Koszty robocizny 2024

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Koszty robocizny 2024

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Cześć

Krótkie i konkretne pytanie:
Jakie są w Waszym przypadku koszty robocizny za podstawowe usługi wymian eksploatacyjnych i wulkanizacyjnych (ASO mnie nie interesuje, mają stawkę godzinową z kosmosu).

Może być zbiorczo, przykładowo u mnie wymiana:
Olej
filtr oleju
korek wlewu oleju
ponowne wklejenie i uszczelnienie miski olejowej,
wymiana uszczelek czujnika ciśnienia oleju i miski olejowej (3 szt.)
filtr powietrza
filtr kabinowy
sprawdzenie rozrządu (2.0 TSI 280KM) + wymiana uszczelki rewizji napinacza
wymiana uszczelek, o-ringów górnej pokrywy rozrządu "okularów" (5 szt.)
wymiana śrub górnej pokrywy rozrządu
płyn hamulcowy
płyn chłodniczy + zbiornik bez silikatu

700 zł
bekosek
Posty: 3
Rejestracja: 18 gru 2023, o 11:51
Samochód: Superb II 4x4
Rocznik: 2015
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: bekosek »

Serio 700 zł? Ja ostatnio płaciłem za samą wymianę oleju i filtra 600. I to nie było ASO, tylko mechanik, u którego robię takie tematy od dawna.
Wszystko kosmicznie poszło do góry.
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: StRaDiVaRiUs »

Dobry, znajomy mechanik, robiący po godzinach po za swoją standardową pracą. Wiem, ze cena może być niższa niż rynkowa, ale mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia (typu olej w DSG i Haldexie) i chciałbym złapać zakres cen.
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: Kelso »

bekosek pisze: 13 mar 2024, o 12:05 Serio 700 zł? Ja ostatnio płaciłem za samą wymianę oleju i filtra 600. I to nie było ASO, tylko mechanik, u którego robię takie tematy od dawna.
Wszystko kosmicznie poszło do góry.
łooo Cię Panie...

ja za wymiane oleju i filtra (materiały moje), płaciłem ostatnio 80zł (rok temu i wcześniej było to 50zł). Mowa o mechaniku "niezależnym", z którego usług korzystam od lat.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: Enriquez »

U mnie podobnie. 80 zł.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
apm16
Posty: 333
Rejestracja: 18 gru 2011, o 15:45
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 175/310
Imię: Andrzej
Lokalizacja: WWL

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: apm16 »

Wczoraj wymiana oleju , filtra , wymiana zaworu ciśnienia oleju ,razem 100 zł , najdrożej zapłaciłem za korek spustowy oleju 20 zł po tyle serwis go kupił pokazał mi fakturę, cena korka w sieci 5-7 zł .
Są hurtownie które mają kosmiczne marże z litości nie podam nazwy tej firmy
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: StRaDiVaRiUs »

A ile biorą za wymianę oleju w DSG i Haldexie? I jaki olej warto wlać?
Kelso
Posty: 127
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: Kelso »

StRaDiVaRiUs pisze: 14 mar 2024, o 18:21 A ile biorą za wymianę oleju w DSG i Haldexie? I jaki olej warto wlać?
W aso jak pytalem ze 2 lata temu to co ok 4k za olej w skrzyni z ich olejem. Pytanie o haldex sobie darowałem już nawet. większość warsztatów, z którymi się kontaktowałem podejmowało się wymiany dynamicznej (nie polecana w mojej skrzyni) i bylo cos ok 2500 (nie pamietam dokladnie).

Olej w DSG wymienilem sam na kanale u teścia...Koszt to olej (OEM kilka stów) plus od chinczykow zamowilem sobie adapter do skrzyni za kilkanascie zl zeby wlac ten olej. No i wiadomo, filtr za ok 100 zl. Na forach wyczytałem jeszcze ze jest olej (bodajze shella z parametrami zgodnymi z dsg, który kosztuje połowe OEM).

Olej w Haldexie wymieniłem u swojego mechanika (1 butla oleju - ceny nie pamietam, ale to bylo kilkadziesiat zl). Wymiana też jakieś grosze bo robilem to przy okazji wymiany oleju w silniku i bodajże rozrządu.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: artho »

StRaDiVaRiUs pisze: 14 mar 2024, o 18:21 A ile biorą za wymianę oleju w DSG i Haldexie? I jaki olej warto wlać?
Dosłownie kilka dni temu wymieniałem olej w skrzyni DSG DQ381 oraz w silniku, razem 2.5 klocka, tutaj faktura z cenami 2024 po rabatach:

https://i.imgur.com/oTXuVRX.jpeg

Obrazek
Bobofrut
Posty: 61
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: Bobofrut »

artho pisze: 16 mar 2024, o 07:53
Czy ja dobrze widzę że za wymianę filtra oleju wzięli 300zl????


Ja bym się mocno o to poszarpał bo dlaczego kasują za wymianę filtra, a w częściach tylko wkłady?
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: StRaDiVaRiUs »

@artho, powiem Ci, że też parę uwag miałbym:
czas trwania wymiany filtra oleju 48 minut.
poszukiwanie usterek przez 15 minut (czego konkretnie?)
Olej do DSG droższy niż w necie oryginał (dostaniesz spokojnie za 800 zł)
Ale to jest ASO - są z kosmosu i tyle.
yogibabu
Posty: 328
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: yogibabu »

48 min bo w instrukcji jest demontaż aku i podstawy aku.
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: artho »

yogibabu pisze: 16 mar 2024, o 13:54 48 min bo w instrukcji jest demontaż aku i podstawy aku.
To w sumie chyba niezły czas.
Bobofrut pisze: 16 mar 2024, o 08:44 Czy ja dobrze widzę że za wymianę filtra oleju wzięli 300zl????
Filtr oleju jak i filtr w skrzyni oba wymienione. Ten filtr w skrzyni trzeba było dodatkowo wyrazić chęć, ja wyraziłem oczywiście no ale ja dbam o ten silnik i tą skrzynię, olej w silniku najrzadziej co 15 000km wymieniam (czyli plus minus pół roku, może ciut ponad czasem). Standardowa procedura podobno nie przewiduje tego filtra od skrzyni z jakiegoś powodu. Wymiana niedynamiczna, bo przy tej skrzyni niedynamiczna jest zalecana.
StRaDiVaRiUs pisze: 16 mar 2024, o 13:50 @artho, powiem Ci, że też parę uwag miałbym:
(...)
Ale to jest ASO - są z kosmosu i tyle.
Bobofrut pisze: 16 mar 2024, o 08:44 Czy ja dobrze widzę że za wymianę filtra oleju wzięli 300zl????
Ja bym się mocno o to poszarpał bo dlaczego kasują za wymianę filtra, a w częściach tylko wkłady?
Panowie ja wiem i zgadzam się, że da się taniej. Da się taniej kompletnie poza ASO, tak w serwisie u Stasia jak i w porządnych renomowanych serwisach nieraz będzie nieco taniej niż w ASO. Oczywiście wiem też, że w ASO da się taniej przychodząc ze swoimi materiałami, bo ze dwa razy przyjechałem z własnym olejem i oczywiście było trochę taniej.

Natomiast autor wątku chciał wiedzieć ile kosztuje używanie Skody i serwisowanie Skody w 2024 roku jak rozumiem w ASO po cenach robocizny i materiałów w ASO no to wkleiłem taką fakturę bo taką najnowszą miałem. Specjalnei jest całość, w tym rabaty, więc od razu widać ile kosztuje posiadanie wymaksowanej Skody w 2024 i jej obsługa w ASO.

W przeszłości zdarzyło mi się jechać po olej do dobrego sklepu z olejami, w którym mam pewność, że oleje są w obiegu i nie leżą tam od 2 lat, potem jechać z tym do Skody i owszem, finalnie zaoszczędziłem na cenie w ASO. Natomiast jak wyliczyłem ile mnie czasu kosztowało resarchowanie który to olej będzie najlepszy, potem jazda po ten olej, do tego paliwo ale zwłaszcza ten stracony czas, to mi wyszło, że tyle co zaoszczędziłem tyle straciłem w godzinach poświęconych na tą zabawę oraz innych kosztach, więc się co najwyżej zbilansowało. Jestem wygodny, ale też cenię sobie wysoko swój czas (tak ten prywatny jak i ten za który mi płacą).
artho
Posty: 1016
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: artho »

StRaDiVaRiUs pisze: 13 mar 2024, o 11:58 Jakie są w Waszym przypadku koszty robocizny za podstawowe usługi wymian eksploatacyjnych i wulkanizacyjnych (ASO mnie nie interesuje, mają stawkę godzinową z kosmosu).
A przepraszam, mój błąd - ja zrozumiałem, że Ty (czyli autor wątku) chcesz stawki z ASO a nie stawki z nie-ASO...

To moja faktura wrzucona wyżej tutaj trochę zbędna, a myślałem, że będzie ciekawa...
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Koszty robocizny 2024

Post autor: StRaDiVaRiUs »

artho pisze: 16 mar 2024, o 21:43
StRaDiVaRiUs pisze: 13 mar 2024, o 11:58 Jakie są w Waszym przypadku koszty robocizny za podstawowe usługi wymian eksploatacyjnych i wulkanizacyjnych (ASO mnie nie interesuje, mają stawkę godzinową z kosmosu).
A przepraszam, mój błąd - ja zrozumiałem, że Ty (czyli autor wątku) chcesz stawki z ASO a nie stawki z nie-ASO...

To moja faktura wrzucona wyżej tutaj trochę zbędna, a myślałem, że będzie ciekawa...
Nie nie nie :) Świetnie, że wrzuciłeś tą FV :) Jest nawet bardziej niż ciekawa.
ODPOWIEDZ