin dzia艂u znajduje si臋 tutaj: link

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1166 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 maja 2018, o 13:04 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Katorga...

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 maja 2018, o 15:53 

Do艂膮czy艂(a): 21 cze 2017, o 13:35
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Jeszcze 10 lat temu tez bym tak powiedzial, ale.. mieszkajac przez lata na wyspach, przyzwyczajasz sie do kultury, braku pospiechu i normalnosci na drogach. Nikt nie siedzi na zderzaku, nikt nie mruga abys zjechal z pasa, nikt nie trabi, etc. Wsiadasz do auta i kompletnie bezstresowo jedziesz w trase. Druga sprawa, ze tutaj poza miastami, praktycznie nie ma ograniczen na trasie, tak jak w Polsce (zakret > ograniczenie, skrzyzowanie > ograniczenie, wioska > ograniczenie, itp). Tutaj wyjezdzasz poza miasto i mozesz przez kilkadziesiat mil jechac na tempomacie (60 mph) i to zwykla droga, nie autortrada.
Kolejna sprawa, to odcinkowe pomiary predkosci. Akurat na moje trasie przez prawie 70 mil jest taki pomiar, wiec sam rozumiesz :)

No i na koniec. W zeszlym roku, po wielu dlugich latach, bylem autem w Polsce. Uwierz, lub nie, ale to byl dramat. Agresja ze stronny innych kierowcow siega chyba stratosfery, wieczny pospiech i gonitwa, przekraczanie predkosci i lamanie wszelkich mozliwych zasad kodeksu drogowego to chleb powszedni. Pamietam, ze kiedy wjechalem z powrotem na wyspe, odetchnalem z ogromna ulga :)
I zeby nie bylo, zanim wyjechalem z kraju, jezdzilem tam przez 24 lata i wowczas wydawalo mi sie wszystko normalne i naturalne. Ale czlowiek, do kultury szybko sie przyzwyczaja.

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 16:50 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
dem napisa艂(a):
Ale czlowiek, do kultury szybko sie przyzwyczaja.
do braku kultury tez :)

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 16:55 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
dem napisa艂(a):
Jeszcze 10 lat temu tez bym tak powiedzial, ale.. mieszkajac przez lata na wyspach, przyzwyczajasz sie do kultury, braku pospiechu i normalnosci na drogach. Nikt nie siedzi na zderzaku, nikt nie mruga abys zjechal z pasa, nikt nie trabi, etc. Wsiadasz do auta i kompletnie bezstresowo jedziesz w trase. Druga sprawa, ze tutaj poza miastami, praktycznie nie ma ograniczen na trasie, tak jak w Polsce (zakret > ograniczenie, skrzyzowanie > ograniczenie, wioska > ograniczenie, itp). Tutaj wyjezdzasz poza miasto i mozesz przez kilkadziesiat mil jechac na tempomacie (60 mph) i to zwykla droga, nie autortrada.
Kolejna sprawa, to odcinkowe pomiary predkosci. Akurat na moje trasie przez prawie 70 mil jest taki pomiar, wiec sam rozumiesz :)

No i na koniec. W zeszlym roku, po wielu dlugich latach, bylem autem w Polsce. Uwierz, lub nie, ale to byl dramat. Agresja ze stronny innych kierowcow siega chyba stratosfery, wieczny pospiech i gonitwa, przekraczanie predkosci i lamanie wszelkich mozliwych zasad kodeksu drogowego to chleb powszedni. Pamietam, ze kiedy wjechalem z powrotem na wyspe, odetchnalem z ogromna ulga :)
I zeby nie bylo, zanim wyjechalem z kraju, jezdzilem tam przez 24 lata i wowczas wydawalo mi sie wszystko normalne i naturalne. Ale czlowiek, do kultury szybko sie przyzwyczaja.

Brytyjczyk normalnie...w wi臋zieniu te偶 jest kulturalnie, kontrolowanie wszystkiego mi si臋 nie podoba, a 偶e w polszy ludzie nie potrafi膮 je藕dzi膰 to inna kwestia

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 17:23 

Imi臋: Ralph
Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2017, o 21:51
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Dem a mo偶e wyt艂umaczysz mi gdzie ta kultura jak jad臋 przez Angli臋 z Holyhead do Dover na urlop autem z irlandzkimi numerami?Ci kulturalni Anglicy z ch臋ci膮 zepchali by mnie do rowu.Zaje偶d偶anie drogi,wyprzedzanie i nag艂e hamowanie o kurwa palcu pokoju ju偶 nie wspomn臋 to normalne traktowanie przez angoli aut z obcymi tablicami.Dlatego ostatnio staram si臋 zje偶d偶a膰 z promu o p贸艂nocy i przeje偶d偶a膰 Angli臋 w nocy.Jebane szajersrajer.W Polsce moje tablice budz膮 raczej zaciekawienie a u zasranych fajfoklok贸w agrej臋.Chyba nie mog膮 si臋 pogodzi膰 z utrat膮 w艂adzy nad Irlandi膮 w 49r.Wyszli z unii potracili kolonie niech 偶r膮 gruz.
I 偶eby nie by艂o w Irlandii potrafi膮 ci臋 obtr膮bi膰 bo masz tablice z innego chrabstwa,jak wsz臋dzie potrafi膮 wyprzedza膰 na trzeciego,na autostradzie blokuj膮 wszystkie mo偶liwe pasy a kierunkowskazy powinny by膰 sprzedawane jako opcja bo i tak 啪adko kto艣 ich u偶ywa.Plus jest taki 偶e raczej przestrzega si臋 tu ogranicze艅 pr臋dko艣ci.Grzeszki kierowc贸w wsz臋dzie s膮 takie same.No mo偶e w Polsce ta s艂owia艅ska dusza nie pozwala by膰 drugim niezale偶nie od sytuacji :lol:

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 20:50 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
jak mi si臋 w艂膮czy tryb eko to wr臋cz migam prawym kierunkiem 偶eby mnie szybsi wyprzedzali bo mi si臋 nie 艣pieszy (z wyj膮tkiem tir贸w oczywi艣cie, bo jak ju偶 ci臋 tiry wyprzedzaj膮 to si臋 niebezpiecznie robi), klaksonu u偶ywam jak mi kto艣 drog臋 zaje偶d偶a, nie cierpi臋 jak mnie jaki艣 narwaniec z silnikiem 1,4 czy 1,6 chce wyprzedza膰 i najpierw jedzie na zderzaku a p贸藕niej hamuje tu偶 przed mask膮 i wr臋cz spowalnia (jak nerw pu艣ci to co najwy偶ej jest redukcja na 4 i pod艂oga :twisted: 艣wi臋ty nie jestem :mrgreen: )

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 21:02 

Do艂膮czy艂(a): 23 pa藕 2017, o 12:11
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Obrazek

powr贸t do domu w trybie eko, ze spowalniaczami w bia艂ych czapkach osi膮gn膮艂em 4,2

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 22:31 

Do艂膮czy艂(a): 21 cze 2017, o 13:35
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Ralph3x napisa艂(a):
Dem a mo偶e wyt艂umaczysz mi gdzie ta kultura jak jad臋 przez Angli臋 z Holyhead do Dover na urlop autem z irlandzkimi numerami?Ci kulturalni Anglicy z ch臋ci膮 zepchali by mnie do rowu.Zaje偶d偶anie drogi,wyprzedzanie i nag艂e hamowanie o kurwa palcu pokoju ju偶 nie wspomn臋 to normalne traktowanie przez angoli aut z obcymi tablicami.Dlatego ostatnio staram si臋 zje偶d偶a膰 z promu o p贸艂nocy i przeje偶d偶a膰 Angli臋 w nocy.Jebane szajersrajer.W Polsce moje tablice budz膮 raczej zaciekawienie a u zasranych fajfoklok贸w agrej臋.Chyba nie mog膮 si臋 pogodzi膰 z utrat膮 w艂adzy nad Irlandi膮 w 49r.Wyszli z unii potracili kolonie niech 偶r膮 gruz.
I 偶eby nie by艂o w Irlandii potrafi膮 ci臋 obtr膮bi膰 bo masz tablice z innego chrabstwa,jak wsz臋dzie potrafi膮 wyprzedza膰 na trzeciego,na autostradzie blokuj膮 wszystkie mo偶liwe pasy a kierunkowskazy powinny by膰 sprzedawane jako opcja bo i tak 啪adko kto艣 ich u偶ywa.Plus jest taki 偶e raczej przestrzega si臋 tu ogranicze艅 pr臋dko艣ci.Grzeszki kierowc贸w wsz臋dzie s膮 takie same.No mo偶e w Polsce ta s艂owia艅ska dusza nie pozwala by膰 drugim niezale偶nie od sytuacji :lol:

Szczerze powiedziawszy przez Anglie jechalem raz (kiedy wracalem z Polski) i to w nocy. Wszystko co napisalem powyzej, to moje wieloletnie,drogowe doswiadczenia z krainy Williama Wallace'a.

G贸ra

PostNapisane: 7 maja 2018, o 23:39 

Imi臋: Ralph
Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2017, o 21:51
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
dem napisa艂(a):
Ralph3x napisa艂(a):
doswiadczenia z krainy Williama Wallace'a.

Dem chcia艂bym jasno napisa膰 偶e to co pisa艂em wcze艣niej nie mia艂o na celu urazi膰 Ci臋 w jakikolwiek spos贸b.No przyznaj臋 偶e po krainie Wallace'a nie je藕dzi艂em,ale potomkowie Kr贸la Artura to fiuty.

G贸ra

PostNapisane: 21 maja 2018, o 22:49 

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2017, o 12:22
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Ma艂y sukces, da si臋 machnac ponad 1000km na baku w benzynie 180KM. Majowka w gory z Wawy.

Tylko po艂owa na mocnym oszcz臋dzaniu - trasa powrotna 6,5 L/100km @ 451km.

Obrazek

Wys艂ane z mojego EVA-L19 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 3 cze 2018, o 10:35 

Imi臋: Maciej
Do艂膮czy艂(a): 4 lis 2017, o 13:27
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Wczorajsza trasa z Katowic do Poznania. Autostrada pr臋dko艣ci膮 autostradow膮, a lokalne ~100km/h

Obrazek

Wys艂ane z iPhone za pomoc膮 Tapatalk

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 1166 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1 ... 74, 75, 76, 77, 78

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: